Поновлюємо прийом замовлень 14 липня.
Маєте питання? Пишіть на електронну пошту.
Багато хто каже, що людство потопає в нарцисизмі, що технології зробили нас одержимими собою і ця тенденція всіх погубить. Британський автор Метт Кохун пропонує альтернативне бачення нарцисизму й селфі через повернення до первісного міфу про Нарциса й однойменну квітку, заперечуючи моралізаторство культурної критики про те, що зацикленість людства на собі призведе до його загибелі. Автор змушує задуматися, чи не є селфі вираженням прагнення до трансформації? І ким людина може стати, скинувши маску? Через фотографії й автопортрети автор досліджує явище нарцисизму, стверджуючи, що питання суб’єктності турбувало людей повсякчас.
Життя кожного з нас сповнене викликів, які залишають на серці й душі невидимі, але болючі шрами. Ми переживаємо дитячі травми, зради, втрати, смерть близьких, банкрутство, насильство — сексуальне, фізичне, емоційне. Війна, депресія, розчарування… Ці тягарі можуть здаватися непідйомними, а шлях до зцілення — надто складним. Проте навіть у найтемніші моменти є надія, зцілення й перемога. І ця книжка — саме про це!
На її сторінках — реальні історії людей, які пройшли крізь біль, не здалися і знайшли шлях до зцілення.
Як скинути важкий тягар обмежень, що стримує особистісний розвиток?
Чи ви помічали як часто думаєте «не судилося», «це просто прокляття» чи «мені ніколи не вдасться»? Спираючись на теорії транзакційного аналізу й багаторічний професійний досвід, психотерапевтка Марія Фабрічева пояснює, що такі думки швидше за все зумовлені життєвим сценарієм і психологічними заборонами, засвоєними ще в ранньому дитинстві. Також авторка демонструє, як історичні події XX століття, зокрема сталінський терор, вплинули на формування цих заборон на культуральному рівні, аналізує, як ці заборони вплинули на систему виховання та соціальні норми та досі обмежують наше мислення і поведінку.
Проте психологічні заборони — це не вирок. «Гора з плечей. Як виявити і подолати 13 психологічних заборон», наповнена конкретними порадами і вправами, надихає взяти відповідальність за своє сьогодення, активізувати внутрішні ресурси і наважитися врешті скинути ту важку гору з плечей.
Книжка-посібник для двох стихій, що сходяться в серці чоловіка. Про маму і дружину. Хоча така книжка буде корисна для матерів і дочок загалом, оскільки тут описані принципи побудови стосунків, заснованих на пошані й любові до ближнього.
Сюжетна лінія, що розкриває взаємини між Галею й пані Олею, надає книжці життєвости, а гумористичний підтекст сприяє легкому засвоєнню важливих істин.
Припиніть складні розмови з людьми, які не хочуть змін. Перестаньте бути з тими, кому байдужа ваша присутність. Облиште віддавати перевагу людям, які змушують вас робити вибір. Не варто любити тих, хто не готовий любити вас. Ви існуєте в багатьох формах, образах, переконаннях та історіях, однак єдина історія, яка коли-небудь матиме значення, — та, яку ви розповідаєте собі. Зцілення від травми — це не одноразова подія. Справжня робота зцілення полягає в тому, щоб дозволити цьому зриву пробудити нас із глибокого стану несвідомості, звільнити особистість, до якої ми адаптувалися, і почати свідомо складати історію про те, ким ми повинні бути. У новій збірці, що стала продовженням бестселера «101 есей, який змінить ваше мислення», Бріанна Вест ділиться понад 40 новими творами, які допоможуть вам знайти внутрішню опору й стати на шлях справжньої трансформації.
• Оновлене та доповнене видання
• Світовий бестселер з психології, який було написано в 1984р. тепер перероблено та доповнено новими дослідженнями, ідеями, прикладами та онлайн-додатками.
Що може змусити кожну людину сказати «так»? Як переконувати людей та уникати небажаного впливу? Відповіді шукайте на сторінках цієї книги, яка миттєво стала світовим бестселером. Її автор описує методи й закони психологічного тиску й створення конкуренції. Використовуючи яскраві приклади з життя, Роберт Чалдині дає унікальні поради, як викорінити в собі синдром жертви й не потрапити на гачок нав’язливої реклами, а також навчитися самому переконувати й здобувати бажане.
Ця книга, яка вже давно стала підручником для менеджерів, підприємців і взагалі всіх, хто бажає опанувати мистецтво впливу, навчить вас розуміти поведінку інших, уникати маніпуляторів людською свідомістю та спілкуватися, завжди досягаючи поставлених задач.
Травматичний досвід закарбовується в тілі та змушує людину щоразу наново проживати біль. Доктор Бессел ван дер Колк взяв на себе обов’язок відшукати шляхи звільнення з цієї пастки. Його практичні та теоретичні дослідження психологічної травми безцінні, коли треба перебудувати сприйняття, усвідомити причину страждань, знайти вдалий спосіб лікування й наново пізнати себе.
Ця книжка містить вичерпну інформацію, пов’язану з травмою, висвітлюючи такі різноманітні аспекти:
- відкриття в галузі нейронауки;
- причини травми, закладені у проблемних стосунках;
- наслідки травми,як-от амнезія, дисоціація, депресивні розлади тощо;
- способи лікування, як безмедикаментозні, так і з використанням фармпрепаратів;
- приклади соціальних проєктів, які можуть допомогти повторній адаптації пацієнтів у суспільстві.
Від автора бестселерів «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта» і «Шопенгауер як ліки. Психотерапевтичний роман»
Затишний кабінет. Навпроти вас на м’якій та зручній кушетці сидить він — психотерапевт, той, хто вислухає історію ваших страждань, допоможе… Йому ви готові повністю довіритися. А як щодо нього? Чи так само ваш лікар відвертий з вами?
За допомогою історії Ернеста Леша, досвідченого фахівця, автор відкриває перед читачем загадковий і не завжди привабливий зворотний бік психотерапії. Які таємниці минулого приховує Ернест, про що він думає під час чергового сеансу, дивлячись на свого пацієнта? І, зрештою, хто такий терапевт: бог чи людина зі своїми хибами та слабкостями? Перед вами – психотерапія без прикрас.
Перевидання.
Коротко про найголовніше, зрозуміло про надскладне, захопливо про професійне! Книга-бестселер американського журналіста, блогера та письменника Пола Клейнмана подарує неймовірне задоволення й познайомить у науково-популярній формі з основами психологічних концепцій та експериментів і з маловідомими фактами з життя видатних учених-психологів. Долучіться до таємниць пам’яті та несвідомого, інтелекту та емоцій, дізнайтеся про типи та причини психологічних розладів та сучасні методи їхнього лікування й про те, що ж таке когнітивний дисонанс, гештальтпсихологія та теорія особистісних рис.
На думку доктора психології Клариси Пінколи Естес, здорові вовки та здорові жінки мають певні спільні психічні характеристики: гостроту відчуття, грайливий дух і глибоку відданість. Вовки й жінки споріднені за природою, допитливі, наділені витривалістю й силою. Вивчаючи вовків, доктор Естес вперше викристалізувала концепт архетипу Дикої жінки. У книжці, яка стала світовим бестселером і сенсацією The New York Times, Естес розкриває цей архетип, розшифровує давні легенди і давно відомі дитячі казки, а також пояснює його на прикладах зі своєї психоаналітичної практики.
«Жінки, що біжать з вовками» почалася як нотатки 1970 року, а вже 1971-го Естес узялася за текст. Авторка завершила книжку, «працю про любов і воскресіння жінок нашого світу», за двадцять років; за цей час їй 42 рази відмовили в публікації, аж доки книжка вперше побачила світ у видавництві Ballantine/Random House 1992 року. У 1995-му вийшло оновлене видання з додатком і новою вовчою казкою.
Уявіть, що на вас чекає побачення вашої мрії, але ви — не надто впевнена в собі людина. Ви знаєте, що ваш партнер або партнерка — вершина всіх ваших мрій, тож маєте бути в найкращій за все своє життя формі. Чи тривожить вас ця ситуація? Якщо ні, закривайте цю книжку й купіть порадник «Як навчитися не брехати. Якщо так, вітаємо в клубі тривожних пацієнтів.
Книжку Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові» присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні.
Чи відомо вам, що зазвичай навіть під час десятихвилинної розмови будь-яка людина бреше тричі? Чи знаєте ви, що детектор брехні насправді викриває не брехню, а лише емоційний стан піддослідного? Чому досвідчені брехуни з легкістю проходять перевірку на детекторі брехні, а багато підозрюваних у збудженому емоційному стані були помилково визнані винними і отримали довічне ув’язнення за злочини, яких не скоювали? Проте викрити брехуна можна навіть за однією з численних ознак поведінки: рухів тіла, жестів, міміки обличчя або обмовок. Треба лише вміти це помітити і проаналізувати. Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть... брехати. Книжка буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи (керівникам, менеджерам з питань безпеки, фахівцям з підбору персоналу, торговим представ никам, агентам з продажу нерухомості тощо), а й звичайним людям, які можуть стати жертвами брехні навіть за досить звичайних обставин, наприклад при укладанні усних угод, купівлі товарів і послуг, а особливо у приватних стосунках.
Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. Але ж на життєві здобутки впливає й емоційна сфера людини.
• Які емоційні складники передусім формують нашу долю?
• Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати?
• Чи можна виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого?
• І взагалі, чи реально об’єднати два слова «емоційний інтелект» і не отримати суперечність?
Відповіді на ці питання дає оперта на наукову базу і водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Деніела Ґоулмана — один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.
Бізнес-тренер Джеймс Борґ, відомий своїми відкриттями в галузях спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та «контролю мислення», пропонує прості і дієві поради для кожної людини. Його методика допоможе змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті й на роботі, зробить життя цікавішим, насиченішим і позбавить зайвого стресу, а ваші навички спілкування сягнуть геть нового рівня.
• Від автора міжнародних бестселерів
• Ця історія змусить вас любити життя
• Ірвін Ялом – один із найкращих психотерапевтів сучасності
Звичайний психотерапевт Джуліус Герцфельд дізнається, що в нього виявили меланому і жити йому залишається щонайбільше рік. Кардинально переосмисливши своє минуле, він раптово вирішує дізнатися, як склалося життя тих пацієнтів, яким він не зміг допомогти. Зокрема життя Філіпа Слейта — сексуально одержимого хіміка-соціопата. Під час зустрічі Джуліус розуміє, що Філіпу вдалося вилікуватися самотужки завдяки… філософії Артура Шопенгауера. Тепер лікар та пацієнт у певному сенсі міняються місцями…
«Психоаналітична діагностика. Розуміння структури особистості в клінічному процесі» Ненсі Маквільямс — це найвідоміший клінічний посібник, що задовольнив ключову потребу в цій галузі вже з моменту першої його публікації. А друге видання «Психоаналітичної діагностики», український переклад якого ви тримаєте в руках, є одним з найкращих підручників із психоаналітичної діагностики особистості. Ненсі Маквільямс робить психоаналітичну теорію особистості та її застосування доступними для практиків із будь-яким рівнем досвіду.
Авторка пояснює основні типи характеру й демонструє конкретні способи, за допомогою яких розуміння індивідуальної структури особистості пацієнта може вплинути на спрямування та стиль втручання психотерапевта. Книга містить рекомендації для розробки систематичної, але водночас гнучкої діагностичної формули та її використання для того, щоб інформувати про лікування.
«Психоаналітична діагностика» легко читається, у ній наведено велику кількість ілюстративних клінічних прикладів. Ця книга стане незамінним помічником для психоаналітиків, психіатрів, психотерапевтів, психологів-практиків, студентів відповідних спеціальностей.
Усі люди рівні, але лише у своїй групі, стверджує провокативний американський політолог Чарльз Мюррей. Він прискіпливо дослідив соціальні догми, які стосуються поділу людей за статтю, расою і становищем у суспільства, й говорить про те, що такі установки стримують прогрес, який пропонує біологія. Опрацювавши величезну кількість наукового матеріалу, автор обґрунтовує кожну свою думку, підводячи читача до певних висновків. «Людське різноманіття» — одне з найґрунтовніших соціологічних досліджень нашого часу.
Випадки дивовижних переживань на порозі смерті були зареєстровані з давніх часів, і сьогодні їх описують 10 % людей, у яких зупинялося серце. Медичний світ загалом ігнорував ці переживання, відкидаючи їх як «хитрощі мозку» або видавання бажаного за дійсне. Але після того як пацієнти Брюса Ґрейсона почали описувати події, про які він не міг просто забути, лікар вирішив досліджувати те, про що багато хто мовчав. Як учений без релігійної системи переконань, він підходив до передсмертних переживань із наукового погляду. Наша культура схильна розглядати смерть як кінець людської свідомості, кінець нашого існування — страшна перспектива, яка в багатьох людей викликає страх і тривогу. Однак наукові відкриття про процес вмирання можуть підтвердити альтернативну теорію. Смерть може бути порогом між однією формою свідомості та іншою, не кінцем, а переходом. Цей новий погляд може перетворити страх смерті, який пронизує нашу культуру, на здорове сприйняття природи смерті як іще однієї віхи людського життя.
Імена та персональні дані деяких людей, описаних у цій книжці, були змінені.
Як античний стоїцизм може стати засобом для процвітання у сучасному світі?
Зрозуміла, захоплива і переконлива книга про те, як слідувати стоїчним ідеалам тут і зараз. Описані Массімо Пільюччі уявні розмови з давньогрецьким філософом-стоїком Епіктетом з легкістю переносять читача вглиб філософських дискусій, при цьому ґрунтуючись на давній стоїчній традиції й життєвому досвіді автора.
У цьому світі не існує більш недосяжної мети, ніж просто бути щасливим. Саме тому філософ Массімо Пільюччі пропонує стоїцизм, як найкращий спосіб її досягнення. Це антична філософія, яка надихала великого імператора Марка Аврелія, покликана фокусувати увагу на дійсно важливому і відкинути не важливе. Завдяки розумінню стоїцизму, пошук відповідей на складні життєві питання стає значно простішим. Як не змарнувати своє життя? Чи є сенс змінювати відношення до грошей у світі, майже зруйнованому фінансовою кризою? І чи здатна філософія допомогти пережити велику особисту трагедію? Ким би ми не були, стоїцизм має щось важливе для кожного з нас.
Видання містить одну з найбільш відомих книжок видатного французького психолога, соціолога, антрополога, лікаря та фізика Ґюстава Лебона (1841–1931) «Психологія народів» (1894). Попри те що автор зробив вагомий внесок у розвиток декількох наукових дисциплін, світ запам’ятав його саме завдяки працям з психології.
Цю книгу було написано після численних подорожей країнами Європи, Азії та Північної Африки. Автор дійшов висновку, що в основі будь-якої цивілізації є щось постійне та незмінне, подібне до скелета живих істот. Він визначив це як «душа раси (народу)».
Ідеї, порушені Лебоном, навіть у наш час не втрачають актуальності й активно використовуються в маркетингу, піарі, політиці, соціології та медіатехнологіях. Ця книга буде корисною всім, хто цікавиться питаннями психології мас, управління і впливу на масову свідомість та поведінку.
Історії про біль та зцілення
Потенціал людських стосунків по-справжньому невичерпний. Друзі, кохані, рідні - найпотужніше джерело зцілення душі. Силі цих стосунків і присвятив свою книгу доктор Ялом.
У шістці невеликих психотерапевтичних оповідань, об’єднаних темами смерті, сенсу життя і впливу дитячих травм на нас дорослих, автор відкриває читачу нескінченний ресурс зцілення, закладений в кожному з нас. Пацієнт та лікар тут наче міняються місцями.
Навіть якщо вам щойно поставили діагноз біполярного розладу, цілком ймовірно, що ви живете з ним уже давно. Ймовірно, ви вже розробили власні способи боротьби з періодичними депресіями, наслідками маніакальних епізодів і постійним неприємним відчуттям, що ви перебуваєте у владі своїх емоцій. Деякі з цих методів можуть спрацювати, інші можуть завдати більше шкоди, ніж користі.
Посібник Шері ван Дейк «Робочий зошит із формування навичок ДПТ біполярного розладу» допоможе вам об'єднати ваші навички подолання з новим і ефективним планом діалектичної поведінкової терапії (ДПТ) для повноцінного життя з біполярним розладом.
Чотири навички ДПТ, які ви вивчите в цьому робочому зошиті — уважність, стійкість до стресу, регуляція емоцій та міжособистісна ефективність — допоможуть вам керувати своїми емоційними злетами та падіннями, а також мінімізувати частоту та інтенсивність депресивних та маніакальних епізодів.
Використовуючи цю книгу в поєднанні з медикаментозним лікуванням і професійною допомогою, ви незабаром відчуєте полегшення симптомів біполярного розладу і зможете насолоджуватися спокійним і впевненим відчуттям контролю над ситуацією.
Праця Ірвіна Ялома «Дар психотерапії: Відкритий лист до нового покоління терапевтів та їхніх пацієнтів» унікальна тим, що містить інтерв’ю з автором і написаний ним есей «Оновлення: нові думки, нові розробки», в якому доктор Ялом, розмірковуючи над тим, що змінив би зараз, вносить доповнення до свого оригінального тексту.
Ця книга адресована передусім психотерапевтам-початківцям і студентам-психологам, з якими Ірвін Ялом ділиться своїм досвідом роботи з клієнтами. Це 85 простих і водночас мудрих, особистих і провокативних порад, які не тільки допоможуть молодим психотерапевтам у роботі, а й позбавлять їх невпевненості, властивої початківцям.
Читати цю книжку напрочуд легко — ніби розмовляєш із досвідченим колегою, мудрим і доброзичливим, з яким можна поділитися страхами і сумнівами, отримавши натомість підтримку і розуміння.
За свою багаторічну практику у психіатрії доктор Тім Кантофер допоміг сотням людей упоратися з різними проблемами, що негативно впливали на їхні життя. У цій своїй праці він ґрунтовно підійшов до розгляду хвороб, що виникають через надмірний стрес, та пошуку способів для їх запобігання й лікування. Зробіть крок до свободи жити власним розумом, не боячись помилок, не нехтуючи своїми почуттями і не приносячи себе у жертву, аби догодити іншим! Ця книжка допоможе вам зрозуміти причини вашого стресу (минулі і теперішні), а також розпізнати людей, які можуть погіршувати ваш стан, і викреслити їх зі свого життя або принаймні мінімізувати їхній вплив.
У книзі «Життя із РДУГ» Джессіка МакКейб описує реалії життя з розладом дефіциту уваги з гіперактивністю. Як вона виявила, ключ до навігації у світі, створеному не для нейронетипового мозку, полягає не в тому, щоб виправляти його природні тенденції чи боротися з ними, а в тому, щоб розуміти їх і працювати з ними. У книзі ви знайдете спеціальні стратегії для адаптації людей із РДУГ. Авторка, зокрема, радить, як краще зосереджуватися, ставлячи конкретні цілі, і боротися з факторами, що відволікають. Ви дізнаєтеся, чому у людей із РДУГ виникають проблеми з плануванням і визначенням пріоритетів, чому для них так важливо відстежувати час, потрібний для виконання завдання, називати й дозволяти собі відчувати емоції. «Життя із РДУГ» допоможе їм розпізнати свої сильні сторони й труднощі, впоратися з «поганими днями розуму» та при цьому залишатися добрими до себе.
Ця книга має на меті надати корисну інформацію, що ґрунтується на особистому досвіді й дослідженнях авторки, але вона не може замінити діагностику та медичну консультацію вашого лікаря. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви вважаєте, що маєте захворювання, які потребують лікування.
Автор відомих у всьому світі книг про взаємини Ґері Чепмен підготував видання, яке допоможе зберегти щирі й близькі стосунки тим, хто захищає свою країну від навали ворогів. Пари, змушені тривалий час проводити в розлуці й тривогах, потребують специфічних підходів, аби уникнути можливих проблем. Тому Ґері Чепмен об’єднався з дружиною військового Джослін Ґрін, щоб зрозуміти секрети пар, які не тільки пережили випробування, а й зміцнили свої стосунки, і поділитися ними з читачами. У світі продано понад 20 мільйонів примірників книги «5 мов любові», здатної надихнути на збереження кохання також і тих, хто переживає тривалу й тяжку розлуку.
Здавна стійкість вважалася ключем до подолання труднощів і досягнення величі, незалежно від того, де відбувалися події: на спортивному майданчику, у залі засідань чи за обіднім столом. Проте нині модель стійкості, яка почала переважати в сучасному світі, ґрунтується на страху, фальшивій браваді й приховуванні будь-яких ознак слабкості. Стів Маґнесс, дослідник продуктивності, який тренує олімпійських спортсменів, відновлює розуміння стійкості за допомогою моделі, яка ґрунтується на новітніх наукових і психологічних дослідженнях. Він навчає своїх учнів, а посередництвом книги — і кожного з нас, як насправді розвинути внутрішню силу й стійкість. Спираючись на усвідомленість, військові тематичні дослідження, спортивну психологію, неврологію та філософію, він пропонує дорожню карту для подолання життєвих викликів і досягнення високих результатів у будь-якому починанні.
Коти — архіреалісти, і рідко робитимуть щось, що не має чіткої мети чи не приносить миттєвого задоволення. Зустрівшись з людською дурістю, вони просто ідуть геть.
Скільки ми існуємо, стільки ж часу знаходимося у тривожних пошуках відповідей на екзистенційні питання: як бути щасливим, добрим, коханим? Як вижити і не зламатися у світі постійних змін та втрат? А що, як ми можемо навчитися більшого і нарешті стати щасливішими тільки тоді, коли забудемо про власні тривоги і приймемо життя і всі його виклики такими, як вони є? Як, наприклад, коти, які від народження мають здатність бути щасливими і впродовж тисячоліть надихають правителів і філософів на нові відкриття.
Домашній кіт Мішеля Монтеня, захоплива подорож Мейо, вцілілого у В'єтнамській війні, чи історія Саги, героїні оповідання «Кіт» Колетт, притчі про пастки людських ревнощів, — філософ Джон Грей досліджує природу котів і розкриває котячий спосіб життя — не обтяжений тривогою і самосвідомістю — демонструючи, як вони знаходять відповіді на глобальні питання любові й прив'язаності, моралі й самосвідомості, і, зрештою, смертності.
У нинішні часи глобальних криз і різкого зростання колективної тривоги трансформаційна практика Тари Брах «Радикальне прийняття» пропонує шлях до внутрішньої свободи. Ми часто думаємо, що з нами щось не так, бо маємо проблеми зі стосунками, самотністю, роботою, самовираженням, залежностями тощо. Особливо гостро це відчувається тоді, коли ми бачимо інших — щасливіших, успішніших і досконаліших. У цій книзі містяться вказівники, які проведуть шляхом звільнення від негативного самосприйняття, — конкретні й чіткі поради, що ґрунтуються на практичному досвіді докторки Брах з упровадження буддистських практик у рутинну терапію. Вона показує нам, як ми можемо перестати воювати із самими собою і почати повноцінно проживати кожен дорогоцінний момент нашого життя.
Джо Диспезна (1961) — доктор хіропрактики, автор унікальної програми транформації життя, до створення якої його спонукав особистий нещасний випадок. Опісля того, як Джо Диспенза збила автівка, лікарі пророкували не найкраще майбутнє з постійним болем, пропонуючи поставити імпланти в хребет, щоб Диспенза бодай якось міг рухатися. Утім доктор Джо відважився кинути виклик традиційній медицині і замірився відновити здоров’я силою думки. І вже через 9 місяців по трагедії знову міг ходити.
Тож чи можна зцілитися лишень силою думки — без препаратів і хірургічного втручання? Це відбувається набагато частіше, ніж ми гадаємо. Феноменальні наукові дослідження, засновані на відкриттях у галузі нейробіології, психології, гіпнозу і квантової фізики, довели: мозок не розмежовує уявні переживання і реальність. Тож ми можемо вибудовувати своє життя за власними бажаннями. Оскільки в кожного з нас вбудована можливість зцілення.
Саме про це детально йдеться у книзі «Ти сам собі плацебо», де скрупульозно описано, як (не)діють різноманітні ліки і психотерапевтечні практики, а також наведено купу реальних прикладів зцілення пересічних людей — пацієнтів доктора Джо Диспенза.
У певні періоди життя ми можемо відчувати несподіваний приплив енергії, сили та креативності. Зазвичай це трапляється під час кризових ситуацій, коли є нагальна потреба вирішити проблему чи виконати термінове завдання, або як наслідок тривалої та копіткої роботи над проєктом.
Роберт Грін називає описане відчуття майстерністю.
На прикладі таких Майстрів справи, як Леонардо да Вінчі, Наполеон Бонапарт, Чарльз Дарвін, Томас Едісон, Марта Ґрем та інші, ви дізнаєтеся, як:
• знайти своє покликання;
• пройти необхідні етапи учнівства;
• розвинути соціальний інтелект;
• пробудити Багатовимірний розум.
Цей посібник допоможе тим, хто прагне розвинути власну майстерність, адже її секрет уже є всередині вас.
«Сім етапів смерті» — нова книга судмедексперта Ричарда Шеперда, автора бестселера «Неприродні випадки». Однак цього разу він досліджує не саму смерть, а шлях до неї, який проходить кожна людина від народження до старості. Автор досліджує процеси старіння й незворотні зміни в організмі, які наближують нас до логічного фіналу.
Показує, які небезпеки чигають на нас у цій мандрівці життям, і пояснює, яких і як саме можна уникнути або відтермінувати. Інформує про особливості функціонування різних систем організму й переконує: старіння не варто боятися, до нього просто потрібно бути готовим.
Ця книга із короткими розмірковуваннями на щодень стане корисним супутником для тих, хто потребує додаткової мотивації. Вона може допомогти вам завершити проект або отримати нову роботу, змінити ставлення до проблем і тривог або знаходити плюси навіть у найнеймовірніших ситуаціях, почати сприймати себе такими, якими ви є, або змінитися й стати тими, ким ви завжди хотіли бути. Колекція повсякденних медитацій від авторки бестселерів «101 есей, який змінить ваше мислення» та «Тією горою є ви» дасть вам змогу збагнути, як отримати від себе більше, ніж ви, можливо, сподівалися. Присвятіть наступні дванадцять місяців свого життя, щоб принести в нього виважені й реальні зміни, які починаються з вашого мислення.
Де знайти радість? Набратися сил? Як протистояти страхам? Як змиритися зі смертю близької людини? А що робити з тими гнітючими думками, які постійно повторюються? Традиційні вчення не дають відповідей на такі питання. Їх можна знайти в стародавніх філософських школах, які вчили людей жити. Незважаючи на те що цих шкіл більше не існує, ми з вами потребуємо філософії, яка вестиме нас життям. Цей переконливий і дуже дієвий посібник підкаже, як ефективніше долати найрізноманітніші обставини, у які нас кидає життя. «Маленька книга стоїцизму» поєднує перевірену часом мудрість та надихаючі поради й покаже шлях кожному, хто шукає спокійного життя в нашому хаотичному світі.
Колін Тіппінг, автор духовної технології Радикального Прощення, пропонує радикальний, однак цілком практичний підхід до свідомого створення омріяного майбутнього. Він показує, як ви можете налагодити своє життя й наповнити його достатком, радістю, здоров’ям, миром, цілісними стосунками, щастям. У книзі не йдеться про «програмування» або ж «депрограмування» підсвідомості. Автор докладно й покроково пояснює, як ви зможете використати власний духовний інтелект, щоб посилити й реалізувати ваші життєві наміри.
Від автора бестселера «48 законів влади»!
Спокуса - надійний інструмент, добре відомий усім впливовим людям - від ловеласів до релігійних лідерів, від керівників підприємств до очільників держав. Роберт Грін детально розповідає, як навчитися майстерно користуватись нею, аби досягати власної мети у будь-якій сфері.
Із цієї книжки ви дізнаєтесь, як:
• поліпшити вашу емоційну присутність у спілкуванні з іншими людьми;
• утримувати увагу співрозмовників, зберігаючи їхню зацікавленість вами;
• опанувати мистецтво сміливих рухів і впевнено застосовувати найуспішніші стратегії спокуси.
Це незамінний підручник для тих, хто прагне влади і хоче здобути її шляхом переконання.
Ми звикли розглядати булінг як проблему протистояння двох сторін: «агресивного» булера і «затюканої» жертви. Але булінг — це ціла екосистема, на яку впливають не лише відносини дітей, а й відносини дітей і батьків, батьків і вчителів, шкільні правила й норми, атмосфера школи, традиції, сучасні історичні події тощо. Тому, щоб зрозуміти природу булінгу, треба зрозуміти, як функціонує група та що є внутрішнім рушієм для учасників цькування.
Авторка детально розписує причини й види булінгу, роль кожного учасника групи, а також ролі дорослих, які є модераторами соціальної взаємодії між дітьми. Як учителям працювати з учнями, що мають поведінково-емоційні розлади? Як батькам говорити з дітьми, які є булерами або зазнають булінгу? Чому і яким чином батьки та школа мають співпрацювати, щоб мінімізувати негативний вплив булінгу на життя і здоров’я дітей? Якою має стати школа, аби бути вільною від булінгу? Відповіді та покрокові інструкції – на сторінках книжки, яка назавжди змінить ваше ставлення до цієї проблеми.
Більшість людей нині не раз зустрічали когось із РДУГ, подеколи не розуміючи суть цього розладу. Багато хто досі й гадки не має, яким складним і серйозним є цей розлад, як не знає й про те, який величезний стрибок у його розумінні та лікуванні зробила наука за останні роки. Розуміння РДУГ серед широкого загалу зазвичай або хибне, або оповите низкою стереотипів, що завдає шкоди мільйонам людей, які через це не звертаються по допомогу або не знають, яка саме допомога їм потрібна. Недостатня інформованість громадськості й досі залишається найстрашнішим ворогом РДУГ.
Автори цієї книжки теж мають цей розлад і, окрім того, є сертифікованими психіатрами. У цій праці вони детально описують симптоми, причини та особливості РДУГ, розповідають про особливості роботи мозку та останні дослідження в нейробіології, показують, як організувати комфортне середовище людям із РДУГ, перетворити розлад на свою суперсилу та жити повноцінно.
Для багатьох із нас повсякденне життя втратило сенс. Високоефективні механізми, які колись полегшували життя, тепер виснажують нас. Шаблони суджень і негативне мислення призводять до розкручування емоційної спіралі. Для декого життя просто втратило свою іскру.
Коли ми боремося з проблемою чи шкідливою звичкою, то вважаємо, що потрібно бути стійкими, все витримати і докласти більше зусиль. Але коли ми так робимо, то мозок подвоює шаблони мислення, через які ми і застрягли. На щастя, наука про відчуття дає ключ до розв'язання цієї проблеми.
У книзі «Краще не буває. Нейробіологія відчуттів, або Як повернути собі радість життя» нейробіолог Норман Фарб та клінічний психолог Зіндел Сіґал пояснюють, що мозок має дві мережі: мережу швидкого розв'язання проблем (звички) та сенсорну мережу, яка відповідає за свіжі інсайти. Налаштовуючись на нові та повсякденні відчуття — від відчуття наших ніг на переповненій вулиці до звуку пташиного співу в парку — ми можемо залучати сенсорну мережу. Коли ми відчуваємо стрес або застрягли, варто зробити паузу, щоб помітити і відчути динамічний, живий світ навколо нас і підвищити нашу стійкість, добробут, здоров'я і творчість, де б ми не знаходилися цієї миті.
«Психологія натовпу» відомого французького психолога, соціолога, антрополога та історика Ґюстава Лебона (1841–1931) була опублікована ще 1895 року, але досі актуальна. Вона стала розділом соціальної психології, яка досліджує закономірності поведінки та діяльності людей у соціальних групах.
Саме Лебон уперше сформулював закони поведінки організованого натовпу. Мова йде про раптові соціальні зміни, спричинені діями великих груп людей. Автор намагався показати те спільне, що є між станом речей і закономірностями у психології мас. Релігія як спосіб впливу на народні маси, вплив пропаганди на настрої юрби, способи навіювання масам будь-яких, навіть згубних і руйнівних, ідей — це лише деякі з геніальних і водночас цинічних прозрінь Ґюстава Лебона. Він передбачив важливу роль натовпу в «наш час», а також охарактеризував методи впливу на нього.