Видання присвячене 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, відомого всьому світу українського поета. Збірка містить поетичні твори 1837—1861 рр. — вірші, поеми, балади, пройняті гострими соціальними мотивами, та ліричні поезії.
Відправка замовлень - 4 квітня
Видання присвячене 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, відомого всьому світу українського поета. Збірка містить поетичні твори 1837—1861 рр. — вірші, поеми, балади, пройняті гострими соціальними мотивами, та ліричні поезії.
Видання укладене за сприяння Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка. Тексти творів подані за оригіналами рукописів, що дозволило усунути неточності, допущені в інших виданнях. Збірка містить найвідоміші твори та щоденник письменника.
До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т. Г. Шевченком у період з 1837 до 1861 року.
12 лютого 1840 року вийшов цензурований дозвіл друкувати «Кобзар». Так назвав свою першу віршовану збірку, що складалася із восьми творів, 26-річний поет. (Цю назву було збережено і для двох наступних видань, 1844 і 1860 років). Із друкарні «Кобзар» вийшов десь у березні — на початку квітня і дістав одностайне визнання критиків щодо поетичного хисту його автора. Відтоді весь поетичний доробок Шевченка ототожнюють із текстами книжки під назвою «Кобзар». Вона відкрила нову епоху в історії української літератури. Жоден українських поет до цього не дав таких чудових творів, як ті, з яких складався «Кобзар», ніхто не збуджував таких думок, ні таких настроїв. Мелодійне поетичне слово, близькість до фольклору, палка любов до Батьківщини, чиста народна мова — основні риси шевченківської мови — яскраво проявилися у цій книзі. Шевченко апелює до національної пам’яті українців, нагадує про минулу запорізьку славу, оспівує пригноблене селянство, мріє, щоб народ став повноможним володарем на своїй землі.
Абетка — це та книга, з якої починається все: любов до читання, до книг, до пізнання, до часу проведеного з найріднішими. Тому першу книгу дитини, «Абетку», обирають з особливим трепетом. Ми створили таку Абетку, яку навіть дорослий передивиться з першої сторінки і до останньої! Бо вона справді вражає!
«Правда» — один із найяскравіших позациклових творів у серії «Дискосвіт» майстра гумористичних фентезійних романів Террі Пратчетта. Тонка межа між фактами й чутками, жарти й алюзії надійно вплітають «Правду» у сучасні реалії і творять майстерну сатиру на інформаційну сферу та суспільство загалом. А особлива, інтелектуальна і разом з тим проста філософія, несподівані стилістичні прийоми, натяки на класичні твори та явища поп-культури гарантують насолоду від читання.
Пориньте у карколомні пригоди Вільяма де Ворда, засновника першої у Дискосвіті газети «Анк-морпоркський Час». Де Вордові доведеться експериментувати, боротися з конкурентом-таблоїдом та його вигадками, наживати впливових ворогів та створювати перші журналістські стандарти.
Як стають танцюристами? Що для цього потрібно? Цей ілюстрований довідник відкриє захоплюючий світ танцю наймолодшим читачам.
У кількох розділах, присвячених різним аспектам танцювального мистецтва, міститься найважливіша інформація про основи танцю, музику, тренування, відповідні костюми і про мову танцю. Видання буде цікавим і дівчаткам, і хлопчикам. Читаючи й переглядаючи цю книжку, малюки дізнаються, чому танцюють під музику, як можна танцювати в садочку, який балетний одяг для дітей, а який для професійних танцюристів, як правильно робити розминку та інші фізичні вправи під час тренування. А ще автор розповідає, скільки різних професій буває у світі танцю, які маленькі прикрощі і маленькі радощі трапляються у цій справі, як колись танцювали, при королівському дворі, наприклад, які танці є у різних країнах світу і ще дещо про сучасні танці.
У кінці кожного розділу автор пропонує перевірити отримані знання і виконати кілька завдань – щось знайти на малюнку, чи вказати, чого бракує, визначити, який це танець, чи назвати, що це за костюм. Ця книжка допоможе чудово проводити час дітям і дорослим разом, а когось, можливо, і захопити світом танців назавжди.
Серед відомих танцівників, які зображені у виданні, можна знайти світових зірок балету, народних артистів України – приму-балерину Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка Катерину Кухар та прем’єра цього театру Олександра Стоянова. Артисти також консультували українське видання цієї книжки.
Книжки Мері Роуч дуже популярні у світі. І це недивно, адже вона глибокий, старанний дослідник, пропагандист науки й чудовий оповідач з гарним почуттям гумору. У «Вояках» письменниця дає цінні поради щодо того, як уціліти й зберегти бадьорий дух, здорову психіку й неушкоджене тіло, якщо доля закинула вас у гущу бойових дій. І якщо ви й дотепер думаєте, що головну небезпеку для солдата складає ворог, то ви помиляєтесь. Його основні супротивники — паніка, виснаження, спека, шум. Заступіть на чергування разом із Мері Роуч — і ви по-іншому почнете ставитися до тих, хто стоїть на захисті нації.