Відправка замовлень - 5 лютого
Захоплива історія повстанців — вчених і шпигунів, які вирішили не дати Адольфу Гітлеру здобути головний приз Другої світової війни — ядерну бомбу, від автора бестселерів New York Times Сема Кіна
Найкраща книга про науку 2019 року за версією NPR Science Friday
Секрети у вчених були завжди. Але ніколи ще таємниці не були настільки життєво необхідними, як під час Другої світової війни. У розпалі роботи над створенням атомної бомби керівники Мангеттенського проєкту були стурбовані, дізнавшись, що нацистська Німеччина випереджає союзників у ядерних дослідженнях, а Гітлер міг змінити хід війни, маючи лише кілька кілограмів урану. Тому було зібрано групу науковців спеціального призначення «Алсос», яка шпигувала, саботувала і навіть вбивала членів страшного Уранового клубу нацистської Німеччини. Занурені в темний світ міжнародного шпигунства, ці вчені, солдати та прості люди відіграли життєво важливу роль у запобіганні одній з найпохмуріших сторінок в історії людства.
Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.
У цій книзі зібрані найкращі промови для підтримки народу Вінстона Черчиля, пророча промова Мартіна Лютера Кінга "У мене є мрія" та "Я бачив обіцяну землю", натхненні слова Джона Кеннеді та страшні заклики Нельсона Мандели - на його суді в 1964 році та на президентських виборах Президента Південної Африки в 1994 році. А ще історичні виступи Єлизавети І, Чарльза I, Олівера Кромвеля, Джорджа Вашингтона, Наполеона Бонапарта, Авраама Лінкольна, Махатми Ганді, Невіла Чемберлена, Адольфа Гітлера, Йосипа Сталіна, Франкліна Д. Рузвельта, Мао Цзедуна, Папи Іоана Павла II, Михайла Горбачова та багатьох інших великих історичних діячів.
Протягом останніх десятиліть багато оглядачів та істориків говорили про США як про «гіперсилу» — наймогутнішу націю в історії. Однак ще у 1993 році директор ЦРУ Джеймс Вулсі попереджав, що перемога Заходу над «великим драконом» (Радянським Союзом) трансформується у протистояння з неймовірною навалою «змій», породжених Холодною війною.
У «Драконах і зміях» військовий, вчений та експерт із зовнішньої політики Девід Кілкаллен з’ясовує, чого навчилися противники Заходу за останні 30 років. Поєднуючи еволюційну теорію та детальні польові дослідження, він пояснює, що сталося зі «зміями» — недержавними загрозами, зокрема терористами і партизанами. Водночас показує адаптацію «драконів» — таких держав-конкурентів, як Росія, Китай, Іран, Північна Корея.
Автор майстерно розгортає перед читачем сучасний геополітичний ландшафт, пояснює стратегії великих і малих гравців, їхні мотиви та перспективи. Книжка змінює наше розуміння супротивників Заходу та водночас показує сценарії майбутнього світу в умовах зменшення впливу США.
Історія Середньовіччя, що стала основним дослідницьким ресурсом Джордж Р. Р. Мартін при створенні світу «Гри престолів»
Середньовічна історія оживає у дослідженнях на замку Чепстоу, розташованому на кордоні між Англією та Уельсом. Френсіс та Йозеф Ґіси пропонують подорож у змальоване до дрібниць повсякденне життя Середньовіччя. Видатні дослідники розкривають таємниці життя тих людей, для яких замок був центром існування — від лордів і леді до простих мешканців навколишніх сіл.
Яку роль відігравав замок? Що носили, їли і як проводили вільний час вельможі і прості люди? Чи правда, що правила сексуальної поведінки забезпечували суспільний порядок? Автори розкривають важливу роль честі в середньовічній культурі, процеси посвячення лицарів та заходи, які використовувалися замками для захисту від зовнішніх загроз.
«Життя у середньовічному замку» — це ключове джерело пізнання епохи лицарів і королів.