Обробка замовлень відбувається в автоматичному режимі.
Імунна система — найважливіший захисний механізм нашого організму, охоронець, який стоїть на сторожі здоров’я, підтримує порядок і рівновагу, загоює рани й бореться з ворогами. Еволюція тисячоліттями відточувала його й продовжує робити це, спонукаючи адаптуватися до нових загроз. Однак постійними втомою, стресом, токсинами, поганим харчуванням і навіть надмірною гігієною імунну систему можна із захисника перетворити на ворога — і його потужна зброя може обернутися проти організму. Саме це призвело до практично епідемії різноманітних автоімунних хвороб.
Автор книги «Природний захист» пропонує читачам наукову детективну історію, в якій вони разом із героями оповіді знайдуть відповіді на багато важливих запитань про роботу імунітету й зможуть не лише збагнути, як він працює, а й стати з ним поряд у захисті свого організму.
Заклопотаний розум потребує відпочинку. Якщо ви не можете заснути, чи прокидаєтеся посеред ночі, чи занадто хвилюєтеся протягом дня, Кетрин Ніколай пропонує здоровий спосіб заспокоїтися, лягаючи в ліжко: почитати класичні оповідки перед сном. Історії, що вже полюбилися слухачам подкасту, який веде Кетрин Ніколай, дарують маленькі приємні радощі, котрі дозволяють розслабитися: навесні ви крадькома нарвете бузку на закинутій фермі, влітку спостерігатимете за світлячками з веранди, восени відвідаєте виробництво сидру, а взимку з друзями дивитиметеся, як у парку запалюються ліхтарики на дереві. Кетрин Ніколай, використовуючи свій шістнадцятирічний досвід викладача медитації і йоги, створює багатий на відчуття світ сну, учить жаліти себе й викидати погані думки з голови, щоб заспокоїти нерви й виробити звичку плекати сон.
Коли я нарешті висплюся? Це питання ми ставимо собі роками, переконуючи самих себе в тому, що ось уже незабаром (після школи/іспитів/роботи/на старості) налагодимо цей процес. Переконуємо себе так, наче в цьому є щось складне, а у нас — необмежений запас часу. Погані й гарні новини разом: часу в нас мало, але, на щастя, у наших біологічних ритмах немає жодної магії. Сон і біологічний годинник, за яким ми живемо, — хай які складні в роботі механізми, та все ж їх можна налаштувати. Достатньо лише зрозуміти, як усе це працює. Саме ці процеси у книжці «Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням» пояснюють біологині Ольга Маслова та Ніка Бєльська.
Авторки описують, як працюють біологічний годинник і циркадні ритми, що таке хронотипи, як налагодити режим сну в дорослих і дітей та чи варто спати вдень.
Чому не варто змушувати сов прокидатися о п’ятій та навіщо жайворонки «підриваються» з першим промінням сонця? Як побороти джетлаг, чому на ніч хочеться з’їсти тортик і навіщо вам у спальні суцільна темрява? Про все це розповідають Ольга та Ніка, які не лише розвіюють міфи, а й за допомогою практичних вправ показують, як зробити так, щоб усі ми нарешті виспалися.
• Найважливіша книжка в епоху пандемії COVID-19
• Усе про те, як працює та від чого потерпає наш внутрішній захист
Поки ми займаємося рутинними офісними справами чи гуляємо парком, сьорбаючи каву, їдемо в метро чи приміряємо одяг у магазині, всередині нас, глибоко під шкірою, точаться справжнісінькі баталії. Мільйони крихітних організмів діляться, скорочуються, борються і вмирають заради нас. Саме так працює він — дивовижний та надзвичайно важливий людський імунітет. Автор цієї книжки запрошує до подорожі міцною фортифікаційною спорудою нашого організму, від захисних механізмів якої дійсно залежить усе.
Як віруси потрапляють до організму? Що відбувається з тілом під час високої температури? Чому імунна система дає збій? Як виробляються антитіла та знешкоджуються погані бактерії? Звідки береться алергія та чому здорові клітини вражає рак — усередині нас стільки незвіданого та важливого, сповненого історій про перемоги, поразки і дивовижні самопожертви нашого дивовижного імунітету.
Насправді, міфи не зникли разом із Давньої Грецією. Вони живуть й досі. Особливо у медицині. Ми віримо в діагнози та методи лікування, які давно втратили актуальність. Ми досі певні, що діабет 2-го типу — це невиліковний вирок, чума ХХІ століття. І що найкраще, на що можуть сподіватися хворі, — це всього лише утримання свого недугу під контролем та уповільнення його прогресування шляхом довічної залежності від препаратів у поєднанні з медичними приладами й хірургією. Може, так колись і було. Доки лікар Джейсон Фанґ не дійшов геніального висновку: хворобу, яку спричиняють порушення харчування, медикаменти не вилікують.
Дієтотерапія — ось, що працює на сто відсотків. Діабет більше не є вироком. Його лікують і виліковують. Ця книжка-інструкція допоможе розібратися у самій суті хвороби, обернути захворювання на будь-якій стадії та навіть запобігти йому. Бо час лікувати причини, а не симптоми!
• Діабет 1-го і 2-го типу: факти та міфи
• Традиційні підходи до лікування: чому вони більше не спрацьовують
• Гормони: їжа, маса тіла та діабет
• Як інсулін призводить до інсулінорезистентності
• Правда про ліки, що не лікують діабет тощо
З усіх органів легеня точно не «сильний гравець». Швидше, командний. Наші легені можуть втратити третину своїх функцій, перш ніж ми взагалі це помітимо. Бо легень не видно. Вони ховаються глибоко в грудній клітці, за панцером кісток і м’язів, ми ніколи її не бачимо. Тож чи варто придивлятися до органу, якого не відчуваєш, не бачиш, та й узагалі не слідкуєш за його роботою? Відповідь однозначна: варто! Бо легені дихають для нас. А ми — дихаємо ними.
• Шенгенська зона і зовнішні кордони: легеня та її сусіди
• Одне дерево, багато вулиць: бронхіальна система й альвеоли
• Основні хвороби органів дихання (і як з ними боротися)
• Про вождів й індіанців: імунний захист
• Ти мене не любиш: легеня і довкілля
• Звук, каміння, уламки: ознаки легеневого старіння
Час проявити турботу, почати доглядати та плекати цей маленький чудо—витвір. Бо легені потребують захисту. Легені потребують схвалення. Тож глибоко вдихніть й беріться за читання.
Путівник до джерела міцного здоров’я
Травна система людини містить щільне єднання бактерій та інших мікробів. Переважна більшість бактерій розташована всередині нашої товстої кишки. Від роботи кишкових мікроорганізмів залежить подальше здоров’я людини. Ви дізнаєтеся про зв’язок між мікробіотою, імунною системою, метаболізмом, настроєм і поведінкою; як правильно формувати мікрофлору від народження і як оптимізувати її в дорослому віці; коли проходити курс антибіотиків і як після цього відновити мікрофлору кишечника; як підтримувати мікробіоту з віком і як знайти правильну комбінацію мікробів для нашого кишечника.
Практичні настанови, рецепти та плани харчування для збереження здорової мікрофлори допоможуть кожному нормалізувати стан кишечника та зберегти здоров’я на багато років.
Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.
Уявіть, що одного дня ви познайомилися… зі своїми нирками. Бодай з однією з близнючок. І раптом вона починає розповідати вам про себе. Її вага — 150 г, на зріст десь 11 см завдовжки. Нирка каже: «Я маловідома та зневажена, бо знають мене лише як ту, що виробляє сечу в людському організмі. У той час як мої друзі — мозок та серце — вважаються «шляхетними», мене називають «квасолиною», у кращому випадку «бобом». Століттями мене пригнічує така малославетна репутація. Настав час врятувати мою честь і насамперед з’ясувати правду. Ось моя історія».
• Чому роль нирок недооцінюють
• Тотальний контроль — за які важливі процеси в організмі виповідають нирки
• Пестощі та… інфекції сечових шляхів
• Нирка — ключовий партнер вагітності
• Камінь не в тому місці та поради для тих, у кого вже була ниркова колька
Час віддати належне цьому малознайомому та недооціненому органу, який є ключовим для нашого здоров’я та майбутнього.
У новій книзі доктор Зубарєва розповідає про кишечник — «другий мозок» людини. Трильйони бактерій людського організму складають мікробіом — єдину екосистему, величезну роль у функціонуванні якої виконує кишечник. Цей орган безпосередньо впливає на наше здоров’я: шкіру, імунітет, масу, емоційний стан, роботу мозку і навіть гормональний фон. У книзі наведено висновки, що ґрунтуються на даних фундаментальної медицини, які підкріплені останніми дослідженнями світових учених, а також практикою функціональної медицини. Автор ділиться професійним досвідом і своїм поглядом на діагностику й лікування захворювань, які спричинюють розлади шлунково-кишкового тракту. Читач дізнається, що пов’язує кишечник і мозок, як бактерії керують нашим самопочуттям, настроєм і звичками, які хвороби спричинює неправильне харчування, а також іще дуже багато важливої інформації — від антибіотиків і алергії до секретів красивої і здорової шкіри. Подбайте про свого мікробіома, а він подбає про те, щоб ви були здорові і щасливі!
Мало яке захворювання або стан людського організму оточене такою кількістю міфів і домислів, як рак. При цьому в основі багатьох міфів лежать відгомони реальних наукових теорій, до невпізнання перекручених «усною народною творчістю» в переказах. Авторка книги, молекулярна біологиня Марія Кондратова, яка працює в паризькому Інституті Кюрі, поставила перед собою завдання відокремити зерна від куколю і дати читачеві доступне, але разом з тим наукове уявлення про природу ракових захворювань і сучасні підходи до їхньої діагностики та лікування.
Молекулярна онкологія - вражаючий приклад того, як фундаментальне наукове знання про структуру геному і системи клітинної регуляції втілюється в ліки і методи діагностики, які рятують тисячі життів. І ця книга, незважаючи на очевидний драматизм обраної теми, не про хворобу і смерть, а про життя - його складність, крихкість і красу.