Правила для написання детективів
Література характерна чималим різноманіттям. В ній є дуже багато жанрів, кожен з яких - унікальний у власних проявах. Саме тому, автори мають можливість створювати унікальні розповіді по власному бажанні, або дотримуватись певних правил, щоб чітко віднести твір до певного напрямку.
Серед популярних варіантів жанрів в літературі, завжди виділяються детективи. Вони вміють тримати інтригу та увагу на протязі довгого періоду розвитку сюжету, тому саме в цьому напрямку мріють писати чимало авторів. Проте, їм необхідно дотримуватись певних правил, щоб стали відомими ці детективи в Україні та в інших країнах світу. Саме тому, варто дізнатись про такі особливості завчасно, щоб використати їх при формуванні структури майбутнього твору.
Правила для авторів детективів
Професіонали, що пишуть у детективному напрямку, а також, літературознавці, розповідають про декілька основних правил, котрих необхідно дотримуватись при написанні твору, щоб його можна було віднести до детективів. Рекомендується дізнатись про основні з них:
- Читач знаходиться на одному рівні знань разом із детективами. Йому розповідають основні ключі, якими можна користуватися в процесі.
- Читач не має знаходитись в омані, якщо детектив знає особливу інформацію. Виключенням може стати лише діяльність самого злочинця, який самостійно заплутує детектива та самого читача.
- Любов - гарний інструмент в руках багатьох авторів. Проте, в детективних розповідях вона не має фігурувати на першому та другому планах. Ключовими задачами стають пошук злочинця, а також - встановлення всіх особливостей створення злочину.
- Детектив або його спільники не мають бути злочинцями. В протилежному випадку, це знов омана читача, оскільки всі особливості злочину та його обставини відомі для детективу з самого початку. Це шахрайство, яке неприпустиме у детективному творі.
- Випадковість - не ключовий фактор розвитку подій. Вона може лише спонукати розвивати певні ситуації, проте за її допомогою неможливо знайти злочинця. Усі докази та фактори стають відомими лише за допомогою професіонального мислення детективів, необережності самого злочинця.
- Містика у будь-якому прояві не може бути пов’язана з обставинами злочину. Варто використовувати лише матеріальні речі, ситуації, що призвели до вчинення проблем у детективі.
- Злочинцем має стати персонаж, що відомий читачеві.