Замовлення тимчасово не приймаємо.
«Ми ж чистимо зуби двічі на день, користуємося зубною ниткою та ополіскувачем, знаємо багато про захворювання зубів. Так само варто ставитися до онкологічних захворювань: уживати попереджувальних заходів, регулярно перевірятися й за потреби лікуватися».
Саме лише слово «онкологія» нас лякає. Про цей спектр хвороб важко говорити, хочеться лише заплющити очі й удати, що раку не існує. Втім ігнорування не допомагає: онкологія була з нами ще задовго до нашого розуміння, як з нею боротися.
Дослідниця й науковиця Ілона Свєженцева у своїй книжці просто та виважено розповідає про природу раку. Авторка пояснює, як відстежити перші ознаки хвороби, які є доступні варіанти лікування, як впливають на рак спадковість і шкідливі звички та чи варто вдаватися до радикальних методів, як це свого часу зробила Анджеліна Джолі.
За кожним знаковим препаратом стоїть певна історія. Це може бути геніальне прозріння дослідника, сприятливий момент у геополітичній історії, нова проривна технологія чи несподіваний, але бажаний побічний ефект, виявлений під час клінічних випробувань. Об'єднавши ці історії разом, Томас Хагер написав чудову книгу про розвиток фармакології, за якою можна простежити еволюцію медичної культури та практики.
"Десять ліків" - глибока, ґрунтовна і неймовірно захоплива книга, з якої читач дізнається про майже забуту нині жінку, що запровадила у Британії інокуляцію від віспи; про сумнозвісні краплі, здатні спричиняти непритомність; про винайдення антибіотика, що врятував незліченну кількість людських життів; про перші антипсихотичні засоби, завдяки вживанню яких спорожніла більшість психіатричних лікарень; більш пізні препарати "Віагру" і статини, а також про досягнення нового рівня - створення моноклональних антитіл.
Книжка розповідає про залежності від вивільнення дофаміну: чому вони виникають, які вони бувають, який механізм їхньої дії та як їх позбутися. Авторка — на основі реальних випадків людей, які приходять до неї на терапію, та теоретичних знань — обґрунтовує, чому сучасним людям так просто стати залежними від чогось. Основна ідея, яку пропагує книжка, — збільшення рівня дофаміну внаслідок звички, яка приносять надзвичайне задоволення, є просто втечею від болю. Тому одна з її порад — не боятися болю, звикнути, змінити своє ставлення до нього, а не впадати у вир насолод. Однак сучасній людині це зробити важче: ми всі залежні, хто від ігор на телефоні, хто від сексу, хто від наркотиків, а хто — від ліків, які мали б допомагати нам і без яких неможливе адекватне функціонування.
50% ліків на планеті Земля призначаються неправильно. На тій самій планеті 50% пацієнтів приймають ліки не так, як треба. Не дуже оптимістично, авжеж. Додайте до цього альтернативну медицину, гомеопатію, інста-гуру без медичної освіти, які роздають свої поради направо і наліво, та натренованих нашим «профілактичним» вживанням антибіотиків бактерій — і отримаєте повну картину.
Книжка лікаря й автора популярного блогу про медицину MED GOblin Андрія Сем’янківа — це своєрідний путівник медичними нетрями: від того, як працюють ліки й що ховається за народною медициною, гомеопатією та стовбуровими клітинами, і до конспірології та навичок розпізнавання призначених фуфломіцинів.
Чому бактерії на підлозі лікарні небезпечніші за ті, що живуть у вашій кухні? Як поширюються антивакцинаторські міфи, і навіщо королеві гомеопат? Чому антибіотики зазвичай можна поєднувати з алкоголем (і до чого тут пиво, гонорея і сифіліс)? Що насправді роблять оксолінова мазь і гематоген та чи варто обклеювати своє тіло тейпами? А також про фітотерапію, інгаляції з вареної картоплі, дієти, уколи, пуповинну кров та інші прогресивні (насправді не дуже) методики розповідає автор книжки, пояснюючи водночас, як критично аналізувати медичну інформацію.
Автоімунні захворювання стають епідемією сьогодення. Одним із найпоширеніших є хронічний тиреоїдит — запалення щитоподібної залози, відоме також як хвороба Хашимото. Доктор Ізабелла Венц багато років хворіє на неї, а відтак їй є чим поділитися з читачами своєї другої книги-бестселера. Вона зрозуміло й науково обґрунтовано пояснює передумови збоїв у роботі щитоподібної залози та наслідки війни, яку починає вести імунітет проти власного організму. А головне — спираючись на свій досвід та консультації з багатьма лікарями і їхніми пацієнтами, Ізабелла Венц пропонує читачам унікальну програму, яка допоможе стати на шлях зцілення й позбавитися залежності від гормональних препаратів, а також запобігти виникненню порушень у роботі щитоподібної залози.
Люди давно помітили, що багато рослин мають цілющі властивості. Є трави, які лікують не тільки хворобу, а й справляють благотворний вплив на весь організм у цілому. Давно перевірені лікарські трави можуть бути як досить ефективними, так і завдати значної шкоди здоров‘ю при невмілому використанні. Тільки лікар може правильно поставити діагноз, встановити характер хвороби й намітити способи її лікування з урахуванням всіх особливостей організму хворого. Застосовувати самостійно допустимо тільки загальновживані, нешкідливі трави, які продаються в аптеках, а також звичайні плодово-ягідні й овочеві рослини. У даній книзі представлено 360 лікарських рослин. Особливу увагу приділено методичному аспекту.
Абсолютно всі наші дії й рішення впливають на фізіологічні процеси мозку. Будь-які успіхи й поразки зводяться до того, як ефективно ми вміємо ним користуватися. Тому сьогодні, щоб чогось досягти, дуже важливо навчитися контролювати свій розум.
Ця книжка розкриває таємниці будови і роботи мозку від найперших досліджень мозкової активності до попередження хвороби Паркінсона, розповідає, як сперечаються й співпрацюють різні його частини і дарує читачеві можливість ступати на шлях до розуміння себе та інших. Аналізуючи авторитетні джерела й наукові експерименти в нейробіології, психології й соціології, популярна авторка бестселерів Ася Казанцева наголошує: попри те, що наш мозок мінливий і неосяжний, наче чорна діра у космосі, ми здатні навчитися ним керувати.
Ерудиція, наукова компетентність авторки й унікальний дар жваво й захопливо розповідати про складні речі заслужили високу оцінку науковців-біологів і читачів, далеких від науки.
• Продано понад 300 000 примірників видання
• Автор написав 540 наукових статей і виступив співавтором близько 200 книжок
• Серія науково-популярних книг «Фундація»
• Яскрава розповідь про те, що робить нас людьми
Науково-популярна книга всесвітньо відомого нідерландського нейробіолога й одного з найавторитетніших у світі дослідників мозку є захоплюючою мандрівкою в цю справжню terra incognita людини. Нові наукові дослідження головного мозку людини зайвий раз доводять, як мало ми знаємо про найважливішу частину нашого організму і як багато дивовижних відкриттів чекає попереду.
Попри всі намагання передбачити епідемії, ті щоразу заскочують нас зненацька. Не дивно, що ця книжка написана під час спалаху ковід-19. Проте «Століття пандемій» не лише про коронавірус, а й про багато інших інфекційних захворювань, з якими стикалося людство. Деякі з цих епідемій, як-от паніка через еболу в Західній Африці 2014 року та зіка наступного року в Бразилії або істерія довкола СНІДу в 1980-ті чи іспанського грипу в 1918 році, добре відомі читачам; інші, на кшталт легеневої чуми в мексиканському кварталі Лос-Анджелеса 1924 року або трагедії через папужу лихоманку, яка охопила Сполучені Штати після біржового краху на Уолл-стріт 1929 року, менш відомі.
Але добре ми з ними знайомі чи ні, кожна із цих епідемій ілюструє, як вивірені десятиліттями медичні знання раптово можуть опинитися на звалищі через нові патогени і якої сили паніку, істерію та жах сіють такі епідемії за відсутності ефективних вакцин та ліків. Ми дізнаємось, як розгорталися епідемії впродовж 100 років, шукатимемо разом із детективами-інфекціоністами нульових пацієнтів і цифрові сліди патогенів та навіть наблизимось до розгадок епідеміологічних таємниць.
«Століття пандемій» — це не лише унікальні дослідження з історії науки, медичної соціології, екології хвороб, вірусології, а й захопливий сторітелінг, що майстерно поєднує драматичні історії людей і людства.
Автори, стоматологи-хірурги, впродовж 30 років прискіпливо досліджують і розшифровують ротові порожнини, щоби зрозуміти причини можливих аномалій і деформацій. Будучи одночасно і гуманістами, і стоматологами, у кожній ротовій порожнині вони відкрили пацієнта з його слабкостями, стражданнями, а насамперед – з його характером і особистістю, з його потенціалом і силами, котрі потрібно лише проявити.
Про що нам розповідає рот? Що він говорить про нас? Що може розказати нам про нас і наші стосунки з іншими та світом? Чому жують переважно на праву або ліву сторони? Які наслідки це має для нашого здоров’я? Чи можна «трансформувати» наш рот і якими є виклики для нас і всього людства?
На ці, а також на багато інших запитань автори дають часом несподівані відповіді. А чи варто дивуватися? Чи не є ротова порожнина місцем утілення щелепно-лицевих функцій, які називають «життєвими»?
У словнику вміщено понад 25 тисяч термінів різних галузей традиційної медицини, зокрема терапії, хірургії, стоматології, онкології, імунології, а також нових медичних напрямків — імуногенетики, генної інженерії, радіоізотопної діагностики тощо.
Розрахований передусім на студентів, аспірантів і викладачів, а також лікарів-практиків, перекладачів медичної літератури, усіх, хто користується термінопоняттями цієї важливої для суспільства галузі наукового та практичного знання.
Як функціонує мозок під час сну та неспання? Які нейронні системи контролюють рух? Якою є природа чуттєвого сприйняття? Пролити світло на основні питання нейронауки нам допоможе дует відомих американських неврологів. Але дізнаєтеся ви про це в дуже незвичний спосіб - за допомогою зомбі. Кожен розділ спирається на популярну зомбі-культуру та визначає характерну поведінку зомбі, яку можна пояснити за допомогою нейроанатомії, нейрофізіології та взаємовідносин мозку та поведінки.
Психічні процеси впливають і на фізичний стан організму. Ось чому причиною раптового болю в коліні може бути не просто вивих, а негаразди у ваших стосунках з близькими, а алергія, раптова температура, запалення, пухлини можуть повідомляти про щось значно більше. Автор цієї книжки спробує вам ці повідомлення розшифрувати. Вивчаючи східну медицину протягом понад 20 років, Мішель Одуль зрозумів: наше тіло справді сигналізує про проблеми, і доказом цього є зв’язок між емоційним та психічним напруженням і конкретними захворюваннями. Розв’язуючи власні проблеми, ми можемо подолати будь-який біль, повернути здоров’я та віднайти щастя в житті.
Від мишʼяку та стрихніну до ціаніду та зарину. У своїй новій книжці хімік Володимир Саркісян розповідає історії отрут і вбивств, скоєних з їх допомогою.
Як загинув Сократ і чим отруїли Гамлета-старшого? Чи можна отруїтися водою? Як убивць викривав Еркюль Пуаро та в якому тексті Флобера шукати абсолютно коректний опис смерті від миш’якового отруєння?
Автор занурюється у відомі детективні тексти та поліцейські хроніки, препарує реальні й вигадані отрути, пояснюючи механізм їхньої дії. Від жертв славнозвісної міледі з романів Дюма до постраждалих від звичайної солі. Фронти Першої світової війни, атака в токійському метро, бойові отрути і масові самогубства – про все це розповідає хімік Володимир Саркісян.
«Це перелік пігулок, які я приймаю щодня. Можете перевірити, чи все тут правильно?»
Такі питання не рідкість, це доволі звична фраза, яку регулярно чують фармацевти в аптеках. Капсули й таблетки стали звичною частиною нашого життя, і в багатьох день починається далеко не з кави, а зі жмені пігулок. Чи хороша ідея займатися самолікуванням? Звісно, ні. Але точно варто розуміти, що відбувається з організмом, коли йому пропонують чергову таблетку від головного болю, скажімо.
У цій книжці фармацевтка Вікторія Михайлова розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них, що означають всі ці фрази на кшталт «приймати натщесерце» та «за 30 хвилин до їди». Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості прийому ліків в умовах надзвичайних ситуацій.
Вікторія розповідає, як від лікування ртутними ваннами, золотом і мишʼяком люди дійшли до виробництва справжніх ліків, а також пояснює, як довго триває розробка однієї «таблетки» та чому так різняться в цінах ліки з однаковим складом. А ще, звісно, описує, як діють знеболювальні та препарати від кашлю, що просто зараз лежать у вашій домашній аптечці, й чим небезпечний грейпфрут у поєднанні з ліками.
Азра Раза — лікарка-онколог Медичного центру Колумбійського університету (США), дослідниця й письменниця. У своїй книзі вона відверто говорить про рак, розглядаючи його не лише як медичну проблему, а і як соціальну, економічну, культурну та психологічну. Люди «погано» ставляться до раку, і це зрозуміло.
Проте авторка впевнена: варто змінити таке сприйняття онкології, а відтак змінити й підходи до її дослідження, лікування та співжиття з нею. Азра Раза розповідає про те, як вона змушена була взяти на себе страшний тягар і стати лікарем коханого чоловіка, коли він помирав від лейкемії.
«Перша клітина» — це не просто розповідь про рак і про смерть, а книга, в якій читач знайде багато розуміння, заспокоєння й благодаті.
«Дихай!» — цей заклик-прохання-пораду ми часто чуємо в різних, зазвичай складних, ситуаціях. Але навряд чи ми розуміємо, наскільки важливо дихати правильно й усвідомлено. На жаль, давнє мистецтво дихання, яким люди користувалися для зцілення — як фізичного, так і душевного, — нині майже втрачене.
Журналіст Джеймс Нестор узявся за його відновлення. Для цього він мандрує світом, зазираючи в забуті й таємничі його куточки й шукаючи змоги відновити секрети цілющого дихання та поділитися ними з людьми. І йому це вдалося!
Сучасні дослідження свідчать, що техніка правильного дихання здатна допомогти при багатьох хворобах, поліпшити спортивні результати, омолодити організм і навіть вирівняти пошкоджений хребет. Поєднання давніх практик із новітніми науковими підходами дає змогу взяти на озброєння потужний інструмент, що може змінити життя.
Тут не буде закликів на кшталт «плодіться і розмножуйтеся». У книжці ембріологині Ольги Малюти ви знайдете лише багато прекрасної біології процесу зародження нового життя. Як відбувається штучне запліднення та звідки в аптеках беруться гормони? Як Ватикан заробляв на лікуванні безпліддя? І чому в драконихи й віслючка зі «Шрека» не може бути дітей? Та найважливіше: що насправді коїться за дверима лабораторії, де відбувається штучне запліднення й до чого варто готуватися людям, які вирішать здолати цей шлях?
Ольга не лише детально описує наукове підґрунтя усього процесу, а й ділиться власною історією — від першого трепетного «А створімо-но ембріони» до їх заморожування в лабораторії. Крім цього, авторка розповідає, як рахувати сперматозоїди, про особливості зачаття дитини, що відбувалося поза організмом матері, про аутсорс ембріологів і, звісно, пояснить, чи впливає колір шкарпеток на процес трансферу ембріонів до жінки.
Яке майбутнє у здатності людини народжувати? Яке майбутнє у фізіологічних функцій, які недостатньо використовуються? Чи слід очікувати на еволюцію способу народження дитини у Homo sapiens? Чи можуть наукові дисципліни, які швидко розвиваються, викликати нове усвідомлення?
У цьому широкомасштабному, міждисциплінарному погляді на майбутнє пологів відомий лікар-акушер Мішель Оден бере відправною точкою питання: «Чи потрібні нам акушерки?» Якщо відбудеться зміна парадигми, яка нам потрібна акушерка? Як довго ми можемо продовжувати нейтралізовувати закони природного відбору? Чи є люди, здатні піднімати життєво важливі питання, поки не пізно? Безпрецедентні ситуації повинні, насамперед, викликати відповідні питання.
Усі хвороби — від стресу. Чули таке? Роберт Сапольські, професор біології та нейрології Стенфордського університету, вирішив це перевірити. У цій книжці зібрані результати багатьох досліджень, виконаних вченими з різних галузей. Стрес і реакція організму на нього залежить від безлічі чинників, наприклад, від того, що їла ваша мама під час вагітності. Серйозну тему авторові вдалося подати без зайвої академічності, а терміни з’являються лише там, де це конче необхідно. Це корисна книжка для тих, хто прагне краще розуміти себе і своє тіло, але не хоче витрачати час на боротьбу зі спеціальною літературою. Зрештою, легкий стиль пана Сапольські робить читання напрочуд приємним.
Джейсон Фанг — канадський нефролог (лікар, який займається хворобами нирок). Однак його спеціалізація ще глибша: у своїх книжках Фанг розповідає, як сприятливе для адекватної роботи нирок харчування та здоровий спосіб життя здатні покращити стан хворих на цукровий діабет чи ожиріння. У цій же книзі він пішов ще далі у своїх дослідженнях, тепер зосередившись на одній з найбільш смертоносних хвороб — на раку.
Війна проти раку ще не виграна. До того ж ми й досі мало що знаємо про нього та зовсім не уявляємо, як його зупинити. Лікар Фанг разом із читачами розбирається в цьому питанні та наводить приклад нових методик з профілактики та лікування раку, в центрі яких — те, як ми харчуємося, адже харчові продукти по-різному впливають на інсулін, а він, своєю чергою, на процес формування ракових клітин.
Ми живемо в переломний для медицини момент. З’являються відкриття про те, що мозок може зцілюватися, а отже, є шанс подолати невиліковні захворювання. Клітини мозку здатні обмінюватися електричними імпульсами, а також утворювати нові зв’язки, що є основним шляхом до одужання. Тож як за допомогою світла, вібрацій і звуків знизити ризик деменцій, полегшити хронічний біль, пом’якшити симптоми аутизму й ДЦП? І як тіло допомагає мозку відновлюватися?
Бути мамою, татом, бабусею чи дідусем — це крім, моря позитивних емоцій, ще й постійна тривога. Особливо в питаннях, які стосуються здоров’я дитини. Найбільше лякає, що ми не знаємо, як учинити правильно. Чи нежить — це привід іти до педіатра? А може, антибіотик? Коли починати збивати температуру? А сік цибулі працює? У цій книжці, написаній практикуючою лікаркою-педіатринею та інфекціоністкою Оленою Луцькою спільно з редакторкою Тетяною Логвиненко, ви знайдете симптоми й особливості найпоширеніших дитячих хвороб, рекомендації, як діяти та чого очікувати від лікування, та про які важливі маркери слід повідомляти лікарю передусім.
Ця книжка не замінить лікаря, але допоможе краще орієнтуватися в усьому, що відбувається з дитиною, предметніше спілкуватися з лікарем і сміливіше розпитувати його про все, що вас турбує.