Цікаве оповідання чи комп'ютерна гра?
Щодо мене, то кожен з цих варіантів має право на існування. Проте чи корисно це буде для дитини – пограти комп’ютерну гру на противагу часу проведеному за книгою. Сучасні діти віддають перевагу першому, навіть не задумуючись над тим, що насправді є корисним для них. Давайте розберемось в цьому.
Користь чи шкода від ігор
Всім відомо, що від комп’ютерних ігор лиш шкода – дитина не розвивається, стає неуважною, у неї погіршується зір. Проте, якщо заглибитись у це питання то можна визначити такі переваги комп’ютерних ігор:
- можна вивчити іноземну мову, адже багато ігор мають звуковий супровід англійською мовою;
- в дитини виробляється стратегічне мислення, особливо якщо вона полюбляє грати стратегії;
- розвивається послідовність дій – щоб пройти гру, потрібно рівень за рівнем проходити її, виконувати всі завдання;
- гравці розвивають певні розумові здібності, вони можуть довго зосереджуватись на завданні, обдумувати способи досягнення цілі, в даному випадку – проходження рівня чи всієї гри загалом.
Проте, проводячи багато часу у віртуальному світі дитина стає емоційно та фізично виснаженою, нетерплячою, вона втрачає цікавість до реального світу, замикається та перестає спілкуватись з ровесниками. В таких ситуаціях потрібно негайно діяти, щоб наслідки не були плачевними.
Розвиваємось за допомогою книг
Інша справа – книга. Незважаючи на свою простоту та універсальність, вона може стати потужним інструментом у розвитку дитини. Головне правильно вибрати книжку та зацікавити дитину, щоб її прочитати. Це можуть бути спільні читання, перед сном або ж обіднім відпочинком. Після прочитання можна ще деякий час обговорити оповідання чи казку, запитати у дитини про що вона, хто з персонажів їй сподобався найбільше. Такі розмови стимулюють розвиток багатої уяви та фантазії у дитині, вона вчиться будувати слова у речення, що є дуже важливо для її подальшого шляху до самовдосконалення. Якщо дитина все ж таки любить комп’ютерні ігри, можна придбати цікаві комікси, які побудовані на історіях з віртуального світу. Таке поєднання дещо неординарне, проте у дитини будуть розвиватись потрібні навички, які допоможуть їй стати більш впевненою та освіченою особистістю. Головне дати дитині право вибору, поясніть, що для неї буде краще, а що ні. Чудовий вибір цікавих книг можна знайти на https://bookking.com.ua/dytiacha-literatura/, навіть та дитина, яка не любить книги зможе знайти тут собі щось цікаве. Спробуйте позайматись з дитиною, і ви помітите, що вона зацікавлена в проведенні часу з вами.