Щоденний аутотренінг: як засіб прийняття себе
Шалений ритм життя щоденно виснажує організм, людина втомлюється, впадає в депресію та не може ефективно працювати. Для розслаблення та виходу зі стресового стану часто використовується аутотренінг. Я з таким поняття стикаюсь вперше, тому давайте розберемось з ним детальніше разом. Аутотренінгом називаються вміння концентрації задля самостійного розслаблення та самонавіювання. За допомогою цієї системи людина може навчитись розслабляти м’язи, заспокоювати свою психіку, а також заглиблюватись в стан дрімоти з ефектом самонавіювання. Цей процес психофізіологічної саморегуляції дає змогу змінити розумові уявлення та настанови, власні хвилювання та відчуття.
Завдання аутотренінгу
За допомогою аутотренінгу можна розв’язати ряд важливих завдань, пов’язаних з регуляцією функцій організму людини:
- різні психічні стани;
- залучення психічних та фізіологічних резервів;
- емоційна підготовка до відповідної діяльності;
- зняття напруження;
- розвиток процесів пізнання – пам’яті, уваги, мислення;
- зміна мотиваційних ознак та самооцінки особистості.
Таким чином, завдяки аутотренінгу можна повністю «перезавантажити» організм, після чого він буде працювати максимально ефективно.
Ефективність аутотренінгу
Пізнання себе як особистості можливо здійснити за допомогою аутотренінгу. Його часто використовують для відновлення перед тим, як проводити напружену діяльність чи важливу роботу. Такі процеси спрямовані на мобілізацію або заспокоєння, на відпочинок або відновлення та з метою переключення. Відповідно до спрямованості аутотренінгу змінюються правила його проведення. Чи ефективна така технологія? Думаю так, хоча особисто не використовувала її. Проте багато практиків стверджують, що таке відновлення допомагає їм освіжити думки, очистити розум від непотрібної інформації, почати чітко мислити та ефективніше працювати. Тому думаю така технологія працює. Для проведення аутотренінгу потрібно ознайомитись з його правилами, вони описані в книгах на https://bookking.com.ua/samorozvytok-motyvatsiia/.
- Потрібно бути глибоко переконаним, що це вам потрібно, та бути наполегливим в досягненні поставленої цілі.
- Повсякденна робота над собою дає змогу мати певні успіхи в аутотренінгу. Спочатку виконуються прості вправи, регулярне їх виконання та доповнення новими допоможе отримати бажаний результат.
Також варто пам’ятати, що технологія потребує глибокої переконаності в тому, що ви робите. Лиш правильний підхід та чітка саморегуляція допоможуть досягти бажаних цілей.