Розвиток дитячого інтелекту за допомогою казок
Читання книг розвиває інтелект і знання про світ. У казках є багато цінної інформації, поданої в доступній для дитини формі. Читання книг спонукає дітей мислити самостійно, логічно і критично, а також дає змогу побачити причинно-наслідкові зв’язки.
Читання книг покращує концентрацію уваги і розвиває пам’ять. Діти люблять і потребують повторення. З цієї причини вони часто дивляться одну і ту ж казку кілька разів або просять прочитати її ще раз. Таким чином вони запам’ятовують певний вміст, тренуючи свою пам’ять абсолютно несвідомо.
Читання розвиває уяву та творчі здібності дітей
Читання книг виховує дітей, допомагає їм відрізнити добро від зла. Це також дає можливість поговорити з дитиною про моральні установки. Діти зазвичай ототожнюються з позитивними героями казок, вибудовують свою систему цінностей і наслідують гарні взірці. Книги також вчать поважати старших. Завдяки їм діти дізнаються про соціальні норми, вчаться, коли говорити доброго ранку і до побачення, в яких ситуаціях вибачатися за свою поведінку тощо. У них розвивається моральна чуйність.
Читання книг прискорює розвиток мовлення. Діти, які звикають до звучання слів, намагаються їх наслідувати. Варто наголосити, що для цього книги мають бути адаптовані до віку та психофізичного розвитку дитини.
Читання книг формує та розвиває комунікативні навички. Казки розповідають, як боротися зі сварками і непорозумінням і як розмовляти з однолітками. Вони також допомагають знайти себе в ролі брата, учня, друга тощо.
Читання книг формує та зміцнює зв’язок між дитиною та батьками. Діти, чиї батьки щодня читають казки, відчувають себе коханими та важливими. Це задовольняє їх емоційні потреби в любові, увазі та стимуляції. Це також формує позитивну самооцінку, на якій ґрунтується впевненість у собі.
Читання книг створює позитивні моделі та готує дитину до самостійного читання та письма. Діти люблять, щоб батьки читали їм казки. Їм це приємно, вони відчувають себе важливими та цінними для своїх близьких. Тому з актом читання виникають позитивні асоціації. Формуються позитивні моделі, які діти будуть повторювати пізніше, тому що вони асоціюють читання із задоволенням.
Читання книг – це приваблива форма спільного проведення часу з батьками, вона розважає та формує почуття гумору. Це також приносить дітям багато задоволення та радості. Це дозволяє захистити себе від нудьги, а також запобігає залежності від Інтернету та телебачення, що є великою проблемою сучасних дітей та підлітків.
Читання полегшує навчання в школі та підвищує ймовірність досягнення шкільних успіхів. Завдяки тому, що збагачується словниковий запас та загальні знання про світ, дітям легше починати навчання.
Читання книг запобігає насильству, агресії та деморалізації. Спілкуючись із позитивними прикладами для наслідування, діти навчаються конструктивним способам розв’язування конфліктів і проблем, а також розряду емоцій. Казки також навчають навичок спілкування з іншими та самовираження. Вони показують, що насильство – це погано, і вказують на позитивні способи вирішення сварок і непорозумінь з однолітками. Отже, це профілактика асоціальної поведінки.
Намагайтеся, наскільки це можливо, регулярно читати своїм дітям хоча б 20 хвилин на день.
Вибираючи читання, давайте підбирати його відповідно до віку та психофізичного розвитку дитини, а також до її чутливості – щоб воно було для нього зрозумілим. Варто також враховувати інтереси дитини, щоб книги були для неї цікавими.
Крім дитячої літератури, у нас широкий вибір книг з бізнесу та особистісного розвитку.