Видумана реальність з точки зору психології
Таке поняття як вигадана реальність з професійної точки зору психології називається ескапізм. Це означає, що людина втікає в іншу реальність, яка більш відповідає її бажанням. Це може проявлятись по-різному: захоплення книгами, різноманітними хобі, або ж створення видуманих ситуацій та побудова інших світів у своїй голові. Є різні види цього стану – помірний та глибокий, при першому людина не потребує допомоги психолога, при другому навпаки ж, потребує негайної консультації. Для детального ознайомлення з цим поняттям, можна знайти потрібні матеріали на https://bookking.com.ua/samorozvytok-motyvatsiia/.
Переваги ескапізму
При помірному ескапізмі людина не тільки розвивається, але й пізнає себе, самовдосконалюється. Перевагами видуманої реальності є:
- релаксація. Після сильного стресу людина може перейти у свій уявний світ, де вона відпочине та набереться сил. Таким чином важко уникнути стресу, але вберегти себе від лишніх тривог та хвилювань можливо;
- цікаві ідеї. В думках людини розв’язуються важливі для неї проблеми, мозок працює, шукаючи можливі варіанти їх вирішення. Результатом можуть бути цікаві ідеї, здійснити які більш ніж реально. Таким чином, людина може реалізувати себе, для прикладу стати письменником, художником;
- для тих, хто прагне розібратись у собі фантазії можуть стати індикатором того, що не вистачає в реальному житті. Уявним переможцям хочеться признання, безжалісним руйнівникам – влади. Зрозумівши проблему, можна спробувати знайти її рішення, не використовуючи мрії.
Вигадана реальність це не хвороба, це стан душі. Якщо людина відчуває, що їй важко з цим жити, це означає, що їй потрібно позбутись цього стану. Для цього людині потрібно знайти в реальному світі щось захопливе, відкрити для себе багато цікавих речей. Варто знати, що ескапізм не пройде миттєво, над цим потрібно працювати і не один день.
Недоліки видуманої реальності
Суттєвим недоліком ескапізму є зменшення часу в реальному житті, людина віддає перевагу видуманому світу, забувши про реальність. Це негативним чином відображається на внутрішньому стані людини, вона стає замкнутою, менше контактує із зовнішнім світом – друзями та близькими людьми. Ще одним важливим недоліком є те, що людина намагається постійно втекти у свій видуманий світ, не намагаючись вирішити проблеми реальності. Тому, уникаючи реальних проблем, людина не зможе навчитись вирішувати їх, а це означає, що їх кількість буде постійно збільшуватись, і це змусить ховатись від реальності все частіше.