Стівен Хокінг - найвідоміший науковець із часів Альберта Ейнштейна. Легендарний астрофізик усе життя боровся із важкою хворобою, яка прикувала його до інвалідного візка, але не втратив віри, оптимізму, почуття гумору.
Замовлення тимчасово не приймаємо.
Стівен Хокінг - найвідоміший науковець із часів Альберта Ейнштейна. Легендарний астрофізик усе життя боровся із важкою хворобою, яка прикувала його до інвалідного візка, але не втратив віри, оптимізму, почуття гумору.
Серія науково-популярних книг «Фундація»
Стівен Гокінґ - прославлений англійський учений, чи не найвідоміших популяризатор науки у світі, людина-легенда. Його вважають одним з найгеніальніших фізиків від часів Ейнштейна. Найбільшу популярність здобув завдяки дослідженню чорних дір і теорії виникнення Всесвіту в результаті Великого вибуху. Автор бестселерів "Найкоротша історія часу", "Великий задум" та "Чорні діри і молоді всесвіти", володар численних нагород та премій. За "Про Всесвіт коротко" Гокінґ отримав премію Aventis як найкращий автор з наукової тематики. Ученим, дослідникам космічного простору й тим, хто тільки зачаровано вдивляється в зоряне небо, намагаючись збагнути походження Всесвіту. На вас чекають:
- карколомні таємниці світобудови
- супергравітація і суперсиметрія
- квантова теорія і М-теорія
- теорія Ейнштейна і правила Фейнмана та спроба їх об’єднання
- прогноз майбутнього для планети Земля
Наукова розвідка і водночас фантастична пригода від Стівена Гокінґа. Крізь простір і час, мембрани і струни, що рухаються в одинадцяти вимірах, до чорних дір, які приховують у собі безліч таємниць про наш величезний незбагненний Всесвіт.
Які закони природи керують небесами? Як рухаються планети? Що тримає їх на орбіті? Відповіді на ці питання люди намагались знайти тисячоліттями. Щоб відповісти на них науковцям була потрібна неабияка сміливість та ясне бачення.
Миколай Коперник, Ґалілео Ґалілей, Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон та Альберт Айнштайн — п’ятеро цих візіонерів змінили курс науки, вивівши астрономію та фізику із Середньовіччя до сучасності. Їхні magnum opus із коментарями та примітками генія Гокінґа дадуть можливість зазирнути в думки новаторів і точно дізнатися, про що думали ці учені мужі. У цій збірці ви знайдете уривки з оригінальних ідей Альберта Айнштайна, вперше опублікованих у творі «Принцип відносності», а також скорочені версії творів «Про обертання небесних сфер» Миколая Коперника, «Бесіди й математичні докази щодо двох нових наук» Ґалілео Ґалілея, «Гармонія світу» (книга п’ята) Йоганна Кеплера та «Математичні начала натуральної філософії» Ісаака Ньютона. Поміж знакових наукових робіт розкидані короткі біографії їхніх авторів. Ви дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині понад релігійну доктрину, попри його становище польського священника; непокірний дух Ґалілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; скромні перші кроки в науці Айнштайна.
Сьогодні, коли дедалі частіше наукові факти ставляться під сумнів або ігноруються, історія Галілео Галілея звучить як ніколи сучасно. Галілей зіткнувся з такою самою проблемою чотириста років тому: його відкриття, які ґрунтувалися на ретельних спостереженнях і майстерних експериментах, суперечили тогочасним загальноприйнятим ідеям і церковним доктринам, і в результаті церковнослужителі заборонили його книжки, що стало кричущим ударом по свободі думки.
Вільнодумець Галілей, який спирався тільки на речові докази, був однією з найвидатніших постатей у науковій революції. Він вірив, що кожна освічена людина має розумітися і на гуманітарних, і на природничих науках, тож, публікуючи свої трактати не латиною, а живою італійською мовою, прагнув охопити найширше коло читачів. Галілей постав перед судом інквізиції за відмову переглянути свої наукові переконання. Він лишається героєм і натхненником для сучасних науковців і для всіх, хто шанує науку, що, як нагадує нам Маріо Лівіо, і досі залишається під загрозою.