Відправка замовлень - 25 червня
Коли в невелике містечко переїжджає заможний одинак містер Бінґлі, життя родини Беннетів перевертається з ніг на голову, адже місіс Беннет за будь-яку ціну налаштована видати своїх дочок заміж.
На відміну від інших дівчат, які змагаються за увагу джентльмена, Елізабет знає, чого вона хоче, і це точно не містер Бінґлі. А коли ще й чує, як його гордий і зарозумілий компаньйон Дарсі ставиться до неї зверхньо, — присягається, що не матиме з ним нічого спільного.
Елізабет пишається своєю здатністю судити інших; містер Дарсі пишається своїм прізвищем. Коли їхні соціальні світи стикаються, гордість наштовхується на упередження, прагнення до кар'єрного росту — на соціальне презирство. Хибні уявлення і поспішні судження приносять душевний біль і скандали. Та перші враження можуть бути оманливими, і незабаром сестри Беннет зрозуміють, що пошуки справжнього кохання рідко бувають простими.
Остання розмова Деніела Розенберґа та Лії Коен-Джексон — чотирнадцять років тому в літньому таборі — поклала край їхній дружбі. Доки одного дня вони не опинилися поруч у літаку. Попри велике бажання Лії уникнути спілкування з Деніелом, доля знову зводить їх разом. Вони мешкають в одному місті, в одному районі і… мають працювати над спільним проєктом.
З кожною зустріччю «хімія» між Деніелом і Лією лише наростає і розмови про ситуацію в літньому таборі вже не уникнути. Як не уникнути й інших подробиць з життя кожного з них. Ця вразливість і відвертість робить їх справжніми друзями. Та чи прагнуть вони обоє лише дружби?
Дебютний роман письменниці Рейчел Руньї Катц «Дякую, що поділилася» — це ніжна і чуттєва історія кохання, сповнена гумору та пристрасті.
Найпопулярніша офіційна книга з плетіння на тему книг і фільмів про Гаррі Поттера пропонує фанатам культової історії та прихильникам рукоділля майже 30 цікавих моделей. Це предмети одягу, речі для домашнього вжитку, іграшки тощо. Усі роботи містять докладні інструкції та викрійки, кольорові фотографії й зрозумілі описи. Серед виробів різної складності — від найпростіших шарфів із Гоґвортсу до складних різдвяних светрів місіс Візлі — майстрині з різним досвідом плетіння знайдуть моделі собі до снаги й почуватимуться впевнено. Справжні шанувальники поттеріади також оцінять цікаві факти, оригінальні ескізи костюмів, кадри з фільмів та інші невідомі загалу скарби.
У цій автобіографії Олександр Зінченко - футболіст, найтитулованіший український гравець у європейських чемпіонатах, чотириразовий чемпіон Англії, амбасадор благодійного фонду United24 - розповідає про свій шлях до мрії, відколи хлопчиком забив свій перший гол. З якими викликами йому довелося стикнутися? Чому його кар'єра могла завершитися, заледве розпочавшись? Що робити, коли долають сумніви? У чому полягає різниця методів роботи таких видатних тренерів, як Пеп Гвардіола та Мікель Артета? Як воно - грати за команду, якою захоплювався в дитинстві? На ці та багато інших запитань спортсмен відповідає відкрито і щиро, сподіваючись, що його досвід допоможе молодим футболістам прокласти свій шлях у світ професійного футболу. Бо ж головне - це непохитно ВІРИТИ...
Осман Аріфмеметов — активіст, який роками висвітлював сфабриковані судові процеси в окупованому Криму. У 2019 році був незаконно увʼязнений за звинуваченням у терористичній діяльності. Разом з ним на лаві підсудних опинилася низка кримськотатарських активістів.
У своєму щоденнику він змальовує численні камери й сфальшовані матеріали слідства, моральні й фізичні знущання, яким піддає ув’язнених російське «правосуддя». Попри абсурдну жорстокість обставин, у яких опинився Осман, він зберігає віру, здоровий глузд і тонку іронію, а його нотатки сповнені надії та готовності до нової боротьби за долю свого народу.
Чи можна поєднати пригодницький роман і художній репортаж? Так, бо саме такою є ця книжка про любов до мандрів і пошук кохання.
Коли бізнес-партнер напівжартома радить одружитися із танзанійкою, бо це дозволить суттєво економити у наступних подорожах, головний герой — українець, який возить тури до Африки, — починає діяти. Це дає поштовх до великої пригоди, яскравого калейдоскопа з кумедних і зворушливих історій про невдалі побачення й оглядини, а також про глибоке пізнання країни.
Споглядання за життям диких тварин на сафарі, сходження на вершину священного для народу масаїв вулкана, візити до племен, кавова церемонія на схилі гори, рафтинг порогами Нілу, контакти з не дуже безпечними людьми. Не оминаючи болісних тем, автор розповідає про колонізацію та деколонізацію Африки, проблеми постколоніальних країн, а також про те, чому годі шукати книжок, написаних мовою суахілі.
Виховання — складний і багатогранний процес: батьки намагаються порозумітися зі своїми дітьми, допомагають їм сформувати кордони, обстоюючи власні, вчаться бути справедливими та чесними, випромінюючи любов і турботу. Найчастіше вони обирають одну з двох тактик: або правила потрібні й мають обмежувати, або правила не потрібні, бо вони обмежують. Бекі Кеннеді створила новаторську філософію виховання, яка дозволяє поєднувати обидва варіанти. Ви можете бути хорошими, веселими батьками, які здатні сказати тверде «ні», не відчуваючи провини. Ви здатні підготувати малечу до щасливого дорослого життя без страждань, ультиматумів, покарань і сліз, враховуючи ї ї складні емоційні потреби. Тож цей практичний посібник не для тих, кому потрібні зручні сини чи доньки. Він для тих, хто шукає дієвих стратегій мирного сімейного спілкування та покращення зв’язку між батьками й дітьми. Дітьми, які інколи вередують, влаштовують істерики, брешуть, бояться говорити про свої почуття і… плекають добро всередині.
1761 рік. У швейцарському селі з'явилася на світ крихітна дівчинка на ім'я Марі, навіть не підозрюючи, які випробування підготувало їй життя. Дивна, але надзвичайно обдарована дитина, що рано втратила батьків, знайомиться із не менш ексцентричним вчителем — майстром воскових скульптур, який відкриває для неї світ паризького життя. Але в той час, коли скульптури Марі, відкривають їй двері Версалю, де вона стає наставницею принцеси і допомагає Марії-Антуанетті зберегти життя під час пологів — світ охоплює революція: натовпи стають дедалі гучнішими, вимагаючи змін... і голів.
Як вижити у вирі жорстокості і хаосу й чи здатне мистецтво, що дарує безсмертя своєму майстру, стати найсильнішою зброєю в час, коли життя втрачає свою ціну? «Мала» — це химерна історія від майстра магічного реалізму Едварда Кері про силу мистецтва, людську винахідливість, здатність виживати і про те, що навіть найменші з нас здатні стати великими легендами.
Що об’єднує прем’єрку, спортсменку, правозахисницю й шпигунку? Усім їм довелося діяти в умовах, які потребували надзусиль. І всі вони змінили світ. У цій книжці Ніккі Гейлі, яка сама пройшла шлях від чужинки і «занадто молодої» до представниці США в ООН і кандидатки в президенти, ділиться десятьма історіями жінок, чия рішучість переписувала історію.
Кожен розділ — це урок лідерства, викристалізований з досвіду конкретної жінки. Тетчер учить боротися за принципи, Мурад — бути сильнішою за болісний досвід (навіть якщо це сексуальне рабство у ХХІ столітті), Ергарт — доводити свою силу в небі, а Колвін — стояти, чи то пак сидіти, за те, що правильно.
У фокусі — не тільки біографії, а й цінності, що допомагають діяти, коли страшно, важко, самотньо. Гейлі ділиться й багатьма власними історіями — не для порівняння, а щоб показати, як досвід видатних людей вплинув і на її життя.
До видання увійшли повісті української письменниці Марко Вовчок (справжнє прізвище — Марія Вілінська, 1833–1907).
Вона була єдиною жінкою-письменницею в українській літературі наприкінці 50-х років XIX століття. Її повість «Маруся» ще за життя письменниці здобула широку славу за кордоном, була перекладена багатьма мовами та отримала нагороду Французької академії.
Дублін, 1980–1990-ті. У бетонних джунглях житлового масиву живуть Джекі та Джонсер — двоє підлітків, чиї долі перетинаються у світі, де виживають найсильніші. Вони шалено закохані, але чи достатньо цього, щоб залишитися навіки разом?
Джонсер завжди був бунтарем: вуличні бійки, розбої, ходіння по лезу ножа. Його життя — це баланс між коханням і проблемами, адже необдумані вчинки штовхають його на небезпечний шлях. Попри амплуа «поганого хлопця», Джекі зачарована його дикою натурою, але жага Джонсера до крадіжок і бійок може дорого коштувати для них обох.
Книжка Генрі Кіссінджера — уславленого політолога, дипломата, радника з національної безпеки та державного секретаря США в 1960–1970-ті роки — осмислює підстави сучасної кризи міжнародного права. Ставлячи під сумнів існування єдиної загальноприйнятої моделі світового порядку, у своєму історичному екскурсі він розглядає конкуренцію різноманітних варіантів світового порядку як похідну від цивілізаційних уявлень про порядок загалом. Чи можливе співробітництво між державами, які мають принципово різні візії світового порядку? Як бути з недержавними акторами світової політики? Чи потребує перегляду взаємозв’язок цінностей і зовнішньої політики? Усі ці та багато інших гострих питань розглянуті в контексті перспективи змін світового порядку у ХХІ столітті та динаміки американської зовнішньої політики.
«Останній сейм Речі Посполитої» — перша книга історичної трилогії «Рік 1794» видатного польського письменника, лавреата Нобелівської премії Владислава Реймонта.
Події роману відбуваються під час засідання останнього сейму Речі Посполитої в Гродні у 1793 році, коли Польща була змушена ратифікувати трактати про другий поділ — між Росією і Пруссією.
Головний герой твору — поручник Север Заремба, колишній солдат, який після поразки в польсько-російській війні 1792 року та встановлення влади Тарговицької конфедерації подав у відставку. Він долучається до змовницької організації, що готує повстання проти російського впливу.
Події розгортаються на широкому історичному тлі — у книзі майстерно змальовано звичаї, політичну атмосферу та побут тієї доби. Через призму людських доль Реймонт відкриває драму епохи — великі історичні події постають не як абстракція, а як жива реальність. Перший том, «Останній сейм Речі Посполитої», занурює читача в атмосферу політичного напруження, внутрішніх суперечностей та зневіри напередодні Костюшківського повстання.
Історична трилогія «Рік 1794» стала глибоким художнім осмисленням однієї з найтрагічніших і водночас героїчних сторінок польської історії.
Поняття «Третій Харків» створив Юрій Шевельов у своєму есеї «Четвертий Харків». Для нього столичний період слобожанської метрополії був найяскравішим в історії міста. Як він писав сам: «Ви проголосили Харків столицею України? Гаразд, ми зробимо його таким. Ми сповнимо його українським змістом. Третій Харків — Харків Хвильового і ВАПЛІТЕ, Курбасового «Березоля», виставок АРМУ в залах колишнього монастиря, непримиренно-палких диспутів у Будинку літератури ім. Блакитного на Каплунівській, Курсів сходознавства, українського студентства, українського походженням, душею, програмою й прагненням, поволі українізованих заводів і установ, неповторний, невідтворний, сповнений життя і безуму дерзання. Третій Харків, Харків нашої молодої молоді».
У книжці зібрано есеї про яскравих творців Третього Харкова та їхні твори, а саме: Миколу Хвильового, Миколу Куліша, Леся Курбаса, Аркадія Любченка.
Видатний, але напівзабутий скульптор італійського Відродження Джованфранческо Рустичі був заново відкритий в Італії 2010 року. Однак Ліна Костенко звернула на нього свій погляд на чверть століття раніше — в середині 1980-х. У поетичному шедеврі «Сніг у Флоренції» сплітаються філософія мистецтва і пронизлива любов, психоаналіз і бурхливі події в Європі ХVІ століття. Вишукано і фантазійно побачена в драматичній поемі ренесансна Флоренція стає глибоко актуальною метафорою свободи митця, а відтак його здатності творити непідвладний часові «сад нетанучих скульптур».
Він залишав Рим як книжний філософ, а повернувся спустошеним важкими війнами полководцем. Під час його правління Рим досяг піку могутності, хоча йому довелося долати епідемії, наслідки страшних стихійних лих та загрози громадянської війни. Він не зміг стати прикладом наслідування для власного сина, однак був уособленням досконалості та гідності для сотень тисяч римлян.
У ваших руках захоплива історія шляху та випробувань імператора Марка Аврелія. З неї ви дізнаєтеся про роль стоїків та імператора Адріана у становленні майбутнього правителя, про моральні дилеми Марка Аврелія щодо рабства, про його стиль керування величезною імперією і рішучі кроки в умовах політичного тиску та економічних криз. У цій книжці Дональд Робертсон досліджує, що ж саме зробило Марка Аврелія визначним лідером і філософом, яким і сьогодні захоплюються мільйони людей.
Уявіть, що в недалекому майбутньому держава цілковито контролює ваш шлюб. Ба більше, існує Закон про святість шлюбу, що пропонує надзвичайні переваги: проживання в елітних районах, кращі школи для дітей, першочергове медичне обслуговування, податкові пільги і фінансовий захист. Лише один нюанс: пара (навіть одружена) має оформити Раціональний шлюб. Відтепер розумні пристрої визначатимуть ступінь загрози для шлюбу, необхідність втручання і фахової допомоги.
Отже, чотири пари, кожна з власним досвідом і проблемами, намагаються жити, дотримуючись цього закону. Невдовзі вони усвідомлять, наскільки непростими можуть бути подружні стосунки, коли держава цілодобово пильнує кожен аспект їхнього особистого життя — кожне слово, найменшу суперечку. І коли ШІ вирішує, що шлюб перебуває під загрозою, ситуація перетворюється на смертельно небезпечну.
Роман «Насіння кмину» — це історія про пошуки себе і сміливість бути чесною із собою. Одного дня тобі приходить повідомлення в месенджер від незнайомого чоловіка, і твій світ миттєво перевертається з ніг на голову. Виявляється, ти знала його й заглядалася ще підліткою, коли ви чекали автобус. Лише ніколи не наважувалася заговорити. А що, коли в розмові з тепер не таким уже й незнайомим чоловіком ти дізнаєшся щось особливе? Правду про себе, наприклад. Тепер постає єдине питання: що з тією правдою робити? Готового рецепту бути собою не існує. А якщо додати дрібку солі, менше цукру, насіння кмину? Чи вистачить героїні сміливості пробувати, помилятись, шукати далі, аби повернути в життя надію, зробити його чесним, насиченим, справжнім?
В есе авторка розмірковує над темами, що близькі багатьом жінкам: усвідомлення й пошуки себе справжньої, власні кордони, ставлення до чоловіків, до світу, до себе. Як прийняти себе такою, яка ти є? Чи можна певний досвід прожити й відпустити? Цю книжку варто прочитати, аби дізнатися, як любити різну себе.
Нездатність керівництва планувати і передбачати труднощі призвела до марного витрачання людських ресурсів, матеріалів і машинного часу. А причинами збанкрутування компаній зазвичай називають видатки на запуск нового проєкту, перевитрати коштів, знецінення надлишкових запасів, конкуренцію — що завгодно, тільки не справжній корінь проблеми — банальне погане управління. Але що робити керівництву і як дізнатися, які потрібні зміни?
На думку всесвітньо відомого вченого з управління Едвардса Демінга, сучасні компанії потребують трансформації стилю управління й відносин уряду з промисловістю. А «Вихід з кризи», вперше опублікована у 1982 році теорія менеджменту Демінга, заснована на знаменитих «14 пунктах для менеджменту», стверджує, що нездатність планувати майбутнє призводить до втрати ринку, а отже і втрати робочих місць. Менеджмент повинен оцінюватися не лише за квартальними дивідендами, але й за інноваційними планами, спрямованими на збереження бізнесу, захист інвестицій, забезпечення майбутніх дивідендів і створення нових робочих місць шляхом покращення якості продукції та послуг.
«Кожен робить усе можливе» — не вихід. Передусім потрібно знати, що робити. І тут не обійтись без кардинальних змін.
Складні часи потребують сміливих, але водночас і зважених дій. У моменти, коли країна стикається з небаченими досі викликами, різко зростає роль лідерів, які готові брати на себе відповідальність і вчасно ухвалювати потрібні, нехай навіть непопулярні, рішення. Перед лідерами постає безліч запитань, які потребують відповідей: у чому джерела суспільного добробуту й занепаду? Яку спадщину потрібно зберегти, а яку — пристосувати до поточних обставин чи навіть відкинути? Яким цілям варто присвятити себе, а від яких слід відмовитися?
На ці запитання відповідали протягом свого життя і шість знаменитих лідерів, яких змальовує Генрі Кіссінджер у книжці «Лідерство» — Конрад Аденауер, Шарль де Голль, Річард Ніксон, Анвар Садат, Лі Куан Ю і Маргарет Тетчер. Видатний автор аналізує стратегії, реалізовані цими державними діячами, і оцінює їхні успіхи та невдачі, які становлять цінний досвід для лідерів сучасності й прийдешніх поколінь.
Гелен Джан не бачилася з Ґрантом Шепардом тринадцять років — відколи сталася трагедія, що назавжди пов’язала їхні життя.
Гелен, тепер уже авторка бестселерів, присвятила всю себе кар’єрі. Її навіть запросили попрацювати над телевізійною адаптацією власних популярних підліткових романів, і, якщо вдасться подолати синдром самозванки та письменницьку кризу, решта в житті теж налагодиться. Лос-Анджелес для Гелен — нагода почати все із чистого аркуша. Адже там у неї жодних знайомих. Хіба що…
Ґрант нарешті зміг відпустити минуле. І, попри панічні атаки, став шанованим сценаристом. Він знає, що не мав погоджуватися на роботу в шоу Гелен, але це рідкісний шанс реалізувати власні проєкти.
Співпраця не клеїться, і між ними постійна напруга. Ба більше, батьки Гелен, які досі винуватять Ґранта, ні про що не здогадуються.
Зрештою таємниці відкриваються й обом доводиться визнати те, що їхні стосунки ніколи не мали перерости в історію кохання. І все ж... ключ до примирення з минулим може критись у тому, щоб триматися одне одного тут і зараз.
Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака (1948–2018) — це бойова проза про сучасну російсько-українську війну, яка триває вже майже 400 років…
«УКРИ» — суцільний «екшн», заснований на реальних подіях т. зв. АТО, у якому сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
Серія художньої літератури «КУЛЬТREAD»
В 1971 році за романом Стенлі Кубрик зняв фільм, який став одним з найскандальніших в історії кіно та був забороненим у декількох країнах
У книзі є згадки росіян
У світі далекого майбутнього підлітки шукають сенс життя у насильстві, а дорослі - у контролі за будь-яку ціну. Символом бунту стає жорстокий, харизматичний, зухвалий Алекс - хлопець, який обожнює класичну музику, молоко з наркотиками і нічні рейди зі своєю бандою. Він не знає жалю, бо для нього справжня влада - це агресія. Але держава вирішує "виправити" його. Лікування обіцяє позбавити Алекса схильності до насильства - раз і назавжди.
Цією оповіддю Ґеорґі Ґосподінов запрошує читача у звивисту подорож власними спогадами.
Це щира, а тому місцями й щемлива, розповідь письменника про себе: своє дитинство, родину й мовно-культурну самобутність своєї країни, в якій особливе місце займає невимовна особлива тъга, той багаж, що його накопичили багато поколінь. Автор зазирає в глибини свого буття — і відкриває нам таємниці творчості й народження себе як письменника, знайомлячи нас водночас зі своєї батьківщиною.
...Хтось займається контрабандою цигарок і алкоголю, хтось — зброї, а наш товар невидимий і тому небезпечніший. Сканери його не помічають.
Ми носимо прихований надлишковий багаж історій, своїх і чужих.
Письменники, перекладачі й контрабандисти насправді роблять одне й те саме — перекладають, тобто переносять, переміщують бажане, цінне, відсутнє, пригнічене, заборонене...
Приїхавши до сонного містечка Пеліон на березі озера в штаті Мен, Брі Прескотт сподівається, що тут нарешті знайде спокій, якого так відчайдушно шукає. Та вже першого дня в Пеліоні вона знайомиться з Арчером Гейлом — відлюдником, емоційних страждань якого ніхто, крім Брі, не помічає.
«Голос Арчера» — роман про дівчину, прикуту до спогадів про одну жаску ніч, і хлопця, почуття якого стануть ключем до її свободи. Історія про мовчазного самітника з болючою раною і його кохану, яка вірить, що він віднайде свій голос. Книжка розкаже про боротьбу з травмами минулого, долю й цілющу силу любові.
«Небесна парасоля» Ірини Савки — це своєрідний літопис пам’яті про життя звичайних українців, про яких не знімають фільми й не загадують в енциклопедіях. А проте усі персонажі такі реалістичні, що кожному слову тут безсумнівно віриш. У коротких історіях із замальовок постають цілісні картини: війна, час радянської окупації, підпільна боротьба, арешти й концтабори, щоденна рутина, втрати, гіркий біль і зламані долі… Й водночас — кохання, яке триває усе життя, глибина почуттів, мудрість і важливість справжніх цінностей. Тут багато світлої надії, яка не проминає незалежно від того, як крутиться небесна парасоля над світом і над кожним із нас.
Мало хто замислюється над тим, що наша мова на роботі може стати прямою перешкодою для досягнення цілей, блокувати креативне мислення, посилювати стрес і невизначеність. А отже — призводити до плинності кадрів та руйнувати репутацію організації.
У новій книжці Девід Марке, колишній капітан ВМС США та автор бестселера «Розверніть корабель», пропонує менеджерам і лідерам наступний крок у розвитку їхніх компаній: підвищити спроможність колективу через ефективне спілкування. Розбираючи напружені ситуації у внутрішніх комунікаціях, Марке показує, як навіть невеликі зміни в мовленні можуть сприяти великим змінам у робочій атмосфері та результатах команди.
Автор розкриває набір принципів та інструментів, які надихають людей брати на себе ініціативу, розв’язувати проблеми самостійно і діяти без постійних вказівок. Завдяки практичним порадам із книжки ви досить швидко побудуєте в команді якісно кращий рівень довіри та відповідальності, станете тим лідером, за яким хочеться йти.
Що робити, коли старий світовий порядок зруйновано, а сила стає важливішою за міжнародне право? Як знайти орієнтири й не загубитися в новій реальності? І якою вона буде, ця нова реальність? Відповіді на ці питання — у новій книжці Оксани Забужко.
«Наша Європа» — збірка есеїстики, написаної переважно після 2022 року й об’єднаної темою Європи, її невивчених уроків ХХ століття та її майбутнього. Різножанрові тексти складаються в багатоплановий діалог письменниці з союзницькою для нас Європою, а героями-співрозмовцями в ньому на рівних правах виступають письменники (Пауль Целан, Ален Польц, Мілан Кундера, Чеслав Мілош…) — і сучасні політики, падерборнський таксист і варшавська вулиця. У співгрі ідей і вражень поступово робиться видимим сенс епохи, яку переживаємо, — це зміна історичного циклу, кінець доби імперій-супердержав («проєкт Хмельницького») і формування нового безпекового поясу Європи з Україною в осерді («проєкт Мазепи»).
Роман про кохання та подолання власних упереджень, який підкорює серця читачів уже понад два століття.
Вдало видати доньку заміж - заповітна мрія кожної матері. А в родині Беннетів аж п'ять дівчат чекають на своїх наречених. Тож коли в сусідній маєток приїздить молодий, заможний і, що найголовніше, неодружений містер Бінґлі, місцеве товариство завмирає в очікуванні. Усі дами зачаровані його привітністю й вихованістю. Разом із ним з'являється його гордовитий друг, містер Дарсі, який справляє неоднозначне враження. Особливо неприязно він ставиться до гострої на язик і незалежної Елізабет Беннет.
Їхня історія - це гра протиріч: гордість проти почуттів, соціальні умовності проти щирості. Чи зможе Елізабет побачити за пихатістю справжній характер чоловіка? Чи встигне містер Дарсі подолати власну гордість, перш ніж буде запізно?
Автівка, що застрягла в канаві, шалене парі, смачний сендвіч із сиром й обійми з козеням у піжамі — світ Алексіс Монтґомері, спадкоємиці славетної родини хірургів, перевернувся догори дриґом. Усе через Деніела Ґранта — надійного, щирого й дуже привабливого столяра, на десять років молодшого від неї. З першої зустрічі між ними виникла неймовірна хімія…
Але заможні й авторитетні батьки хочуть, щоб Алексіс продовжила родинну справу всесвітньовідомих лікарів. А вона не потребує ані слави, ані популярності й хоче бути звичайною лікаркою у відділенні екстреної допомоги. Кожна мить із Деніелом і людьми, які належать до його світу, показує, що дійсно є важливим. Та впустити цього чоловіка у своє життя означає відмовитися від родини й можливості допомагати людям. Вибір ніколи не був таким складним…
Ці правила являють собою провідні принципи, завдяки яким ви зможете надихнути вашу команду й досягти бажаних результатів. Вони допоможуть вам казати правильні речі, робити правильні вчинки, інтуїтивно відчувати, як діяти в будь-якій ситуації. Цю книгу мусить прочитати кожен менеджер. Якщо ви хочете зробити свою роботу успішнішою, стати директором компанії, започаткувати свою справу, то книга Річарда Темплара - для вас.
«По той бік серця» — один з найцікавіших та найоригінальніших творів Юрія Смолича, химерний роман, у якому двійко героїв-антиподів мають одне ім’я та прізвище й упродовж понад десятка років перетинаються, переживаючи найнеймовірніші події: від знайомства на пароплаві до Києва й до загибелі — от власне, кого з них? Обидва пройдуть крізь більшовицький переворот 1917-го, зустрінуться в петлюрівській армії, на еміграції в Берліні й за амністією повернуться до Радянської України, де їхні пригоди будуть не менш химерними. Час від часу їх супроводжує й автор, аж ніяк не епізодичний герой власного роману.
Твір багатошаровий, сповнений гротеску й іронії, за якими читачеві ще важко було відгадати страх перед новою владою й тоталітарним майбутнім, яке от-от проявить себе в усій своїй хижості. Водночас автор не міг не захоплюватися індустріальним поступом, який, укупі з українізацією, створював ілюзію імовірності побудови сильної й заможної України. Марно шукати в романі приписуваної радянськими літературознавцями критики українського націоналізму чи звеличення радянської влади. Після 1930 року роман «По той бік серця» жодного разу не перевидавався.
До збірки увійшли найвідоміші твори Юрія Яновського: повість «Байгород», романи «Майстер корабля», «Чотири шаблі» і «Вершники». Твори об’єднані темою пошуку людиною свого місця в буремні часи революції, що випробовують характер і людяність. Герої перебувають у внутрішніх конфліктах у світі, де ідеали суперечать жорстокій реальності.
«Байгород» — повість про драматичні події революції в маленькому місті, де люди опиняються перед вибором між ідеалами і жорстокою реальністю. Через долі Кіхани та інших учасників повстання розкривається конфлікт між особистою вірою і силою обставин, що змінюють їхнє життя назавжди. «Майстер корабля» — це спогади головного героя, в образі якого автор втілив самого себе. Роман стилізовано під кіномемуари й ґрунтується на особистому досвіді роботи Яновського на Одеській кінофабриці. Це філософське осмислення природи творчості, мистецтва, співвідношення ремесла й натхнення, молодості й старості. Твір є одою праці, свободі та культурі як підґрунтю національної ідентичності. Роман «Чотири шаблі» показує хаос і криваву жорстокість громадянської війни, її фанатизм і моральні втрати. «Вершники» — історія про братів, розділених війною, які жертвують родиною заради власних ідеалів.
Впродовж 2022–2024 років журналістка Світлана Ославська документувала свідчення воєнних злочинів, які росіяни скоїли на окупованих територіях України. Авторка спілкувалася з уцілілими в Снігурівці, Шевченковому, Ягідному й інших містах і селах, що пережили окупацію. Ці люди буквально на власній шкірі зазнали терору російського вторгнення. Вони були свідками того, як розстрілювали їхніх близьких. Як знищували будинки, вулиці й цілі міста. Пережили тортури і нелюдське поводження, викрадення, зґвалтування. Але росіянам не вдалося позбавити цих людей гідності.
«На власній шкірі» – це відверте висловлювання про злочинність російської агресії, і водночас свідчення про силу окремих людей.
2019 рік, літо. Миша, 26-річна аспірантка з Києва, їде до Кракова, щоб долучитися до міжнародного проєкту з дослідження життя мігрантів. Та скоро дівчина усвідомлює, що гасла про гуманізм – лише ширма для політичних ігор. Вона стикається із чужим болем і трагедіями людей, чиї життя руйнуються за зачиненими дверима. Насилля, зради й особисті втрати докорінно її змінюють. Якою ж Миша повернеться додому? І що на неї там чекає?
«Нерухомість» – це зріз людських доль перед пандемією, перед повномасштабною війною – історичні зсуви, як тектонічні зсуви, і наші життя, наче маленькі човники, що дрейфують у цьому океані білого шуму. Історія невпевненості і тривожності – про пам’ять, що зникає вже зараз за непомірним обсягом нової і нової інформації, болю, трагедій і руйнувань. І водночас історія про закоханість, що проривається, наче рослина через асфальт.
Іван Багряний — автор романів «Сад Гетсиманський» і «Тигролови». В’язень сталінських таборів, емігрант й один з найгостріших публіцистів ХХ століття.
Григорій Многогрішний, головний герой роману, тікає з потяга, який везе його в заслання до Сибіру, й тим самим кидає виклик радянській тоталітарній системі. Його невпинно переслідує кат НКВС. Блукаючи тайгою, хлопець зустрічає українську родину, яка дає йому прихисток і допомагає віднайти душевний спокій та кохання. Але чи зможе він залишитися в безпеці? Чи дозволить тоталітарна машина йому жити вільно?
Це захопливий пригодницький роман, який дотепер залишається одним з найжиттєствердніших текстів в українській літературі.
«Мене звуть Календар» — щоденник, який охоплює рік життя хлопця на ім’я Оскарс. Та в маленькому містечку, де він мешкає, його називають Календар. Чому? Про це довідаєтеся на сторінках роману. Здавалося б, ця книжка — просто рефлексії дивака, який тиняється містом і записує свої думки, утім поступово навколо Оскара й календаря зав’язується сюжет, у якому переплітаються і соціальна, і любовна, і навіть детективна лінії.
«Мене звуть Календар» — сповнений блискучого гумору й неймовірної глибини роман, що допомагає поглянути на життя під іншим кутом. Ця розповідь про важливість спільноти, про дружбу та підтримку, а ще про доброту до інших людей, яка нагадує, що кожен з нас цінний і заслуговує на любов.
Здається, ніби все почалося від звичайного плетеного крісла-гойдалки. Відколи воно з’явилося в домі головного героя, його життя невблаганно руйнується, сім’я розпадається, а на ринку поблизу він знаходить такого ж, як і він, невдаху-самітника, так само письменника, у такому самому плетеному кріслі. Ніби всього цього не досить, він представляється таким самим, як у героя, ім’ям. Героєве «я» починає розпадатися, як і все навколо — як уся реальність складних і божевільних посткомуністичних болгарських 1990-х. Але герой розпадається не на уламки, а на історії. Він стає їх колекціонером, оповідачем, поступово збираючи їх у дивний пазл, який найбільше нагадує фасеткове око мухи. «Природний роман» лауреата Міжнародної Букерівської премії, найвідомішого у світі болгарського письменника Ґеорґі Ґосподінова — це веселе й журливе, іронічно-ностальгійне плетиво сюжетів і спостережень, з яких, можливо, і складається саме життя.
Чи може любов зцілити зламану людину? І що відбувається тоді, коли ми любимо людину не всупереч тому, ким вона є, а завдяки цьому?
Вільям Вотерс виріс у будинку, де панувала тиша. Після трагедії батьки ледве могли дивитися на нього, не кажучи вже про те, щоб виявляти любов. Тож яким полегшенням для хлопця стала стипендія у коледжі далеко від дому! Незабаром він зустрічає Джулію Падавано — енергійну та амбітну дівчину.
Разом із Джулією у життя Вільяма входить велика родина, адже дівчина нерозлучна зі своїми трьома молодшими сестрами. Мрійниця Сільві, художниця Сесілія і турботлива Емелін, яка терпляче піклується про всіх них. Сестри Падавано приймають нового хлопця Джулії до своєї люблячої та трохи хаотичної родини.
Коли на поверхню виринає темне минуле Вільяма, воно ставить під загрозу не тільки ретельно складені плани Джулії на майбутнє, але й непохитну вірність сестер одна одній. Катастрофічний сімейний розкол змінює життя на кілька поколінь. Чи досить буде вірності, яка колись пов’язувала їх, щоби знову об’єднати родину тоді, коли це має найбільше значення?
КОХАТИ ЇЇ ЗАРАЗ - АБО НІКОЛИ
Він - Амо Вітіелло. Неймовірно гарячий красунчик та майбутній капо Фамілії. Жорстокий і холодний. Його усмішки не удостоєна жодна красуня. Окрім Ґрети Фальконе.
Вона - принцеса мафії, до якої неможливо підступитися. І саме її так бажає Амо. Вона для нього - заборонений, проте такий солодкий плід. Ґрета не вірила в кохання з першого погляду. Але це було до зустрічі з Амо...