Закінчуючи трилогію авторитетних книг про теорію коміксу, в своїй роботі «Створення коміксу» Скотт Макклауд сфокусувався на аналізі цієї форми мистецтва як такої, досліджуючи процес створення коміксу від широких принципів до найдрібніших деталей (наприклад, як підкреслити лицьові м'язи персонажа, щоб надати йому емоцію відрази, а не подиву).
Все це він робить у своєму неповторному стилі, через образ свого карикатурного оповідача, змішуючи безпристрасний гумор і чіткі інструкції. Макклауд на прикладах показує читачеві як майстерно передати людський стан за допомогою слів і зображень.
Ця книга-підручник вийшла настільки легкою і корисною одночасно, що буде цікава як завзятим любителям коміксів, так і людям, поки ще далеким від цієї, колись недооціненої форми мистецтва.
Скотт Макклауд зруйнував стіну між високою і низькими культурами, випустивши в 1993 році «Розуміння коміксу», найважливішу роботу про комікси, в якій пов'язав цю середу з такими разообразнимі областями, як теорія медіа, кінокритика і веб-дизайн. У своїй наступній книзі «Переосмислення коміксу» Макклауд продовжив розвивати свою думку, позначивши 12 революцій в тому, як комікси створюються, читаються і сприймаються.