«Тінь незалежності» — друга книга «Галицької саги». Вона охоплює події, що відбувалися у 1918—1922 роках, у час, про який Вінстон Черчилль потім скаже: «Війна велетнів закінчилася, почалася війна пігмеїв». Коли зранку 1 листопада 1918 року на міській ратуші львів’яни побачили синьо-жовтий прапор, вони ще не знали, що це лише початок довгої збройної боротьби за те, кому має належати Галичина. Коли на її теренах точилися криваві бої, у далекому Парижі країни-переможці «війни велетнів» вирішували її долю, як і долю всієї Європи. Молох війни знову закружив у своєму кривавому танці жителів села Перетин: одні стали на захист молодої Західноукраїнської Народної Республіки, другі воювали на боці поляків, треті бачили своє майбутнє разом з Червоною армією; дехто, передчуваючи неминучу поразку, готувався до інших методів боротьби...
У книзі в науково-популярній формі викладено основні віхи життя та діяльності сера Вінстона Черчилля. Його політичний, державницький і публіцистичний доробок навіть британська історіографія на різних етапах оцінювала неоднозначно, то даючи йому вкрай негативну характеристику, то, навпаки, захвалюючи. Суспільно-політична література радянської доби визначала цю постать переважно як облудного політика й «найбільшого ненависника» радянської Росії. Йому приписували багато того, чого він насправді не робив. Автори поставили собі за мету глибше зрозуміти «парадокси Черчилля» й розповісти про них читачеві.
До другої частини книги увійшли найвідоміші афоризми та крилаті вислови В. Черчилля.
Видання розраховане на широке коло читачів, передусім тих, хто цікавиться історією Великої Британії та життєписом видатних людей і лідерів нації.