Замовлення тимчасово не приймаємо.
Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.
Коли я нарешті висплюся? Це питання ми ставимо собі роками, переконуючи самих себе в тому, що ось уже незабаром (після школи/іспитів/роботи/на старості) налагодимо цей процес. Переконуємо себе так, наче в цьому є щось складне, а у нас — необмежений запас часу. Погані й гарні новини разом: часу в нас мало, але, на щастя, у наших біологічних ритмах немає жодної магії. Сон і біологічний годинник, за яким ми живемо, — хай які складні в роботі механізми, та все ж їх можна налаштувати. Достатньо лише зрозуміти, як усе це працює. Саме ці процеси у книжці «Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням» пояснюють біологині Ольга Маслова та Ніка Бєльська.
Авторки описують, як працюють біологічний годинник і циркадні ритми, що таке хронотипи, як налагодити режим сну в дорослих і дітей та чи варто спати вдень.
Чому не варто змушувати сов прокидатися о п’ятій та навіщо жайворонки «підриваються» з першим промінням сонця? Як побороти джетлаг, чому на ніч хочеться з’їсти тортик і навіщо вам у спальні суцільна темрява? Про все це розповідають Ольга та Ніка, які не лише розвіюють міфи, а й за допомогою практичних вправ показують, як зробити так, щоб усі ми нарешті виспалися.
• Найважливіша книжка в епоху пандемії COVID-19
• Усе про те, як працює та від чого потерпає наш внутрішній захист
Поки ми займаємося рутинними офісними справами чи гуляємо парком, сьорбаючи каву, їдемо в метро чи приміряємо одяг у магазині, всередині нас, глибоко під шкірою, точаться справжнісінькі баталії. Мільйони крихітних організмів діляться, скорочуються, борються і вмирають заради нас. Саме так працює він — дивовижний та надзвичайно важливий людський імунітет. Автор цієї книжки запрошує до подорожі міцною фортифікаційною спорудою нашого організму, від захисних механізмів якої дійсно залежить усе.
Як віруси потрапляють до організму? Що відбувається з тілом під час високої температури? Чому імунна система дає збій? Як виробляються антитіла та знешкоджуються погані бактерії? Звідки береться алергія та чому здорові клітини вражає рак — усередині нас стільки незвіданого та важливого, сповненого історій про перемоги, поразки і дивовижні самопожертви нашого дивовижного імунітету.
Імунна система — найважливіший захисний механізм нашого організму, охоронець, який стоїть на сторожі здоров’я, підтримує порядок і рівновагу, загоює рани й бореться з ворогами. Еволюція тисячоліттями відточувала його й продовжує робити це, спонукаючи адаптуватися до нових загроз. Однак постійними втомою, стресом, токсинами, поганим харчуванням і навіть надмірною гігієною імунну систему можна із захисника перетворити на ворога — і його потужна зброя може обернутися проти організму. Саме це призвело до практично епідемії різноманітних автоімунних хвороб.
Автор книги «Природний захист» пропонує читачам наукову детективну історію, в якій вони разом із героями оповіді знайдуть відповіді на багато важливих запитань про роботу імунітету й зможуть не лише збагнути, як він працює, а й стати з ним поряд у захисті свого організму.