Царство Небесне чи просто Рай — місце, куди прагне потрапити кожен віруючий і про яке таємно мріють атеїсти. Ключі від цього Царства не можна купити, вкрасти чи підробити, але отримати їх може кожен, хто змагається із жорстокістю, несправедливістю і злом. Френсіс Чізхолм, головний герой роману Арчибальда Кроніна “Ключі Царства – відданий і скромний священник.
Його індивідуальність і безпосередність не до вподоби більшості духовенства. Щоби позбутися “незручної” особи, отця Френсіса відправляють у Китай. Його місіонерська праця не припинялася ні на мить упродовж 30 років, незважаючи на громадянську війну, бідність, хвороби та вороже ставлення керівництва.
“Ключі Царства” — це чудова розповідь про віру і релігію, про непересічну духовну людину, яка намагається творити добро у недосконалому світі.
Арчибальд Кронін — шотландський письменник, відомий своїми романами “Цитадель” та “Ключі Царства”, які були екранізовані та номіновані на премію “Оскар”.
Отець Боско — італійський священник, святий Католицької Церкви, людина, яка присвятила своє життя молоді. Він став священником у віці 26 років і одразу почав опікуватися сиротами, безпритульними, бідними хлопцями, які тинялися вулицями Турина у пошуках їжі. З цією метою він заснував Ораторію — місце, де безпритульні і потребуючі молоді люди могли жити, опановувати ремесла і вчитися любити Бога.
Книжка “Отець Боско. Новий життєпис для молоді” - це збірник розповідей для дітей, у яких описані цікаві фрагменти з життя святого: дитячі та юні роки, а також історія заснування Ораторії.
Видання зацікавить дітей середнього шкільного віку та їхніх батьків.
«Церква в канаві». «Намахати Господа Бога». «Пінопластова віра». «Бог і пляшка вина». Що скажете на такі заголовки? Відважно, як для католицького священника? Навіть провокативно, чи не так? Автор і справді провокує нас пізнати себе в типових життєвих ситуаціях сучасної людини, які він співвідносить з текстами Євангелія.
Усе, про що написано в цій книжці, реально відбувається з нами. Отець Мацеєвський не дає готових рішень для тієї чи іншої ситуації, проте спонукає читача ці рішення обміркувати і зважитися на зміни. В діалозі з Богом. Шляхом дослідження своєї душі. А допоможуть у цьому короткі, концентровані розмірковування автора з «чудового путівника Євангеліями», як уже назвали книгу читачі.
Кожен знайде тут щось для себе, і найперше – підказки, як реалізувати послання з Євангелія. Адже «слово Боже не слугує тому, щоб ним захоплюватися, коментувати і оцінювати, а для того, щоб ним жити». Ось вам і перша підказка від о. Мацеєвського.
У збірці вміщені фрагменти богословських роздумів Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Патріярха Святослава Шевчука у яких ідеться про стосунки сучасної людини з Богом, Церквою та окремими особами.
Як ділитися своєю вірою і бути добрими батьками для власних дітей? Що є добром і як розпізнати зло? Як не загубитися у соціальних мережах і чи є християнські цінності частиною культури? Як любити ближнього і служити йому? 50 влучних думок Патріярха про подружжя, сповідь, війну і політику, свободу і святість, церкву і державу - фрагменти з його пастирських послань, проповідей, книжкових видань тощо.
Видання вийшло у світ ювілейного для Патріярха Святослава року - п'ятдесятиліття.
Ця книжка для тих християн, які прагнуть духовного вдосконалення, а також для серця кожної людини, яке прагне Бога.
- Чи Бог завжди чує наші молитви?
- Як треба молитися і як зосередитися на молитві?
- Чи є молитви більш і менш дієві?
- Чому важко молитися і як підтримувати молитву у собі?
Відповіді на ці та інші запитання знаходимо у новій книжці Владики Венедикта Алексійчука "Школа молитви". Тут у легкій та доступній формі вміщено найважливіші поради про молитовне життя християнина. Автор детально і доступно пояснює аспекти приватної молитви і молитви літургійної, піднімає важливі питання потреби перекладів літургійних текстів та нового осмислення нашої молитовної традиції.
Автор своєю книжкою заохочує нас до молитовної практики, до розмови з Богом, до молитви як до способу виховання людини. У книжці широко і доступно описані різні перешкоди в молінні, рівень психологічних та змінних емоційних настроїв людини, що впливають на молитву і вказано різні шляхи подолання цих перепон.
Для широкого кола читачів
Cкладні й глибоко драматичні стосунки Лесі Українки з християнством, котрі cтановлять ядро її зрілої творчості, ніколи ще не були предметом професійного богословського аналізу. Московська синодальна цензура забороняла твори письменниці «за безбожництво», радянська комуністична хвалила «за атеїзм» і водночас ті самі п’єси не допускала на сцену. Тож смисл тієї запеклої «релігійної війни», яку провадять герої Лесі Українки і вона сама з офіційною церквою, залишався для читача закритим. Аж до сьогодні, коли Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук і письменниця Оксана Забужко зустрілись, щоб обмінятися думками про твори Лесі Українки на сюжети з євангельської та ранньохристиянської історії. Пропоноване видання містить записи чотирьох таких розмов, а також аналізовані тексти Лесі Українки в авторській редакції.