Як оточення впливає на життя людей
Ми живемо в соціумі, тому питання його впливу на людину є очевидним – кожен залежний певною мірою від думки оточуючих. Проте результат такої взаємодії завжди різний. Є люди сильні, які не піддаються сильному впливу, приймають інформацію та діють виходячи зі своїх можливостей та бажань. Людина ж слабка завжди і всюди піддається думці оточення, придушуючи свої бажання та свою думку, яка може бути теж правильною. В цьому полягає суть впливу оточення – результат буде різним в кожному випадку. Детальніше про це описано в книгах на https://bookking.com.ua/samorozvytok-motyvatsiia/.
Механізми впливу
Суспільство впливає на людину через такі механізми:
- засоби масової інформації – телевізор, газети, журнали;
- інтернет простір – реклама, банери, безмежний потік інформації;
- безпосередньо спілкування – з друзями, родичами, знайомими.
Таким чином може сформуватись викривлена думка з приводу певної ситуації. Для прикладу, у вас є свої сформовані твердження з приводу певної ситуації, яка виникла, але після розмови з іншою, можливо і близькою людиною або кількома особами, ваша думка повністю змінюється. Причина цього очевидна – в цих людей кругозір інший, і думають вони в цьому напрямку зовсім по іншому. Тому і думки можуть відрізнятись, і от як наслідок ви переходите від одного рішення до іншого, підсвідомо цього не розуміючи. Такі маніпуляції трапляються дуже часто і зробити їх мінімальними можна, а інколи навіть потрібно.
Як боротись з суспільною думкою?
Інколи і боротись не потрібно, оскільки досить часто суспільна думка є правдивою, а думка людини виявляється хибною. Проте інколи трапляються випадки, коли людина може підсвідомо зробити помилку, не розуміючи, хто став рушієм змін в її думках та бажаннях.
- Самовпевненість інколи стає рятівним кругом в цій ситуації. Людина слухає, аналізує та робить необхідні їй висновки – брати з цієї інформації щось корисне, чи пропустити її повз.
- Впевненість в прийнятому рішенні. Якщо людина впевнена в своїх діях, то прислухатись до думки оточуючих не виникає потреби.
- Сильний характер. Прагматичні люди та прихильники консервативних методів не завжди прислухаються до думки оточуючих.
Прагматизм та впевненість – ось головні механізми, які допомагають не піддаватись суспільному впливу. Хоча, інколи, така взаємодія оправдана, оскільки ви не завжди будете повністю впевнені у власних діях чи вчинках, шукаючи способи адекватної взаємодії та вирішення ситуації на вашу користь.