Роман визначного українського письменника Юрія Щербака «Час Тирана. Прозріння 2084 року» — заключна частина трилогії «ЧАС». Герой роману генерал Гайдук — військовий диктатор України – переживає один із найдраматичніших періодів свого життя. «Час тирана» продовжує сюжетну лінію попередніх двох романів, де за гротескною формою і фантастичністю ситуацій стоїть реальна масштабність можливих геополітичних подій майбутнього. Це самостійний твір із майже детективним сюжетом, любовними перипетіями, яскравими авторськими прозріннями і пророцтвами.
Вагомої переконливості творам надає також і та обставина, що Юрій Щербак як колишній Надзвичайний посол України у США, Канаді, Мексиці та Ізраїлі має широкий кут зору на проблематику міжнародних відносин. У трилогії «ЧАС» він щедро використовує цитування таємних документів, які розкривають цинізм та подвійні стандарти гравців світової політичної сцени, і подає своє парадоксальне бачення того, що може статися з Україною і світом у майбутньому.
Канонічний твір у жанрі «кіберпанк», Відзначений премією «Неб’юла» (1984), «Г’юґо» (1985) і Меморіальною премією імені Філіпа Діка. Це перший роман Ґібсона, який відкриває трилогію «Кіберпростір», наступні томи якої теж вийдуть українською. У цьому творі розглянуті такі поняття, як штучний інтелект, віртуальна реальність, ґенна інженерія, транснаціональні корпорації, кіберпростір (комп’ютерна мережа, матриця) задовго до того, як ці поняття стали популярними в масовій культурі.
Перша книга серії "Світ суперзаврів".
Світ суперзаврів майже нічим не відрізняється від того, до якого ми звикли. От тільки в ньому динозаври не вимерли, а живуть разом з іншими створіннями планети. Частина рапторів стала свійськими, і тринадцятирічна Беа із задоволенням їздить верхи на алозаврі, а її бабуся Банті тримає ферму, на якій розводять тирантів. Інші заври залишилися частиною дикої природи, яка завжди вабила дослідників і туристів — ось як віддалені Індонезійські острови Ару. Саме туди відправляються Беа та Банті Броунлі у супроводі свого надійного друга Теодора Логана. Але не тільки природа вабить подорожан — вони намагаються розшукати сліди давно зниклих безвісти батьків Беа. Та, чи не стане ця поїздка великою помилкою для мандрівників? І чи зможуть вони вибратися з островів живими...
Пригоди починаються тут...
Книга з доповненою реальністю. Скачай безкоштовний додаток SUPERSAURS в AppStore (для iPhone, iPad і Mac) і оживи яскравий світ суперзаврів. Почуй грізне ричання рапторів. Зіграй у гру та виконай всі завдання — стань справжнім шукачем пригод.
Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина — готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект — однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян — заради їхнього ж спасіння — до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...
Перенаселення планети, виснаження ресурсів, зростання злочинності і терористичні загрози змушують людей збудувати велетенський міжпланетний корабель – сонячний вітрильник «Зоряний метелик» – та вирушити в космос у пошуках кращого місця для життя. І все було б добре, якби рятівники людства врахували річ неспростовну: хоч і ретельно відібрані, люди залишилися людьми і прихопили у подорож не лише свої чесноти, але й вади. Війни, революції, заколоти, зради, вбивства, епідемії… – вся історія людства з притаманними їй драмами і трагедіями повторилася у мікросвіті новітнього міжпланетного ковчега. Врешті нову планету судилося побачити лише двом… зі 144 тисяч. Чи можливо створити досконалу людину й ідеальне суспільство, якщо почати історію з нуля?
Що чекає людські душі на "тому" світі? Що говорять про потойбіччя прадавні вчення? Що знає про нього новітня наука? Що ховається за маскою смерті?
Роман одного з найпопулярніших сучасних французьких письменників зі світовим ім'ям розповідає про відкриття територій по той бік смерті. Це глибоко філософська й водночас захоплива історія про дослідників Terra incognita потойбічного світу - танатонавтів, про їхні неймовірні, сповнені відкриттів та небезпек польоти на незвідані терени континенту мертвих і пошуки Раю.
Роман "Танатонавти" є першою частиною циклу "Ангели", до якого входить також роман "Імперія ангелів". Українською мовою публікується вперше.
«Повернення з зірок» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.
Роман оповідає історію астронавта Халя Брега. Він повернувся з космічної експедиції на Фомальгаут, котра через релятивістське уповільнення часу тривала близько 10 років. А на Землі за цей час минуло 127 років.
Халь виявляє, що поки він подорожував на Землі склалось утопічне, незвичне для астронавта з минулого суспільство, без насильства і воєн.
Незабаром Халь дізнається, що в основі нової цивілізації лежить процедура бетризації, яка нейтралізує всі агресивні імпульси в мозку людини й підсилює інстинкт самозбереження. Однак у цієї процедури є і побічні ефекти, принаймні з точки зору Халя. Людство не схильне до ризику, зокрема, космічні польоти розглядаються як невиправданий авантюризм. Він та інші космонавти стають для суспільства чужими і навіть небезпечними, оскільки не були бетризовані. Перед головним героєм постає вибір: прийняти цінності нового суспільства чи стати вигнанцем...
«Соляріс» — найвідоміший роман письменника-фантаста Станіслава Лема.
Роман присвячено пошуку контакту з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. У ньому порушуються філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності та, власне, відповідальності за все, що робить людина — як на Землі, так і за її межами.
Дія роману «Соляріс» відбувається в далекому майбутньому. Розповідь ведеться від першої особи — доктора Кріса Кельвіна, який прибув на планету для розв’язання проблем із психологічним станом членів експедиції. У романі представлено дві сюжетні лінії: перебування Кельвіна на дослідницькій станції «Соляріс» і документальне викладення історії відкриття та дослідження планети в формі знайомства Кельвіна з науковою бібліотекою на борту станції.
«Непереможний» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.
На пустельну й нежилу планету Регіс-III здійснив посадку Крейсер другого класу «Непереможний». Незадовго до цього на цій планеті зник інший земний корабель — «Кондор», відправивши перед цим всього два повідомлення. У першому йшлося про успішну посадку на поверхню планети Регіс-III, а в другому — про якісь «мушки».
Екіпаж «Непереможного» отримав завдання знайти сліди зниклої експедиції «Кондора» і з’ясувати причину її зникнення. У біолога Лауди виникає припущення: на планеті відбувається еволюція механізмів, що залишилися від позаземної цивілізації, яка прибула десь із сузір’я Ліри (Лірян).
Судячи з нечисленних слідів, що збереглися від перших колоній роботів, їхніх типів було кілька. «Рухливі» — мобільні роботи, складні, інтелектуальні, озброєні, живились ядерною енергією. «Найпростіші» — здатні до обмеженого пристосування, але при цьому не залежали від наявності запасних частин та радіоактивного палива.
Позбавлені нагляду Лірян, роботи почали неконтрольовано розвиватися і змінюватися. Їхня еволюція призвела до того, що вижили найбільш пристосовані. І такими виявилися найпростіші роботи. З їхніми далекими нащадками, які мають вигляд «мушок», і зіткнулися експедиції землян…
«Едем» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.
Екіпаж космічного корабля, що складається з шести осіб, зазнає аварії на недослідженій планеті. Після того, як членам екіпажу вдається вибратися з ракети, вони роблять спроби відновити пошкоджений корабель та одночасно починають досліджувати Едем. Повернувшись із вилазки, земляни виявляють, що якась істота залізла в ракету і незрозумілим чином запустила один із силових агрегатів.
Впродовж подальших досліджень та контактів із представниками місцевої цивілізації земляни виявлять, що на планеті є влада, яка заперечує власне існування. Влада забороняє вивчення теорії інформації поза спеціальних установ, а вся громадська інформація виходить від диктатора і правлячих кіл, яких «не існує»...
Головний герой циклу «Зі спогадів Ійона Тихого» польського письменника-фантаста С. Лема — капітан міжзоряного корабля, космічний вовк, а водночас знаний вчений і відомий дослідник. В Ійона Тихого напрочуд цікаве і сповнене пригод життя. Він добре знайомий із низкою геніальних винахідників, зокрема із Коркораном, котрий змоделював на комп’ютері цілий світ, Декантором, котрому вдалося вивільнити свідомість людини, прирікши її на болісне безсмертя, і Зазулем — першим винахідником машини часу. Ійон Тихий гостює у психіатричній клініці для роботів. Він стає свідком бунту штучного розуму, який намагається вивільнитися від впливу людини. Зрештою, пригод на космічних трасах вистачає, а герой цього циклу, здається, притягує їх, наче магніт.
Заголовний герой цього циклу науково-фантастичних оповідань С. Лема хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує. Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш од того – пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом.
«Фіаско» — чи не найпохмуріший твір видатного польського фантаста С. Лема. По суті, це розповідь про спробу контакту земної місії із цивілізацією далекої планети Квінта, контакту, який обернувся для землян цілковитим провалом, а для квінтян — тотальним небуттям. Своїм «Фіаско» письменник наче стверджує, що людство доти буде приречене на поразку, допоки не вийде із платонівської печери, в якій само себе ув’язнило.
«Футурологічний конгрес», оповідачем і головним героєм якого є вже знаний шанувальникам творчості С. Лема Ійон Тихий, занурює читача у «галюциногенне» майбутнє. Запрошений на футурологічний конгрес в одну із латиноамериканських країн, Ійон Тихий зрештою потрапляє у світ, де всім і всіма заправляє Хімія, а якщо точніше — розпорошені у повітрі хімічні субстанції, завдяки яким страшна, похмура, антиутопійна реальність стає реальністю утопійною.
Один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою – фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий прояв свободи, нехай у вигляді можливості мати свої приховані, вільні від примусу думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?
Після війни, прозваної джигадом Муад’Діба, Пол Атрід посідає імператорський трон і запроваджує новий, фрименський, лад. Здавалось би, нарешті як на Дюні, так і в Галактиці повинні запанувати мир і спокій. Проте колись могутні, а тепер позбавлені влади династії жадають реваншу. Їм відомі слабкі сторони Імператора — його дар передбачати майбутнє, яке, на жаль, він не може змінити. Месії Дюни зостається тільки одне — бути Месією до кінця.
Галактика бачила, як народжуються і гинуть великі імперії, як руйнуються і переробляються планети. Від її процвітаючих світів людство успадкувало лише руїни, і тепер воно змушене будувати власну цивілізацію з уламків чужих.
Капітан Ракамор і його команда знають, де шукати найцінніші уламки. Вони добираються до загадкових космічних об'єктів, захованих від чужих очей, забезпечених пастками, оточених захисними полями, і розкривають їх, щоб добути стародавні реліквії і забуті технології.
Адрана і Фура Несс відправляються в космос на борту сонячного парусника, сподіваючись врятувати сім'ю від банкрутства. Але у капітана Ракамора вистачає ворогів, і в майбутній подорожі дівчат очікують не тільки тайники зі скарбами...
Початок ХХ століття. Людство безтурботно вважає себе володарем не тільки Землі, але й космосу. Але коли планетою починають крокувати бойові триніжки, земляни розуміють, що безглузді страшилки про марсіан стали реальністю. Поневолення і загибель - ось що принесуть чужаки з Марса. Але Земля повинна встояти («Війна світів»).
Одного разу в англійському селищі Сіддертон трапилася дивна історія. Незвичайний гість містечка виявився... ангелом. Він починає жити серед людей, пізнаючи їхній світ. Але кожен новий день на землі залишає в ньому все менше ангельського... («Чудесне відвідування»).
Останній роман «1984» культового британського письменника Джорджа Орвелла вийшов в 1949 році - за рік до його смерті. Він мав шалену популярність в Англії і США, був перекладений більш ніж на шістдесят мов, неодноразово був екранізований. Але в Радянському Союзі довгі роки навіть імені його автора ніхто не чув...
Вітчизняні політики називали Орвелла троцькістом. Його книги були під забороною сорок років. «Роман Орвелла є розгнузданим наклепом на соціалізм і соціалістичне суспільство», - говорилося про антиутопію «1984» в секретній записці Всесоюзного товариства культурних зв'язків із закордоном.
І лише в 1988 році радянський літературознавець Вікторія Чаликова наважилася назвати Орвелла не "політичним памфлетистом", а класиком англійської літератури, ім'я якого стоїть в ряду з Джонатаном Свіфтом і Чарлзом Дікенсом. Тоді ж вийшов і перший офіційний тираж роману.
Як каже нам книга "Вичерпних та ґрунтовних пророцтв Агнеси Оглашенної" (а цій книзі треба вірити, бо це єдина у світі книга пророцтв, що справджуються), кінець світу прийде в суботу. Якщо точніше, то оцієї суботи, що на наступному тижні. Якраз перед вечерею. Добро та Зло збирають армії, жаби проливаються дощем, Атлантида піднімається з морських глибин… Усе було б згідно із задумом Божим, якби не двійко незвичайних союзників: вибагливий янгол-букініст та стильний демон-авантюрист. Обидва живуть серед смертних від Самого Початку, і таке життя їм вельми до вподоби - тож вони не горять бажанням попрощатися із таким звичним світом. А ще, здається, хтось загубив Антихриста. . .
До уваги, поверх чорної м'якої палітурки з Азирафаїлом - біла суперобкладинка з Кровлі.
Нуль-зона десятиліттями була відрізана від решти континенту. Природа поглинула останні залишки людської цивілізації. Перша експедиція відзвітувала про незайманий райський пейзаж, друга - завершилася масовим самогубством, учасники третьої - перестріляли одне одного. Учасники одинадцятої експедиції повернулися тінями колишніх себе й невдовзі померли від раку.
У "Знищенні", першій частині трилогії "Південний Округ" Джефа Вандермейєра, ми долучаємося до дванадцятої експедиції. Група складається з чотирьох жінок: антрополога, психолога (фактичного лідера), топографа й біолога - оповідача. Їхнє завдання - складати карту території, записувати всі спостереження за середовищем і, найголовніше, уникнути впливу Нуль-зони. Вони приходять, чекаючи неочікуваного, й Нуль-зона не розчаровує: вони знаходять величезну топографічну аномалію та форми життя, які перевершують людське розуміння. Але найбільш вражаючі секрети вони пронесли з собою із-за межі, і те, що вони приховують одна від одної, змінює все.
Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року... Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків... І кульбабове вино, яке готує дідусь... Воно — як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно — як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга — острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами — теплими, п’янкими, вічними, проте яких нам не спіймати ніколи.
Кінець світу.
Продовження історії.
Не минуло й року після пам’ятних подій на станції ВДНГ, про що йшлося у попередній частині трилогії «Метро 2033», як рештки людства стикаються з новими небезпеками.
Цього разу об’єктом безнастанних нападів монстрів стає «Севастопольська» – найпівденніша станція. Доля станції та її мешканців залежить від поставок боєприпасів, які несподівано припиняються: відправлені каравани безслідно зникають, а зв’язок переривається. Задля з’ясування причин цієї біди і відновлення поставок у смертельно небезпечну дорогу вирушають юний Ахмед, пристаркуватий і потаємний літописець метро Гомер і таємничий та безжальний бригадир Хантер, котрий безслідно зник під час війни з чорними, а нещодавно об’явився знову; згодом до експедиції приєднується ще й Саша, дочка колишнього коменданта «Автозаводської». Шанси на повернення у них майже нульові.
«Метро 2034» — культовий роман-антиутопія, один зі знакових бестселерів початку ХХІ століття: 38 мов, мільйонні наклади, екранізації, атмосферні комп’ютерні блокбастери, цілий книжковий всесвіт і справжня молодіжна субкультура.
Дія розгортається в найгламурнішому місці штату Каліфорнія — Голлівуді.
Кіноагент Том Штейн отримує від свого боса химерне завдання. Воно полягає в тому, щоби, так би мовити, адаптувати до земного життя представника чужоземної цивілізації, а також підготувати людство до першого контакту з інопланетянами.
Чи виконав завдання головний герой, дізнаємося, прочитавши книгу. А також довідаємося багато цікавих подробиць із життя кінозірок та їхнього оточення.
Чоловік, якого шанували як героя і зневажали як вбивцю, розповідає захопливу історію свого життя в дебютній книзі тетралогії «Пожирач Сонця», створеній за кращими канонами епічної космоопери.
Адріан Марло з найблагіших спонукань ступив на шлях, який міг закінчитися тільки вогнем. І тепер Галактика вдячна йому за винищення всіх прибульців-сьельсінів. Але ще вона пам'ятає його як диявола, який знищив сонце, погубивши при цьому мільярд людей - і навіть самого імператора - всупереч волі Імперії. Адріан не був героєм. Не був він і чудовиськом. І навіть просто солдатом.
Втікши від батька, який підготував йому майбутнє ката, Адріан опинився на чужій відсталій планеті, без засобів до існування. Він був змушений боротися в гладіаторських боях і виживати серед інтриг при дворі планетарного владики, і в кінці кінців відправився на війну, яку не розпочинав, за Імперію, яку не любив, проти ворога, який так і залишився загадкою.
Найграндіозніша епопея у світовій фантастиці.
Три з половиною тисячоліття Лето ІІ Атрід править величезною космічною імперією з центром на Арракісі. За цей час і планета, і правитель змінилися до невпізнання. Від пустельної Дюни не залишилось і сліду — тут з’явилася рослинність і зникли хробаки. Лето майже повністю перетворився з людини на піщаного черва. Лиш одне незмінне — поруч із Богом-Імператором завжди є гхола Дункан Айдаго. В Імперії назріває небачене протистояння. Величезні сили, накопичені впродовж тривалого Миру Лето, готуються кинути виклик Владиці, а найзатятіші вороги є в його найближчому оточенні. Дункану доведеться вирішити, на чиєму він боці, а від його вибору залежатиме доля всього людства.
Що, як вам запропонують досконалий цифровий наркотик? У недалекому майбутньому не залишилося заборон. Споживання досягло межі, мораль вийшла з моди, релігії перетворилися на фастфуд. Людство загрузло в розвагах, розпусті й наркотиках. А в еліти з’явився новий вид розваг — Персональні Реальності, в яких можна втілити будь-яку найганебнішу і найзлочиннішу фантазію. Новий технокульт, творіння таємничої медіакорпорації, обіцяє кожному нескінченні задоволення та вічне життя в синтезованій персональній реальності. Корпоративний шпигун Золтан Варго отримує завдання проникнути в надра корпорації, що створює ці реальності, щоб з’ясувати суть зловісного проєкту, але сам виявляється втягнутим у диявольську гру. Порнографічний експеримент над мільйонами людей і запуск першої цифрової релігії у світі руйнують усі його плани, і Золтан відкриває для себе одну приголомшливу істину...
Автор, який вже 25 років проживає в Украіні, спеціально для української версії підготував особливі сюжетні лінії та змінив фінал історії. Цей фінал здивує кожного українця.
• Мегапопулярна авторка сучасності
• Події, що повертають нас до історії «Оповіді служниці»
• Лауреат Букерівської премії 2019 року!
Тож я роблю крок у темряву всередині; або ж — у світло…
Що чекало на Фредову після фінальної сцени «Оповіді Служниці» — свобода, в’язниця чи смерть? Ми не мали змоги дізнатися. Дотепер. Із «Заповітами» наше очікування завершується. Через 15 років після тих подій авторка розповідає історію вибуховими заповітами трьох жінок Гілеаду.
У блискучому продовженні «Оповіді служниці» легендарна Марґарет Етвуд відповідає на питання, які десятиліттями хвилювали читачів.
Північна Америка, 15 років потому. Республіка Гілеад утримує свою владу. Але жорстокий і ниций режим гниє зсередини. Усі гасла про чистоту і служіння виявилися брудною брехнею. Лідія — літня жінка, що пройшла тернистий шлях: від поважної судді у справах сім’ї у старому Гілеаді через в’язницю й участь у розправах над невинними до найвищого становища у панівній верхівці. Лідія прагне знищити режим, що зруйнував її життя. І в неї є чимало доказів його злочинності. Вона планує таємно переправити ці докази до Канади. Їй мають допомогти двоє дівчат: Агнес із Гілеаду, яка дізнається приголомшливу правду про свою справжню матір-Служницю, і Джейд, шістнадцятирічна мешканка Торонто, яка виявилася тією самою Крихіткою Ніколь, про яку розповідали дітям у школі. Три жінки, що наважилися постати на боротьбу з жорстоким облудним режимом. Чи вдасться їм здолати монстра?
Двадцять років по Третій світовій війні. Ті, хто вижив, ховаються на станціях і в тунелях московського метро — найбільшого на Землі протиатомного бомбосховища. Поверхня планети заражена й непридатна для життя, тож станції метро стали останнім притулком для людських істот, з часом перетворившись на незалежні міста-держави, які змагаються й воюють між собою. Люди не готові примиритися між собою навіть за появи ще страшнішої небезпеки, яка загрожує повним винищенням. Артем, двадцятилітній хлопець зі станції ВДНГ, повинен пройти через усе метро, щоби врятувати свій єдиний дім, а відтак і рештки людства.
«Метро 2033» — культовий роман-антиутопія, один зі знакових бестселерів початку ХХІ століття: 38 мов, мільйонні наклади, екранізації, атмосферні комп'ютерні блокбастери, цілий книжковий всесвіт і справжня молодіжна субкультура.
Переклад з російської Бориса Щавурського
Амбер і Хаос — єдині справжні світи в усьому Всесвіті. Їхнє протистояння — це одвічна боротьба між силами Порядку і Хаосу. Пройшовши ініціацію Лабіринтом чи Лоґрусом, члени королівської сім’ї Амбера та Дворів Хаосу можуть вільно мандрувати Тінями — відображеннями головних світів, а також маніпулювати реальністю. У приватній лікарні Тіні Земля чоловік на ім’я Карл Корі одужує після автокатастрофи. Утративши пам’ять, він і не здогадується, що насправді є одним із дев’яти принців Амбера — Корвіном. Чоловік тікає з лікарні. Йому вдається знайти свою сестру, а потім і брата, відшукати дивну колоду карт Таро, на яких зображений і він сам, а потім пройти Лабіринтом... Згадавши, хто він насправді, Корвін прагне здобути корону Амбера. Та він ще не знає, що проти королівства збираються злі сили...
Здавалось би, після закінчення війни між двома головними світами — Амбером і Хаосом — у всьому Всесвіті запанував спокій. Трон Амбера очолює новий король, який понад усе прагне зберегти злагоду та мир. Однак... У Тіні Земля юнак Мерлін, син Корвіна Амберського і Дари з Дворів Хаосу, намагається жити нормальним земним життям, життям без підступів, війн, вендет… І це йому добре вдається, якщо не зважати на те, що трапляється з ним кожного 30 квітня. Саме цього дня упродовж восьми років хтось (чи щось?) намагається його вбити. Пожежа, витік газу, автокатастрофа, стрілянина… А цьогорічний убивця виявився схожою на собаку почварою, що загризла його колишню дівчину Джулію та ледь не вбила і його. Хтось повинен стояти за всім цим, але хто?
Третя книга із надзвичайно популярного «галактичного» циклу романів Айзека Азімова «Фундація»!
Загадкова, незнана Друга Фундація — мета усіх пошуків. Без потаємної держави Мул не може завершити свою омріяну місію – підкорення всієї Галактики. Генерал Прітчер зазнає невдачі за невдачею і Мул розуміє: треба шукати допомоги. Поки що їхні пошуки ґрунтуються тільки на словах-орієнтирах славнозвісного психоісторика Гарі Селдона, який вказував напрямок — «на іншому кінці Галактики, там, де закінчуються зірки»…
Історія пошуків Другої Фундації розтягнулася на дестяки років. Після смерті Мула його союз планет розпадається. Перша Фундація повертає собі владу. Але інтриги, пов’язані із пошуками таємничої Другої Фундації не вщухають. Можливо, шукачів хтось навмисно збиває зі сліду? А, може, Другої Фундації не існує?
Серія романів Айзека Азімова «Фундація», один із шедеврів наукової фантастики, є неперевершеною завдяки своєму унікальному поєднанню невпинної дії, сміливих ідей і широкомасштабної картини світу. Історія нашого майбутнього починається з історії Фундації та її найвидатнішого психоісторика — Гарі Селдона.
Керуючись настановами батька-засновника, легендарного психоісторика Гарі Селдона, та використовуючи переваги науки й технологій, Фундація подолала жадібність і варварство сусідніх войовничих планет. Але тепер вона мусить протистояти Імперії, що навіть у передсмертній агонії досі наймогутніша в усій Галактиці. Коли амбітний генерал, який вирішив відновити велич Імперії, спрямовує грізний флот на Фундацію, єдиною надією маленької планети науковців залишаються пророцтва Гарі Селдона.
Серія романів Айзека Азімова «Фундація», один із шедеврів наукової фантастики, є неперевершеною завдяки своєму унікальному поєднанню невпинної дії, сміливих ідей і широкомасштабної картини світу. Історія нашого майбутнього починається з історії Фундації та її найвидатнішого психоісторика — Гарі Селдона.
Галактична Імперія на шляху до занепаду. Попереду тисячоліття варварства і війн. Уникнути цього страхіття неможливо, але є шанс скоротити період руїни. Психоісторик Гарі Селдон знає, як це зробити. Саме він переконує імператора створити Фундацію — скарбницю надбань людства, з якої розпочнеться народження нової величної імперії. «План Селдона» спрацьовує, але жага влади і грошей стає перепоною у розвитку суспільства. Чи вдасться наступникам вченого скерувати рух історії у потрібному напрямку?
• Плануються до видання всі книжки тетралогії
• Велична космічна сага про людство, Всесвіт і диво розумного життя
Космічний корабель «Леонов» із радянсько-американським екіпажем вирушає в експедицію на Юпітер. Люди хочуть розгадати таємницю залишеного на орбіті «Діскавері»: від часу дивного зникнення космонавта Девіда Боумена минуло дев’ять років, і зараз екіпаж має нову мету — встановити контакт із артефактом, який дрейфує на орбіті планети-гіганта.
Дорогою їх випереджає китайський космічний корабель «Цянь», що зробив сенсаційне відкриття: на Європі існує життя! І був знищений через це… Екіпаж «Леонова» намагається врятувати «Діскавері», та згусток чистої енергії, на який інопланетяни перетворили Девіда Боумена, встигає повідомити людям, що вони мусять негайно покинути Юпітер…
Сер Артур Кларк — англійський письменник, науковець і винахідник, який є одним із «великої трійці» найвидатніших письменників-фантастів ХХ століття. Найбільшу славу він здобув після виходу культового фільму Стенлі Кубрика «2001: Космічна одіссея» — найкращої науково-фантастичної стрічки за всю історію Голлівуда. «2010: Друга одіссея», яку режисер Пітер Хаямс переніс на екрани, — продовження величної саги про людство і Всесвіт.
• Плануються до видання всі книжки тетралогії
• Початок величної космічної саги про людство, Всесвіт і диво розумного життя
Три мільярди років тому, світанок людства… Біля печер напівголодного племені австралопітеків однієї ночі з’явився дивний об’єкт. Прозора стела, схожа на лід… Якби напівмавпи могли мислити, вони б зацікавились загадковим прибульцем. Але це він зацікавився ними. І вклав до рук Задивленого на Місяць першу зброю, а у мозок — перші думки… У 2001-му люди у місячному кратері Тіхо знайшли величезний чорний моноліт ідеальної форми і вражаючого віку. Зроблений нелюдськими руками, він прокинувся під світлом Сонця… Услід за його сигналом до кілець Сатурну вирушає космічний корабель «Діскавері» з капітаном Девідом Боуменом і бортовим комп’ютером — штучним інтелектом, що змушений брехати людям…
Сер Артур Кларк — англійський письменник, вчений і винахідник, якій є одним з «великої трійці» найвидатніших письменників-фантастів ХХ сторіччя, найбільшої слави здобув після виходу на екрани у 1968 році культового фільму режисера Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001» — кращого науково-фантастичного фільму за всю історію Голівуду за версією Американського інституту кіномистецтва. Два свої оповідання та кіносценарій Артур Кларк перетворив у тому ж році на захоплюючий роман, трохи відмінний від фільму, який став початком величної космічної саги про людство, Всесвіт і диво розумного життя.
«1984». Книга, про яку багато говорили колись - і багато говорять зараз. Книга, що стала своєрідним «антифоном» для другої великої антиутопії XX ст. - «Прекрасний новий світ» Олдоса Гакслі. Що, по суті, страшніше - доведене до абсолюту «суспільство споживання» чи доведене до абсолюту «суспільство ідеї»? За Орвеллом, немає і не може бути нічого гіршого тотальної несвободи...
«Ферма тварин». Гумор. Сарказм. Притча, яка змогла прийняти форму «іронічної антиутопії». Чи може скромна ферма стати символом тоталітарного суспільства? Звісно так. Але... яким побачать це суспільство його «громадяни» - тварини, приречені на бойню?
Цикл Гаррі Гаррісона про Джима ді Гріза, якого прозвали Сталевим Щуром, за правом вважається одним з кращих у творчості прославленого фантаста. Герой циклу, великий пройда і шахрай, вміє виходити сухим з води практично в будь-якій ситуації, якою б безнадійною вона не здалася спочатку, - і в будь-якому куточку Галактики, куди б його не закидала доля.
Але щоб з необтесаного хлопчини з забутої богом планети зробитися супергероєм, якому все під силу, потрібно пройти тисячу і одне випробування. Послужити в армії з її бездумними муштрою і шагістикою, взяти участь в міжзоряних баталіях, залізти до шкури моторошного інопланетного монстра, заради іноземного артефакту випробувати щастя на планеті, куди засилають злочинців... Чи всякий на таке здатний? Звичайно, ні! Тільки Сталевий Щур, Джим ді Гріз, людина з нержавіючої сталі.
До книги входять перші шість романів циклу.
Під однією обкладинкою зібрано чотири знамениті романи грандмайстра американської фантастики.
«Ляльководи» - історія про вторгнення на Землю інопланетних паразитів, які підкоряють собі людську волю.
«Двері в літо» - книга про котів, про людське серце і про те, як знайти Двері в Літо. Тому що кожна істота на Землі прагне їх знайти - двері туди, де тепло, немає холоду, ні війни, де тебе не зрадить друг і завжди скаже правду наречена.
«Подвійна зірка» (премія Г’юго, 1956) - роман про те, як «незрівнянний майстер пантоміми і перевтілень» Лоуренс Сміт волею обставин змушений полетіти на Марс, щоб перевтілитися там в фігуру політика, і що з цього в результаті вийшло.
І, нарешті, «Зоряний десант» (премія Г’юго, 1960), де Землю атакує цивілізація розумних комах, з якими неможливо домовитися, і єдине, що залишається, - це їх знищити, поки вони не знищили нас. Додаткову славу роману принесла екранізація Пола Верховена, яка зібрала величезну касу і збільшила число шанувальників майстра в сотні разів.
Джим ді Ґріз, він же Сталевий Щур, бачив та пережив чимало: рабство на чужій планеті, втрату товариша та наставника. Втім, Сталевий Щур не чекав, що перед ним замаячить перспектива армії. Кілька невдалих спроб ухилитися від призову, втеча, фальшиві документи і — вуаля — «you’re in the army now». Халепа? Аж ніяк. Тепер Джим має шанс повернути генералові Зеннору всі борги. Цей галактичний злочинець повинен відповісти за смерть наставника Джима. Проте Зеннор готує хитрий і ниций план: захоплення планети Хоєцький та винищення всіх незгодних. І Сталевий Щур тут не зарадить. Бо він у армії. Але в якій саме?.. Часом не в тій, яка може рушити проти власного командира?