Книга третя “Історії України від діда Свирида” охоплює період від Кревської унії 1385 року до Берестейської унії 1596 року.
Для Європи то була епоха геополітичних потрясінь, які напряму зачепили й українські землі, відтак автор аналізує обставини розгрому Тевтонського ордену, падіння Константинополя, розвалу Золотої Орди, наслідки Великих географічних відкриттів, Малого льодовикового періоду тощо. Таким чином збагачується уявлення читача про реальні історичні обставини, за яких виникла Річ Посполита та постала і зміцнювалася Запорозька Січ.
Десятки персонажів книжки — від Вітовта й Тохтамиша до князів Острозьких, Наливайка та Кішки — реальні історичні діячі, постаті яких не залаковуються: про героїв, а також антигероїв української історії автор розповідає, як про живих людей. Книжки цієї серії не належать до жанру «фольк-гісторі», вони послідовно пропагують саме наукові погляди на історію.
Своєрідний же стиль викладу історичного матеріалу від імені сільського історика, діда Свирида, додає книжкам колориту та допомагає легшому засвоєнню великих обсягів науково верифікованих історичних знань.
Для широкого кола читачів.