У цій захопливій книжці розкриваються секретні місії з ліквідацій ворогів Ізраїлю. Від лідерів «Хамасу» і «Хезболли» до стратега Організації визволення Палестини, від сирійського генерала до канадського інженера — зібрана тут історія чисельних цільових убивств доводить: вороги Ізраїлю можуть забути про спокій. І не важливо, де вони ховаються: «Шин-Бет», «Моссад», ЦАХАЛ та інші сили вистежать і ліквідують їх у Бейруті, Дамаску, Тегерані, Дубаю, Римі, Парижі чи Лондоні.
Через успіхи та скандальні невдачі, крізь моральні дилеми, які стоять перед державою в умовах постійної загрози, книжка пояснює філософію «убий першим», що стала важливим складником державної політики Ізраїлю. Ронен Берґман зумів взяти інтерв’ю й отримати свідчення прем’єр-міністрів та багатьох інших впливових членів уряду, військових і розвідувальних служб країни. Іронія в тому, що всемогутній «Моссад» доклав чимало зусиль до того, щоб ця книжка не з’явилась на світ. На щастя, саме ця «операція» «Моссаду» виявилась невдалою. Книжка все ж вийшла, і в ній цікаво все, включно з примітками.
Ця книга — зібрання свідчень очевидців, представників різних епох: послів, співробітників дипломатичних місій, офіцерів, купців — про країну, що нині зветься Росією.
Цікаво, що російська цензура не хотіла таких свідчень. Російські переклади іноді свідомо спотворювалися перекладачами, а деякі визначні твори, уривки з яких наведено тут, ніколи не видавалися російською мовою — зрештою, українською теж.
Книга стане в пригоді військовим, дипломатам, бізнесменам, а також усім, хто хоче (або не хоче) мати справу з Росією.
Українською «Мистецтво війни» Сунь-дзи тлумачиться вперше. Перекладач, історик філософії Сходу, переконаний, що філософськостратегічний твір давньокитайського воєначальника та викладені в ньому ідеї і поради стосуються не лише стратегії бою і завоювання, але й усієї діяльності людини, зокрема й бізнесу.
Романи Сергія Жадана, Оксани Забужко та Ліни Костенко стали знаковими творами української літератури початку 2000-х. У цій книжці Тамара Гундорова аналізує їх та низку інших символічних текстів і явищ культури між двома Майданами через призму трьох основних тем: постколоніальної травми, посттоталітарної свідомості та постпам’яті.
Хто такий «лузер» в українській літературі? Як українські автори окреслюють «свою» Європу? Чому сімейні епопеї 2000-х стають музеями пам’яті? Про що розповідає Чорнобиль? І, зрештою, як Вєрка Сердючка стала емблемою транзитної культури?
Авторка аналізує пострадянський культурний транзит, ресентимент і міжгенераційну пам’ять, розглядає «останнє радянське покоління», яке відвойовує право на національну історію, та аналізує покоління Незалежності як культурний архетип.
Справжню літературу не можна очистити або цензурувати. Найкращі книжки часто непристойні, відразливі, образливі. Вони викривають те, що суспільство старанно приховує, розкривають темні сторони людської природи, показують прекрасне на межі з відразливим. Хороші книжки досліджують межі, виходять за межі і порушують табу. Але передовсім — втручаються в те, що їх не стосується.
У цій книжці Фредерік Беґбедер створює власний літературний пантеон із п’ятдесяти головних книг свого життя. Тут поряд із Філіпом Ротом можна зустріти Сімону де Бовуар, а поруч із Томасом Манном — Андрія Куркова. Це не просто черговий топ найкращих книжок, це справжній маніфест літератури в її найсвітлішій і найтемнішій формі водночас.
Як розібратися у достовірності інформації, скерованої на сучасну людину? У час постправди, шалених викликів і потоків ІПСО, ідеологічних маніпуляцій, використання і викривлення інформації має бути орієнтир, який допоможе зрозуміти — де правда, і якою вона є у сучасному світі змов, воєн і пандемій? Що таке пропаганда? Які психологічні та інформаційні впливи пропаганди на суспільство? Якою була система пропаганди у радянську добу? Що являє собою воєнна дезінформація та як саме живляться міфи про велич і нездоланність Росії? Які виклики постають для західної демократії? Ці та інші питання ґрунтовно і доказово проаналізовано в книзі.
Зважаючи на багатий бекґраунд авторів, які працювали з різними українськими політичними і східноєвропейськими силами, державними інституціями та урядами, ця книга — не лише про інформаційну війну, а й про способи її ведення.
На початку 1990-х Україна мала третій у світі за чисельністю (після США та рф) парк стратегічної авіації. Але вже в березні 2014 року в Повітряних силах залишалося тільки три (!) льотчики з кваліфікацією «снайпер».
У своїй новій книжці Андрій Харук детально описує тернистий шлях формування української військової та воєнізованої авіації з моменту здобуття незалежності й до початку повномасштабного вторгнення. Він розповідає, як змінювалася з роками структура та склад нашої авіації, як модернізували літальні апарати і як українському летунству вдавалося забезпечувати перевагу над противником у зоні АТО.
Трактат про любов до книг одного з найбільш освічених людей доби Середньовіччя, уперше перекладений українською мовою.
Переплітаючи біблійні настанови, античну мудрість й середньовічні вчення, великий книголюб Ричард де Барі пояснює важливість і необхідність любові та поваги до слова, а його аргументи не втрачають сили переконання і сьогодні. Унікальний стиль твору овіює читача духом Середньовіччя, втаємничуючи в начала такої звичної для нас книги, розкриває особливу насолоду від книг, культуру книгокористування, основи бібліотечної справи тощо. Книжка адресована для широкого кола читачів, а завдяки своєму змісту, оформленню й поліграфічному виконанню буде особливо цікавою для бібліофілів, дослідників книжкової справи, філософів, культурологів, колекціонерів та усіх книголюбів.
Спеціально підготовлене колекційне видання для бібліофілів.
Чорний одяг, темне, пофарбоване волосся й підведені очі; прогулянки на цвинтарі, специфічна музика та вірші про смерть; широкі штани, реп і графіті на стінах; металеві ланцюги, поголені голови з ірокезами й «стіли» — навколо існування субкультур десятиліттями точаться різноманітні дискусії. Дехто називає їх даниною підлітковому бунтарству, а інші вважають радикальними течіями, які можуть містити загрозу для суспільства. Але що насправді ховається за яскравими образами і які цінності транслюють ці, на перший погляд, «дивні» угрупування? Який зв’язок між першими субкультурами, які виникали на території України, й сучасністю? І чому декому з нас саме так хочеться представляти себе світові?
Українська фольклористка й антропологиня Дар’я Анцибор дослідила, як українська молодь впродовж століть виборювала своє право на культурну ідентичність — від перших течій в періоди імперських та радянських часів й аж до незалежності.
«За всю свою історію мисливець F-16 пройшов кілька етапів удосконалення. Зміни часом були досить суттєвими, унаслідок чого літак перетворився з «чистого» мисливця, здатного вести лише ближній повітряний бій, на багатофункціональну машину, спроможну вирішувати більшість завдань сучасної війни в повітрі».
Цю книжку присвячено літаку-легенді, який уже понад 40 років перебуває на варті вільного світу. F-16 спроможний вести повітряний бій, завдавати ударів по наземних цілях, вести розвідку й проривати ворожу ППО.
Автор розповість історію виробництва та численних модифікацій F-16, опише службу в різних країнах й участь літака у війнах і збройних конфліктах.
Читач дізнається про рейд ізраїльських F-16 на іракський ядерний центр, турецького льотчика, що збив російський бомбардувальник, пакистанських пілотів, які збивали радянські штурмовики над Афганістаном, про наймасовіше застосування F-16 під час операції «Буря в пустелі».
Читання під час війни, пропаганда і художня проза, шпигуни і цензура: що приховує книга?
Мао Цзедун був бібліотекарем, Сталін — поетом і видав вірші, Вінстон Черчилль використовував путівник для планування вторгнення у Норвегію, Івлін Артур Сент-Джон Во служив у морській піхоті й отримав звання капітана до того, як пішов у відставку, щоб написати «Повернення в Брайдсгед». Самотні сім'ї йшли до бібліотек, доки їхні рідні воювали в окопах, а під час Холодної війни обидві сторони використовували книжки, щоб поширювати власне бачення того, як слід керувати світом.
Зазвичай не говорять про книги і війну в одному контексті — перші належать до найвидатніших винаходів людства, а другі — до найстрашніших. Але ці дві теми тісно переплетені між собою і книжки надто часто опиняються на передовій. Особливо гостро це відчувається в епоху сучасних війн.
Професор сучасної історії Ендрю Петтіґрі відкриває дивовижні шляхи, якими писемна культура — від путівників і наукових праць до Бігглза й Анни Франк — формується під впливом масштабних збройних конфліктів.
Книжки, їх автори й читачі воювали раніше і продовжують воювати зараз — від Громадянської війни в США до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вони — смертоносна зброя і найпереконливіший аргумент для перемоги.
Понад тридцять років Крістіна Лемб працювала в зонах бойових та воєнних дій. У своїй книзі вона дає голос жінкам та показує, що в сучасній війні армії, терористи й воєнізовані угруповання використовують зґвалтування як зброю приниження, гноблення та етнічних чисток.
Безпосередньо спілкуючись із уцілілими, Лемб пізнає страждання й хоробрість жінок на війні і зустрічається з тими, хто бореться за справедливість. Від Південно-Східної Азії, де під час Другої світової війни японці поневолили «жінок для втіхи», через геноцид у Руанді, де, за оцінками, було зґвалтовано чверть мільйона жінок, і до сучасних єзидських жінок і дітей, які стали свідками масового вбивства своїх родин, перш ніж потрапити в полон до ІДІЛ. Також Лемб розкриває неймовірні історії героїзму та опору: боснійські жінки, які вистежили понад сотню військових злочинців, бджоляр з Алеппо, що рятує єзидів, та конґолезький лікар — ризикуючи власним життям, він лікував більше жертв зґвалтувань, ніж будь-хто інший.
Пропоноване видання знайомить читача з воєнними трактатами видатних китайських стратегів Чжуґе Ляна та Лю Цзі. Обидва були непереможними полководцями та мудрими державними діячами, які на практиці довели своє осягнення мистецтва війни.
У книзі «Шлях полководця» Чжуґе Лян аналізує як питання воєнної стратегії і тактики, так і якостей полководця та принципів самовдосконалення. Проблему війни автор розглядає через призму ідеалів справедливості та служіння народу.
«Уроки війни» — найбільш відомий воєнний трактат Лю Цзі, знаного також своїми пророцтвами, тому його часто називають «китайським Нострадамусом». Власне, це збірка тактичних порад та історичних прикладів, наведених для ілюстрації окремих настанов.
Книга стане в пригоді не лише військовим і діловим людям, але й усім, хто розуміє практичну цінність східної мудрості та прагне дізнатися надійні способи досягнення успіху.
Важко повірити, що такими співзвучними сучасності можуть бути особисті записи людини, яка жила майже два тисячоліття тому. Неможливо уявити, що їхнім автором був імператор Римської імперії, який протиставляв себе християнам і переслідував їхні ранні громади.
Уважають, що Марк Аврелій Антонін (121–180) розвинув і переосмислив філософію стоїка Епіктета (бл. 50–138). Утім так стверджували його нащадки, а сам мислитель, найімовірніше, не знав про те: у миті, вільні від державних занять, він занотовував на койне свої заповітні роздуми. Їх опублікували через багато століть та неодноразово перекладали різними мовами, що свідчить про неослабну зацікавленість цим текстом.
Для всіх, хто прагне пізнати історію давнього Риму та його філософію.
Новаторський погляд на нестабільність новинного бізнесу в захопливій розповіді однієї з найвидатніших журналісток сучасності. Джілл Абрамсон стежить за чотирма медіакомпаніями - The New York Times, The Washington Post, BuzzFeed і VICE Media - протягом десятиліття занепаду та радикальних змін, революцій в технологіях, економіці, стандартах подання новин. Нова цифрова реальність, з одного боку, ледь не вбиває дві поважні газети зі старіючою читацькою аудиторією, а з іншого - сприяє виникненню двох медіагігантів зі зростаючою та мінливою аудиторією міленіалів. Читач познайомиться із захисниками традиційної преси, а також із "великими персонами", що створюють нових швидкісних медіаконкурентів: Джеффом Безосом і Марті Бароном (The Washington Post), Артуром Сульцбергером і Діном Баке (The New York Times), Джоною Перетті (BuzzFeed) і Шейною Сміт (VICE). Колишня виконавча редакторка The New York Times Джілл Абрамсон підготувала справжній експертний звіт за останнє десятиліття про руйнування ЗМІ. Книга порушує ключові питання, що стосуються добробуту вільного суспільства та кризи довіри, яка загрожує вільній пресі.
Пропоноване видання знайомить читача з книгою Бредлі Аллена Фіске (1854–1942), контрадмірала, «батька» морської авіації, який свого часу фактично очолював оперативне планування ВМС США, керував модернізацією флоту, технічного новатора та засновника американської військово-морської стратегії XX століття.
Це своєрідний екскурс в історію воєн. Автор розглядає принципи та розвиток військового мистецтва, розкриває основні етапи становлення стратегії на прикладах найбільших битв давнини, середньовіччя, нового та новітнього часів, пояснюючи мету своєї праці як концентрацію необхідних знань для правильного формування і підготовки армії та флоту, управління ними.
Книга стане в пригоді не лише студентам і викладачам вищих навчальних закладів з підготовки керівних кадрів, політологів, істориків, соціологів, слухачам та викладачам вищих військових навчальних закладів, а також усім, хто цікавиться військовою історією.
Пропоноване видання знайомить читача з роботою Генрі Девіда Торо (1817–1862) — американського письменника, філософа, публіциста, натураліста і поета. Деякі автори вважають його засновником сучасної концепції громадянської непокори.
Це есе вперше було опубліковано в 1849 році під назвою «Спротив цивільному урядуванню», але більшість його положень актуальні й донині. Воно має велике значення для розуміння проблеми виправданості мирного і разом з тим незаконного спротиву владі. Автор розмірковує над тим, що люди не повинні дозволяти уряду панувати над їхньою свідомістю та йти йому на поступки, щоб не стати жертвою несправедливості. Теми, яким Г. Торо присвятив свою творчість, — соціальна справедливість і «усвідомлене споживання», заперечення культу матеріального здобуття і любов до природи — у ХХІ столітті стали програмними для всього цивілізованого світу.
Книга призначена для широкого кола читачів.
До цієї збірки ввійшли афоризми давньогрецьких філософів, письменників і політичних діячів. У цих лаконічних, але глибоких за змістом висловлюваннях відображено знання людства, накопичені впродовж тисячоліть. Створені ще за часів Стародавньої Греції, вони й сьогодні актуальні, адже допомагають вирішувати нагальні проблеми і завдання повсякденного життя.
У кінці збірки подано короткі біографічні відомості про авторів наведених афоризмів.
Книга призначена для широкого кола читачів.
Інтерес до східної філософії та вірування не випадковий, адже люди все частіше звертаються до досвіду попередніх поколінь, мудрості Великих Учителів. Серед них одне з провідних місць уже багато століть поспіль займає Будда.
Книга всесвітньо відомого французького вченого і талановитого письменника Ріхарда Пішеля присвячена Будді, засновнику світової релігії та вельми поширеної філософської системи.
Читачеві буде цікаво ознайомитися з цим філософським вченням, а також відслідкувати, який культурний вплив мав буддизм на людство.
У книзі містяться матеріали провідних вчених та дослідників економічного націоналізму, аналіз світового досвіду, рецепти всебічних, структурних соціально-економічних реформ в Україні, практичне втілення засад економічного націоналізму. Ідейно наслідуючи ОУН, сучасні дослідники та практики кінцевим результатом реформ визначають соціальну та національну справедливість, яка дозволить нації нарешті зреалізувати успішний проект Української Самостійної Соборної Держави.
У книгу також увійшли найкращі роботи міжнародного конкурсу для молодих науковців на тему «Економічний націоналізм як формула українського прориву», в яких розкрито питання інвестиційної політики, розвитку малого та середнього підприємництва, міграції трудових ресурсів, національних економічних інтересів.
Матеріали включають доробок науковців, політиків, молодих дослідників, учасників російсько-української війни.
Це видання – документальний часопис про найбільш успішні бойові операції ГУР МО України протягом 2022-2023 років. Як проривалися повітрям на «Азовсталь», як звільняли o. Зміїний та Харківщину, як збивали російських льотчиків-асів. Розповідають безпосередні учасники тих подій. Видання містить QR-коди з посиланнями на фільми автора, які лягли в основу книги.
Передмову написав начальник ГУР МО України, генерал-лейтенант Кирило Буданов.
У пропонованій книзі викладено роздуми видатних теоретиків воєнного мистецтва Німеччини й Пруссії ХVІII – першої половини ХХ ст. про війну, її стратегію і тактику — Дітріха фон Бюлова; Карла Людвіга Йоганна Йозефа Лаврентіуса Австрійського, герцога Тешенського; Вільгельма фон Шерффа; Гельмута Карла Бернхарда фон Мольтке (Мольтке-старшого); Альберта Карла Фрідріха Вільгельма фон Богуславського; Ганса Готліба Леопольда Дельбрюка; Альфреда фон Шліффена. Їхні ідеї, як справедливо зауважують дослідники, здійснили справжній переворот у підходах до ведення війни й заклали підґрунтя сучасного воєнного мистецтва. Особливу увагу привертає постать Гельмута Карла Бернхарда фон Мольтке (на обкладинці — на передньому плані), прусського й німецького воєначальника та військового теоретика, який у своїх працях акцентував увагу на нових явищах в організації бойових дій, обґрунтував ефективність системи випереджувального розгортання й зосередження військ, раптових воєнних дій способом оточення супротивника з флангів і блискавичного його розгрому в генеральній битві. З огляду на це цілком справедливими видаються слова про фон Мольтке іншого німецького військового теоретика Альфреда фон Шліффена: «Його успіхи і слава стали можливими завдяки постійній роботі з вивчення минулого і застосуванню набутих знань до сьогодення і майбутнього. Якщо офіцери, які проходять курс Військової академії, наслідуватимуть цю велику людину, то армія ніколи не потерпатиме від браку полководців…».
Для широкого кола читачів, які цікавляться історією і теорією воєнного мистецтва.
Книжка «Мова і нація», авторства викладачів Дрогобицького університету, вперше побачила світ 1990-го року в бурхливі часи розпаду совєтської імперії та розгортання чергового етапу українського національного відродження. Відразу ж стала бестселером і класикою лінгвонаціологічної думки. Вельми актуальна вона і в наш тривожний час московсько-української війни, коли загострилася проблема виживання української культури, нації, держави. Проблема мови також постійно присутня в сучасних суспільно-політичних дискусіях. На жаль, в цей доленосний період нашої історії не всі ще розуміють її роль як людинонотворчого, націотворчого і державотворчого фактора.
Пропонована праця в лаконічній формі тез широко висвітлює мовознавчу проблематику, пов’язану із суттю, роллю та функціонуванням мови в суспільстві, розкриває механізм денаціоналізації народу на мовному ґрунті, подає науковий матеріал, потрібний кожному громадянинові для вироблення мовозначвого світогляду...
У пропонованій книзі зацікавлений читач ознайомиться зі скарбами військової думки давнього Китаю, розкриє зміст метафоричних понять «повнота» і «порожнеча», «шість сторожів» і «три скарби»; дізнається про правила стосунків між правителем і підлеглими, стратегії ефективного управління в державі, найважливіші засади воєнного мистецтва, правильні дії під час наступу, відступу й оборони, настанови для полководців, чесноти воїнів, стратегічну силу армії; з’ясує суть принципів Дао війни, а також секретних учень тигра, леопарда і собаки. Крім цього, отримає відповідь на низку питань, які імператор Тайцзун із династії Тан поставив своєму полководцеві Лі Цзіну (Лі Вейгуну), про тактику і стратегію армії на полі бою.
Для широкого кола читачів, які цікавляться військовою думкою і воєнним мистецтвом давнього Китаю.
Тоннаж американських авіаносців за останні десятиліття збільшився майже у вісім разів. Сучасні патрульні кораблі більші за деякі крейсери ХІХ століття. Це лише один з аспектів розвитку, який проходить ця техніка, конкуруючи не лише між собою, а й з танками, ракетами, бомбардувальниками, безпілотниками, розвідкою та дипломатами, пільговими позиками і торговими ембарго.
У цій книжці військовий експерт Максим Паламарчук описує еволюцію основних бойових кораблів у стратегічному середовищі, як результат взаємодії численних різноспрямованих впливів: політики, технологій, державних бюджетів, поглядів адміралів на тактику застосування флоту і, не в останню чергу, закономірностей та випадковостей війни.
До уваги читача — історико-політичні, культурологічні, філософські есеї та статті Анатолія Дністрового, написані упродовж останніх 25 років. Держава, індивід, соціальні та політичні трансформації пострадянського суспільства, постідеології — ці та інші теми автор розглядає крізь оптику міждисциплінарного підходу та в контексті сучасних культурних та історичних реалій України. Книга адресована читачам, які цікавляться становленням сучасного суспільства, політичною філософією, питаннями глобального поступу. На думку автора, кожен письменник рано чи пізно прийде до своєї «Книги спостережень» у традиціях видатного українського мисленника та поета Євгена Маланюка. «Паноптикум. Політика» є своєрідною віхою у творчості Анатолія Дністрового як письменника та інтелектуала.
Пропонована книга містить повний переклад двох найважливіших даоських канонів і класичних пам’яток світової філософської думки — «Чжуан-цзи» та «Ле-цзи», які побачили світ понад дві тисячі років тому. До неї ввійшли створені давньокитайським мислителем Чжуаном-цзи (ІV ст. до н. е.) та його послідовниками повчальні притчі й короткі оповідки, діалоги і роздуми, легенди та перекази давніх хронік, що розкривають таємничий світ філософії стародавнього Китаю.
Пізнаючи таємничого Чжуана-цзи — вільного в слові, буянні уяви та польоті думок, доброго, легкого і безтурботного, немов метелика, який радісно пурхає і бачить себе в снах, кожен вдумливий читач спробує відкрити нові простори осягнення себе і світу, свого шляху, життєвих цінностей і сенсу власного життя.
Відточена глибока і динамічна думка, любов до парадоксів і невгамовна фантазія, поєднання мудрості, майстерності слова і надзвичайної простоти, радісне відчуття життя та свободи — такі ознаки неповторного стилю генія, який створив ці класичні пам’ятки китайської традиції.
Для широкого загалу читачів, передусім для поціновувачів класичних творів китайської філософії, а також усіх, хто цікавиться китайською мудрістю, історією філософії та культурними традиціями Сходу.
«Зброя перемоги» — найповніший довідник з озброєння та військової техніки, що застосовують ЗСУ на передовій. У виданні подано яскраві фотографії та докладний опис бойових характеристик найрізноманітніших видів зброї вітчизняного і світового зразка, а ще наведено цікаві розповіді наших бійців, які цю зброю застосовують.
У знаменитій поемі видатного римського поета Лукреція (І ст. до н.е.) «Про природу речей», що є зразком поєднання думки та образу, перед читачем постає велична картина світобудови та суспільного життя, яким його бачили давні мислителі-атомісти. Розвиваючи їхні погляди, Лукрецій створив унікальну поему, яка й досі вражає глибиною та широтою мислення її автора, майстерністю художнього письма. Поема справила величезний вплив на розвиток європейської філософської думки.
В українській літературі емоційність Лукрецієвого світобачення відчутна, зокрема, у творчості Б. І. Антонича.
Луїджі Ейнауді — один із батьків-засновників Італійської Республіки. Саме він очолив країну у 1948 році після складання повноважень через стан здоров'я першого президента Італії.
У цій книжці зібрано найважливіші статті Ейнауді в галузі політики й економіки. У своїх статтях він підносить індивідуальність, ініціативність і прагматизм. А головне — намагається застосувати реальну відповідність між ідеалом свободи та конкретно вільним суспільством з економічної та комерційної точки зору. Луїджі Ейнауді вважають одним з тих людей, які стояли біля джерел Європейського Союзу.
Пропонована книга ознайомлює читача зі скарбницею тисячолітньої мудрості Китаю — традиційними життєвими ідеалами його мешканців, їхніми уявленнями про добро і красу, про систему цінностей і порядку, про спосіб світосприйняття. Відповідно ця збірка мудрих висловів має дуже влучну назву «Смак коренів», тобто, образно кажучи, спрямовує на осягнення сенсу людського життя. Глибина і точність думки її автора Хуна Інміна, більше відомого як Хун Чжицен, свіжість його спостережень і, найважливіше, бездоганна щирість суджень справедливо здобули їй славу найкращої збірки афоризмів у Китаї.
Вислови розділені на дві частини. Сюжети першої стосуються здебільшого правил життя у світі, тоді як другу частину книги присвячено внутрішньому життю людини. Проте обидві частини об’єднує спільна ідея — таємна істина життя, яку й має пізнати небайдужий читач.
Адресована широкому колу читачів.
Протягом кількох століть ми перейшли від світу, де хвороби, насильство чи голод могли вразити будь-кого в будь-якому віці, до світу, де в багатьох країнах надлишок їжі є більшою проблемою, ніж його відсутність. Чому причини нашої смерті так змінилися? Як сталося, що століття тому люди вмирали переважно від інфекційних захворювань, а сьогодні провідними причинами смерті в промислово розвинених країнах є хвороби серця та інсульт?
У своїй книжці професор Манчестерського університету Ендрю Дойґ глибоко досліджує портрет смерті протягом всієї історії людства, розглядаючи конкретні причини – від інфекційних до генетичних захворювань, від насильства до дієт.
Повномасштабна російсько-українська війна змінила Україну, а разом із нею — увесь світ. Нині саме від українського майбутнього залежить доля людства. Тому і всередині нашої країни, і на міжнародному рівні точаться розмови про те, чи доцільно після звірств окупантів вибудовувати дипломатичні відносини з державою-терористом? За допомогою яких механізмів впливати на росіян, якщо санкції майже не працюють? Яких помилок припустилася світова спільнота, дозволивши повномасштабному вторгненню відбутися? Чи повернуться біженці на батьківщину після перемоги? Ця збірка інтерв’ю — спроба знайти відповіді на складні, але важливі питання, спроба зібрати голоси українських та іноземних інтелектуалів, дипломатів, режисерів, акторів, музикантів, військових. У книжці ви почуєте голоси Леха Валенси, Сергія Корсунського, Ігоря Осташа, Славенки Дракулич, Кристини Курчаб Редліх, Зази Буадзе та ще багатьох тих, хто тут і сьогодні з тривогою, але й вірою говорить про майбутню перемогу України.
У цїй книзі автор докладно розглядає природу війни, наголошуючи на вирішальній ролі військового генія в результаті битви. Чітко викладаючи важливість планування війни, взаємозв’язок війни та політики, стратегію і тактику ведення війни, зокрема організацію бою, види та способи наступу й оборони, Клаузевіц визначає та розкриває базові принципи ведення війни, що надає його книзі характеру чудового довідкового посібника.
Оцінюючи моральні чинники ведення війни, автор акцентує увагу на необхідності таких якостей, як мужність, відвага та самопожертва, а також на важливості армійського кодексу честі, бойового духу та громадської думки.
Пропонована книга стане в пригоді і як джерело воєнної мудрості, і як практичний посібник із тактики та стратегії воєнних дій.
У трактаті «Дао Де Цзін» («Книга про шлях та силу») давньокитайського філософа VI–V ст. до н. е. Лао-цзи викладено думки про істинну віру та шлях життя. Автор розмірковує про те, як переходити від життя тіла до життя духу. Саме це вчення філософа становить основу даоської релігії, однієї з трьох найпоширеніших релігій сучасного Китаю.
Книга призначена для широкого кола читачів.
У цьому виданні зібрано афоризми та змістовні вислови Наполеона Бонапарта — французького імператора (1804–1815), великого полководця, який завоював майже всю Європу, мудрого державного і політичного діяча, академіка Французької академії наук, автора численних творів.
Наполеон був не лише відомим політиком, а й красномовним оратором, який вирізнявся гострим слівцем. Запроваджені ним закони діють у Франції дотепер, а мудрі вислови знають у всьому світі. Його афоризми цікаві, влучні й дотепні. Вони глибокі за змістом і стосуються різних питань людського буття: політики, управління державою, війни, свободи, дружби, героїзму та патріотизму.
Книга призначена для широкого кола читачів.
Ця книжка знайомить читача з роботами короля Пруссії Карла Фрідріха ІІ (1712–1786), який увійшов до історії як Фрідріх Великий. Він був генієм війни, солдатом та інтелектуалом, крім своєї рідної — німецької мови, володів французькою, англійською, іспанською, португальською та італійською; читав латиною, грецькою та давньогрецькою, івритом, був автором листів, які можна назвати шедевром епістолярного жанру XVIII століття, законодавцем та спритним політичним інтриганом. Однією з найблискучіших робіт Фрідріха Великого є політичний трактат «Анти-Макіавеллі», написаний у 1739–1740 рр., коли королю було лише 28 років. У ньому він полемізує з Нікколо Макіавеллі та його знаменитою книгою «Державотворець». Трактат став одним із найбільш читаних творів у освіченій Європі та не втратив своєї актуальності і в наші дні, а, навпаки, став надзвичайно затребуваний як вивірений порадник з управління. До видання також увійшов твір Фрідріха Великого «Наука військового мистецтва до своїх генералів» — праця, присвячена тактиці та стратегії ведення війни.
Від експерта, який розуміє обидві сторони одного з найскладніших, суперечливих конфліктів у світі, найсучасніший путівник про Ізраїль та ізраїльсько-палестинське питання.
Сьогодні відносини між ізраїльським та палестинським народами є одним із найскладніших конфліктів у світі. «Чи не могли б ви коротко і ясно розповісти про ситуацію у Ізраїлі?» На це питання Даніель Сокач звик відповідати майже щодня. Як голова фонду «Новий Ізраїль», метою якого є збереження рівності та демократії для всіх ізраїльтян по обидві сторони конфлікту, він добре обізнаний з актуальним станом справ на цій території.
Ця книжка — спроба розповісти історію конфлікту і примирити столітню боротьбу двох народів. Автор намагається пояснити, чому Ізраїль та ізраїльсько-палестинський конфлікт викликає такі суперечливі думки. Разом із путівником, який проводить читача актуальними проблемами регіону, автор подає історичний огляд країни від біблійних часів до сьогодення.
Пропонована книга — це збірка найдавніших із відомих людству трактатів про воєнне мистецтво та його філософію, які написали понад два тисячоліття тому два китайські стратеги й філософи Сунь-цзи та У-цзи. У них стисло викладено базові принципи ведення війни та підготовки до неї.
Значення вказаних трактатів не обмежується лише впливом на військове мистецтво Давнього Сходу, вони й досі популярні та входять до навчальних програм військових академій не тільки Китаю, Японії, а й США.
Ці твори — основа філософії, мистецтва і науки ведення війни. Пропонована книга — це і джерело воєнної мудрості, і практична інструкція з тактики та стратегії воєнних дій.
Книга містить роздуми, настанови та висловлювання давньокитайського філософа і педагога Конфуція (Кун-Фу-Цзи; 551–479 до н. е.), збережені його учнями та послідовниками.
«Бесіди і судження» («Лунь Юй») — збірник висловів мислителя, який складається з двадцяти частин. Це головна книга конфуціанства, записана та упорядкована учнями Конфуція з коротких нотаток, які фіксують висловлювання і вчинки вчителя, а також діалоги з його участю.
Книга є актуальною для всіх народів у будь-які часи і призначена для широкого кола читачів.