Новаторське дослідження того, як взаємодія фізики та математики збагатила наше розуміння Всесвіту — обов’язкове читання для тих, хто хоче зрозуміти, як, за словами Стівена Гокінґа, фізики намагаються «пізнати розум Бога».
У пошуках фундаментальних законів Всесвіту фізики розвивають амбітні математичні ідеї. Але чи не працюють вони зараз у галузі «казкової фізики» без спостережень та експерименту, як стверджують їхні недоброзичливці?
У книзі «Всесвіт розмовляє числами» Грем Фармело стверджує, що найвидатніші наукові уми сьогодення працюють за традиціями, які беруть свій початок від Ньютона. Автор запрошує читачів у подорож від епохи Просвітництва через прориви Ейнштейна і Дірака до робіт сучасних фізиків та математиків, які проливають світло на дисципліни один одного — до їхнього взаємного здивування та захоплення. Ці взаємовідносини відповідальні за величезний прогрес у нашому розумінні простору і часу і, як пояснює Фармело, можуть привести до переосмислення реальності, якою ми її знаємо.
Матаналіз. Цим словом лякають першокурсників і, здається, його здатні осягнути тільки природжені технарі. Але Стівен Строґац ставить перед собою сміливу мету — донести прекрасні ідеї та історії матаналізу до всіх зацікавлених. Тож формули й рівняння він пояснює не через складні обчислення, а через метафори, анекдоти чи навіть «наркоманські доведення».