„Коли ти пережив війну з усіма її звуками, запахами, хаосом, коли ти бачив обличчя людей на кожному етапі життя і смерти, жаху і болю – ти не можеш просто від цього втекти," – пише у своїй книзі генерал Даллер.
Він отримав важку психологічну травму через події під час геноциду в Руанді тридцять років тому. Тоді на очах світової спільноти упродовж шести місяців було жорстоко вбито понад 800 000 людей. Травма Даллера, який був тоді Командувачем миротворчими силами місії ООН, посилилася, коли світове співтовариство проігнорувало всі його благання про допомогу та відповіло бюрократією та незацікавленістю.
Ця страшна історія сьогодні актуальна і важлива для України. Де б ви не були і що б ви не робили, поточна війна торкнеться вас і змінить ваше життя і життя ваших близьких.
Книжка миттєво стала бестселлером у світі. Відверте зізнання генерала Даллера у тому, що він страждає на ПТСР, та його діяльність на захист ветеранів змінили канадське суспільство. Систему допомоги ветеранам було кардинально реформовано. Стало загальновизнаним: психологічна травма, отримана під час воєнних дій, – не ознака слабкості, а нормальна реакція на жахіття війни, тому до неї потрібно ставитися так само, як до тілесних ушкоджень.
В умовах сучасної війни в Україні книжка буде цікава українським ветеранам війни, діючим військовим та їхнім родинам, а також тим, хто працює в гуманітарній сфері, і біженцям.