Песимісти чи реалісти: кому легше
Оптимісти та ідеалісти, песимісти та реалісти – всі ми живемо і розвиваємось, працюємо і створюємо сім'ї. Просто одним це виходить легше та краще, інші ж свої дії та вчинки довго осмислюють та вважають, що могло б бути дещо по іншому, і осуджують себе за це. Сьогодні розберемось над тим, хто бере більше від життя – песимісти чи реалісти?
Реальне бачення світу
Об'єктивна оцінка своїх вчинків та подій, що відбуваються в житті притаманна реалістам. Вони прагматичні, розважливі та розсудливі. Така людина не вміє фантазувати та щось вигадувати. Інколи реалісти бувають оптимістами, але для такого типу мислення у людини має бути достатньо аргументів. Реалісти дотримуються принципів об'єктивного сприйняття світу, при цьому можуть бути як оптимістами, так і песимістами. Все залежить від обставин, що склались у житті та її характерних ознак. Про це детально можна прочитати у відповідних книгах на https://bookking.com.ua/samorozvytok-motyvatsiia/. В залежності від сприйняття та життєвого досвіду реалісти можуть перебільшувати в деяких ситуаціях, або ж бути більш впевненими у собі. Але вони не перетворюються в ідеалістів, лиш реально оцінюють свої можливості та намагаються спрогнозувати можливий результат. В іншому випадку – трактують ситуацію, виходячи з особистих переконань.
Песимізм руйнує світ?
Так вважають оптимісти, і я їх розумію. Песимістам важко, вони не здатні реально оцінити ситуацію, а одразу прораховують невдачу. Така їхня сутність. Все у світі для них іде тільки до гіршого, вони у всьому бачать лиш погане. Головними рисами характеру песимістів є невпевненість, як у собі, так і у своїх вчинках, а також надмірна категоричність в негативному оцінюванні навколишнього світу. Песимісти зазвичай однаково пояснюють свої невдачі, не доходять до поставленої цілі, вважають себе нездатними її досягти. А коли виникають неприємності, то така людина звинувачує в них себе і закривається в собі. Життя для них не є достатньо радісним та яскравим. Песимісти відчувають себе не найкращим чином в трьох напрямках:
- легше впадають у депресію;
- фізичне здоров’я такої людини зазвичай може бути гіршим, ніж є насправді;
- песимісти досягають менших успіхів, ніж вони могли б досягти насправді.
Звичайно, що краще бути реалістом. Така людина не перебільшує, робить бажане дійсним, дивиться на речі реально і досягає успіху в своїх починаннях. Подібне бачення світу робить реалістів менш вразливими та краще готовими до життя в соціумі, ніж песимістів.