Мемуари в українській літературі
Література усіх народів постійно розвивалась з часом. На її особливості впливають різноманітні історичні події та фактори, важливі діячі, створені закони та подібне. Саме тому, література у кожній країні присутні свої особливості та характерні риси, фрази, традиції, які виділяють їх серед інших. Тому кожен літературознавець може з легкістю знайти відмінності та вирахувати певні літературні звершення та віднести їх до правильної країни-походження.
У кожній країні різноманітні жанри літератури розвивались майже синхронно. Проте їх особливості значно відрізняються на початку. Серед важливих напрямків у літературі, котрі отримали значний розвиток в процесі історичних подій, напружених ситуацій, значно відокремились біографії, мемуари. Вони розповідали про різних історичних особистостей, їх історію життя та важливі фактори, котрі залежали саме від них. Додатково, автори приділяли увагу на звичайних людей, описуючи інформацію про повсякденне життя. Така комбінація дає можливість відновити усі важливі події, побачити їх з різних сторін, в процесі вивчення мемуарів та біографій, котрі були описані у певний період. Додатково, люди дізнаються про особливості повсякденного буття в багатьох країнах, що тривожило населення.
Наразі, відомі біографії акторів, відомих людей, мільйонерів, державних діячів. Вони також допомагають дізнатися про їх тактику дій, особливості життя, правила, яких притримуються успішні люди. Саме тому, біографії та мемуари активно користуються популярністю і на даний момент.
Українські мемуари
В написанні мемуарів українські письменники не оминули даної участі та стали активно формувати даний напрямок ще за часів Київської Русі. Найвідомішим літописцем став Володимир Мономах. Саме він вперше описав свою особистість в активні історичні події, так як письменник супроводжував важливих людей під час різних ситуацій та обставин.
Далі жанр українських мемуарів став активно розвиватись за допомогою наступних письменників:
- Ілля Турчинський;
- Тарас Шевченко;
- Пантелеймон Куліш;
- Леся Українка та багато інших.
Усі письменники доповнювали та формували жанр українських мемуарів. Він особливий за рахунок значної ніжності авторів до простого народу, до країни, до прекрасної природи. Автори не боялись сказати свою справжню думку, навіть незважаючи на цензури та заборони, переслідування.