Українські курсанти в німецьких військових школах за часів Другої світової війни? Погодьтеся, звучить несподівано. Втім, це справді унікальний і приголомшливий факт, що в 1943–1945 роках німці вкладали чималий ресурс у вишкіл українських офіцерів добровольчої дивізії військ СС “Галичина”.
У той час в очах багатьох патріотичних українців ця дивізія виглядала зародком майбутньої української армії. А кістяком будь-якої армії є її офіцерський корпус, якого українці на початку війни ще не мали. Тим і було викликано спрямування кількасот добровольців з України на різноманітні німецькі офіцерські вишколи, за результатом яких сотні українців отримали офіцерські звання у військах СС.
Як і чому українці потрапляли на ці офіцерські курси? У яких військових школах вони навчались і які предмети вивчали? Як взагалі відбувалася підготовка українського офіцерського корпусу для дивізії “Галичина” і як потім ці офіцери показали себе на службі в дивізії? Про все це йдеться в цій книзі. Це ще одна сторінка української мілітарної історії без прикрас.