Потреба в рекламі: за та проти
Маркетинг зараз є провідним рушієм всіх стереотипів: він стрімко прямує вперед, змітаючи на шляху всі колишні механізми успішної торгівлі. Популярними стають сучасні маркетингові механізми, серед яких класикою є реклама. Так, дійсно, реклама нас оточує усюди. Я, по правді кажучи, не є прихильником цього механізму, але погоджусь, що він справді є дієвим. Можливо не на всі 100%, але певна, інколи більша, частка клієнтів до підприємства залучено саме з її допомоги.
Переваги та недоліки реклами
Існує кілька видів реклами – телевізійні ролики, макети в газетах чи журналах, інтернет-реклама, зовнішні банери. Кожен механізм має свої функції і виконує їх, якщо всі нюанси такого розміщення добре продумані, на вищому рівні. Результатом є отримання прибутку від бізнесу і розміщення ще більшої кількості реклами задля розвитку підприємства. Отже, серед переваг реклами розрізняють:
- отримання більшого доходу, поінформованість споживача приводить до бажання скористатись продуктом/послугою, і він витрачає на нього кошти;
- направленість реклами на цільову аудиторію (спеціалізовані журнали, газети, правильне розміщення біг-бордів);
- сильна психологічна взаємодія – відповідні вислови, тональність голосу, гра колірної гами;
- отримання більших можливостей – бонуси, акції, промо-коди. і тд.
І це лиш менша частка переваг реклами, результат якої, при правильному підході, буде більш ніж позитивним. Серед недоліків варто виділити дороговизну цього задоволення, адже реклама потребує щедрих капіталовкладень. Тому часто малий бізнес відмовляється від рекламних розміщень, роблячи акцент на уже існуючій клієнтській базі. Ще одним важливим фактором є професіоналізм виконання реклами і правильно підібрана цільова аудиторія. Для прикладу, складно продавати послуги з манікюру на сайтах чи форумах, де в більшості спілкуються чоловіки. Тому продумане розміщення, якісне виконання рекламного ролика чи макета, красиве та доречне оформлення і цікаві слогани допоможуть розвивати бізнес, ефективно продаючи свій продукт чи послугу. Інколи рекомендується не використовувати рекламу взагалі. В літературі на https://bookking.com.ua/biznes-ekonomika-pravo-/ часто згадується про неефективність рекламної кампанії для вузькопрофільних малих підприємств. В такому випадку може подіяти «сарафанне радіо», яке може спрацювати набагато краще від високопрофесійної та дорогої реклами. Тому «за» чи «проти» – вирішувати та обирати вам.